Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PROIECT SRL

PROIECT SRL

CUI 1218675 · SRL· Municipiul Târgu Mureş

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

PROIECT SRL are sediul în Municipiul Târgu Mureş. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+46,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,4 mil. lei, față de 962,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut5%

Marja netă calculată este 5% în 2025, față de -49,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+129,6%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,4 mil. lei+46,6% față de anul anterior2020: 2.031.4392021: 2.371.4652022: 2.318.1022023: 1.544.1872024: 962.4212025: 1.410.686
Rezultat net 202571 K leiTrecere pe profit2020: 93.3912021: 75.4252022: 11.9222023: -89.9632024: -473.3232025: 71.022
Angajați 20259-10% față de anul anterior2020: 202021: 202022: 182023: 162024: 102025: 9
Capitaluri proprii 20252,2 mil. lei+3,3% față de anul anterior2020: 2.596.7892021: 2.672.2132022: 2.684.1352023: 2.594.1722024: 2.120.8512025: 2.191.871
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2020: 2 mil. lei2 mil.20202021: 2,4 mil. lei2,4 mil.20212022: 2,3 mil. lei2,3 mil.20222023: 1,5 mil. lei1,5 mil.20232024: 962,4 K lei962,4 K20242025: 1,4 mil. lei1,4 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-49,2%-19,9%9,4%2020: 4,6%4,6%20202021: 3,2%3,2%20212022: 0,5%0,5%20222023: -5,8%-5,8%20232024: -49,2%-49,2%20242025: 5%5%2025Reper 2025: mediana sectorului 9,4% · n=233

Cifra de afaceri: +46,6% față de anul anterior.Marjă netă 5% · +54,2 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20242,1 mil. lei
20252,2 mil. lei

Datorii raportate

2024191 K lei
2025360,2 K lei

Disponibilități bănești

2024428,1 K lei
2025318,6 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,5 mil. lei962,4 K lei1,4 mil. lei+46,6% față de anul anterior
Rezultat net-90 K lei-473,3 K lei71 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii2,6 mil. lei2,1 mil. lei2,2 mil. lei+3,3% față de anul anterior
Datorii298,4 K lei191 K lei360,2 K lei+88,6% față de anul anterior
Creanțe675,9 K lei315,7 K lei725,1 K lei+129,6% față de anul anterior
Angajați16109-10% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă5%-49,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 9,4% (n=233) · 2024: 7,8% (n=239)

Rezultat / active (A+B)2,8%-21,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 6,4% (n=211) · 2024: 4,1% (n=234)

Rezultat / capitaluri proprii3,2%-22,3%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 22,3% (n=233) · 2024: 15% (n=234)

Vânzări per angajat156.743 lei96.242 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 275.978 lei (n=189) · 2024: 219.961 lei (n=189)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)87%94,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 40,3% (n=211) · 2024: 48,6% (n=235)

Datorii / active (A+B)14,3%8,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 57,9% (n=211) · 2024: 48,5% (n=235)

Ponderea activelor imobilizate58,6%66,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 21,8% (n=211) · 2024: 21,5% (n=235)

Active circulante / datorii totale2,9×3,89×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,19× (n=266) · 2024: 1,26× (n=270)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări185 zile118,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 112,3 zile (n=215) · 2024: 117,1 zile (n=227)

Stocuri în zile de vânzări—0 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 9,9 zile (n=124) · 2024: 6,4 zile (n=134)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.410.686
Rezultat net
71.022
Angajați
9
Datorii
360.229
Active imobilizate
1.477.003
Active circulante
1.043.676
Capitaluri proprii
2.191.871
Venituri totale
1.417.323
Cheltuieli totale
1.342.681
Stocuri
—
Creanțe
725.111
Casă și conturi la bănci
318.565
Cheltuieli în avans
33.052
Venituri în avans
1.631
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
354.900
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
962.421
Rezultat net
-473.323
Angajați
10
Datorii
191.032
Active imobilizate
1.500.921
Active circulante
743.849
Capitaluri proprii
2.120.851
Venituri totale
887.228
Cheltuieli totale
1.360.551
Stocuri
0
Creanțe
315.748
Casă și conturi la bănci
428.101
Cheltuieli în avans
68.701
Venituri în avans
1.588
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
354.900
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.544.187
Rezultat net
-89.963
Angajați
16
Datorii
298.427
Active imobilizate
1.502.616
Active circulante
1.361.271
Capitaluri proprii
2.594.172
Venituri totale
1.560.099
Cheltuieli totale
1.650.062
Stocuri
99.638
Creanțe
675.932
Casă și conturi la bănci
585.701
Cheltuieli în avans
28.712
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
354.900
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.318.102
Rezultat net
11.922
Angajați
18
Datorii
536.954
Active imobilizate
1.504.796
Active circulante
1.677.910
Capitaluri proprii
2.684.135
Venituri totale
2.357.407
Cheltuieli totale
2.338.374
Stocuri
97.388
Creanțe
756.926
Casă și conturi la bănci
823.596
Cheltuieli în avans
38.383
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
354.900
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.371.465
Rezultat net
75.425
Angajați
20
Datorii
831.199
Active imobilizate
1.507.848
Active circulante
1.961.951
Capitaluri proprii
2.672.213
Venituri totale
2.388.336
Cheltuieli totale
2.301.940
Stocuri
90.000
Creanțe
624.019
Casă și conturi la bănci
1.247.932
Cheltuieli în avans
33.613
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
354.900
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.031.439
Rezultat net
93.391
Angajați
20
Datorii
361.914
Active imobilizate
1.529.860
Active circulante
1.399.324
Capitaluri proprii
2.596.789
Venituri totale
1.979.158
Cheltuieli totale
1.885.767
Stocuri
100.811
Creanțe
668.020
Casă și conturi la bănci
630.493
Cheltuieli în avans
29.519
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
354.900
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeRezultat posibil incomplet2026-10-01

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-05-14Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-11-29 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Rezultatul poate fi incomplet din cauza limitei serviciului. · 2021-09-30–2026-10-01 · verificat 2026-10-01.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

5 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

14 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
1218675
Număr de înregistrare
J1991000621261
Înmatriculare
24 iunie 1991
EUID
ROONRC.J1991000621261
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. TINERETULUI 2 Municipiul Târgu Mureş Mureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. TINERETULUI 2 Târgu Mureş MUREŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
29 noiembrie 1992
Înregistrare fiscală
3 februarie 2025
Telefon
0265263039 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BENKE ISTVÁN
administrator
GLĂJA EUGEN
administrator
RAUS ADRIANA
administrator
SIMO ISTVÁN
administrator
SÁNDOR ILDIKÓ

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PROIECT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 29.11.1992
Înregistrare fiscală
29 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
J26/621/1991
Cod CAEN
7111
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş

Contact și adrese

Telefon
0265263039 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. TINERETULUI, NR.2
Cod poștal fiscal
540027
Strada sediului
Str. Tineretului
Numărul sediului
2
Localitatea sediului
Mun. Târgu Mureş
Județul sediului
MUREŞ
Codul poștal al sediului
540027
Strada domiciliului fiscal
Str. Tineretului
Numărul domiciliului fiscal
2
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Târgu Mureş
Județul domiciliului fiscal
MUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
540027

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 1993
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (14) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COMUNA SINCRAIU DE MURES2 din 14 înregistrări (14,3%) · Vezi relația

Comuna Adamus2 din 14 înregistrări (14,3%) · Vezi relația

COMUNA IDECIU DE JOS (PRIMARIA COMUNEI IDECIU DE JOS)2 din 14 înregistrări (14,3%) · Vezi relația

COMUNA MADARAS (CONSILIUL LOCAL)1 din 14 înregistrări (7,1%) · Vezi relația

Tribunalul Harghita1 din 14 înregistrări (7,1%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de urbanism (Rev.2)6 din 14 înregistrări (42,9%) · Vezi selecția

Lucrari de constructii de scoli gimnaziale (Rev.2)2 din 14 înregistrări (14,3%) · Vezi selecția

Servicii de expertiza (Rev.2)2 din 14 înregistrări (14,3%) · Vezi selecția

Servicii de verificare a proiectelor de structuri portante (Rev.2)2 din 14 înregistrări (14,3%) · Vezi selecția

Studii de fezabilitate, servicii de consultanta, analize (Rev.2)1 din 14 înregistrări (7,1%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

14 mai 2026Achiziție directă

ACHIZITIE SERVICII

Autoritate: Comuna Adamus

CPV 71410000-5 — Servicii de urbanism (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71410000-5

Vezi detaliile atribuirii →
50.000 leiValoare publicată
12 mai 2026Achiziție directă

Ilustrare Plan Urbanistic General a strategiei spatiale de dezvoltare pentru UAT

Autoritate: COMUNA MADARAS (CONSILIUL LOCAL)

CPV 71410000-5 — Servicii de urbanism (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71410000-5

Vezi detaliile atribuirii →
50.000 leiValoare publicată
1 octombrie 2025Achiziție directă

Documentație tehnico-economică DALI Ateliere Bolyai (str. Bolyai Farkas nr.5)

Autoritate: CENTRUL DE CULTURA, ARTA SI AGREMENT TARGU MURES

CPV 71241000-9 — Studii de fezabilitate, servicii de consultanta, analize (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71241000-9

Vezi detaliile atribuirii →
184.000 leiValoare publicată
19 martie 2025Contract publicat

Categorie CPV: Lucrari de constructii de scoli gimnaziale (Rev.2) · Anunț CAN1143595

Autoritate: COMUNA SINCRAIU DE MURES

CPV 45214220-8

T1 2025 · Licitatie deschisa · Alte achiziții CPV 45214220-8

Vezi detaliile atribuirii →
16.436.060 leiValoare publicată
19 martie 2025Contract publicat

Categorie CPV: Lucrari de constructii de scoli gimnaziale (Rev.2) · Anunț CAN1143595

Autoritate: COMUNA SINCRAIU DE MURES

CPV 45214220-8

T1 2025 · Licitatie deschisa · Alte achiziții CPV 45214220-8

Vezi detaliile atribuirii →
14.640.100 leiValoare publicată
17 martie 2025Achiziție directă

PT+DE +Asistentă Tehnică din partea Proiectantului

Autoritate: COMUNA GANESTI

CPV 71400000-2 — Servicii de urbanism si de arhitectura peisagistica (Rev.2)

T1 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71400000-2

Vezi detaliile atribuirii →
258.900 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 5819 Rev. 3Alte activități de editare

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7111 Rev. 3Activități de arhitectură

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 8210 Rev. 3Activități de secretariat și servicii suport

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-01Rezultat posibil incomplet
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MureşMunicipiul Târgu MureşStrada TineretuluiCAEN 7111
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI