Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PROINVEST BUSINESS GROUP SRL

PROINVEST BUSINESS GROUP SRL

CUI 18923777 · SRL· Bucureşti Sectorul 3

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

PROINVEST BUSINESS GROUP SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 3. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+11%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 597 K lei, față de 537,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut20,1%

Marja netă calculată este 20,1% în 2025, față de 3,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-4,2%

Datoriile raportate sunt 326,2 K lei în 2025, față de 340,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025597 K lei+11% față de anul anterior2020: 634.1832021: 556.1932022: 557.2712023: 616.7982024: 537.8242025: 597.003
Rezultat net 2025119,8 K lei+467,3% față de anul anterior2020: 21.6042021: 8.4782022: 3.8662023: 22.2842024: 21.1132025: 119.765
Angajați 20254+0% față de anul anterior2020: 32021: 22022: 32023: 42024: 42025: 4
Capitaluri proprii 2025120,4 K lei-74,6% față de anul anterior2020: 478.4262021: 486.9042022: 429.9482023: 452.2322024: 473.3462025: 120.365
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0317 K634 K2020: 634,2 K lei634,2 K20202021: 556,2 K lei556,2 K20212022: 557,3 K lei557,3 K20222023: 616,8 K lei616,8 K20232024: 537,8 K lei537,8 K20242025: 597 K lei597 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%11,8%23,6%Mediana sectorului (2025): 23,6% · n=62512020: 3,4%3,4%20202021: 1,5%1,5%20212022: 0,7%0,7%20222023: 3,6%3,6%20232024: 3,9%3,9%20242025: 20,1%20,1%2025

Cifra de afaceri: +11% față de anul anterior. Marja netă: 20,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii120,4 K lei-74,6% față de anul anterior
Datorii326,2 K lei-4,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri616,8 K lei537,8 K lei597 K lei+11% față de anul anterior
Rezultat net22,3 K lei21,1 K lei119,8 K lei+467,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii452,2 K lei473,3 K lei120,4 K lei-74,6% față de anul anterior
Datorii225,4 K lei340,4 K lei326,2 K lei-4,2% față de anul anterior
Creanțe189,5 K lei293,9 K lei259,5 K lei-11,7% față de anul anterior
Angajați444+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri20,1%23,6%n=6.2513,9%23,9%n=6.483
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)27,6%54,8%n=4.80759%60,6%n=4.851
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)74,7%45%n=4.80742,5%39,3%n=4.851
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)23,6%16,1%n=4.80750,1%13,9%n=4.851
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)27,4%33,2%n=4.8072,6%29%n=4.851
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,5%97,5%n=6.3924,5%85,3%n=6.608
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,02×1,87×n=7.2701,18×2,13×n=7.532
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360156,51 zile105,65 zilen=5.989196,75 zile93,27 zilen=6.083
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36027,29 zile2,56 zilen=2.02727,05 zile2,39 zilen=2.105
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați149.251 lei108.151 lein=5.128134.456 lei96.639 lein=5.321

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
597.003
Rezultat net
119.765
Angajați
4
Datorii
326.216
Active imobilizate
102.984
Active circulante
333.488
Capitaluri proprii
120.365
Venituri totale
1.008.129
Cheltuieli totale
861.532
Stocuri
45.258
Creanțe
259.549
Casă și conturi la bănci
28.681
Cheltuieli în avans
10.109
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
537.824
Rezultat net
21.113
Angajați
4
Datorii
340.438
Active imobilizate
401.525
Active circulante
400.359
Capitaluri proprii
473.346
Venituri totale
537.826
Cheltuieli totale
506.444
Stocuri
40.407
Creanțe
293.936
Casă și conturi la bănci
66.016
Cheltuieli în avans
11.900
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
616.798
Rezultat net
22.284
Angajați
4
Datorii
225.396
Active imobilizate
394.430
Active circulante
283.198
Capitaluri proprii
452.232
Venituri totale
618.633
Cheltuieli totale
590.595
Stocuri
57.131
Creanțe
189.452
Casă și conturi la bănci
36.615
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
557.271
Rezultat net
3.866
Angajați
3
Datorii
285.373
Active imobilizate
456.413
Active circulante
258.908
Capitaluri proprii
429.948
Venituri totale
557.271
Cheltuieli totale
547.943
Stocuri
65.952
Creanțe
175.676
Casă și conturi la bănci
17.280
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
556.193
Rezultat net
8.478
Angajați
2
Datorii
201.377
Active imobilizate
484.535
Active circulante
203.693
Capitaluri proprii
486.904
Venituri totale
558.258
Cheltuieli totale
544.588
Stocuri
15.872
Creanțe
158.386
Casă și conturi la bănci
29.435
Cheltuieli în avans
53
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
634.183
Rezultat net
21.604
Angajați
3
Datorii
445.252
Active imobilizate
579.950
Active circulante
343.685
Capitaluri proprii
478.426
Venituri totale
634.399
Cheltuieli totale
607.066
Stocuri
14.389
Creanțe
211.950
Casă și conturi la bănci
117.346
Cheltuieli în avans
43
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-07

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-11-26Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2008-02-25 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-06–2026-10-07 · verificat 2026-10-07.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

9 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
18923777
Număr de înregistrare
J2006012900408
Înmatriculare
10 august 2006
EUID
ROONRC.J2006012900408
Formă juridică
SRL
Sediu social
BABA NOVAC 5 M1 Bucureşti Sectorul 3 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str BABA NOVAC 5 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
25 februarie 2008
Înregistrare fiscală
18 martie 2026
Telefon
0314251775 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DÎRMON ELENA LOREDANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PROINVEST BUSINESS GROUP SRL
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 25.02.2008
Înregistrare fiscală
10 august 2006
Număr registrul comerțului
J2006012900408
Cod CAEN
8299
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0314251775 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR BABA NOVAC, NR.5, CAMERA 1, BL.M1, SC.4, AP.36
Cod poștal fiscal
31622
Strada sediului
Str. Baba Novac
Numărul sediului
5
Localitatea sediului
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
31622
Detalii sediu
CAMERA 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Baba Novac
Numărul domiciliului fiscal
5
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
31622
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
15 august 2006
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 februarie 2015
Actualizare TVA la încasare
23 ianuarie 2015
Publicare TVA la încasare
24 ianuarie 2015
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (9) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Institutul National de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica Pamantului8 din 9 înregistrări (88,9%) · Vezi relația

COMPLEXUL MULTIFUNCTIONAL CARAIMAN1 din 9 înregistrări (11,1%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Panouri de semnalizare si articole conexe (Rev.2)6 din 9 înregistrări (66,7%) · Vezi selecția

Servicii de consultanta in protectia contra riscurilor si in controlul riscurilor (Rev.2)2 din 9 înregistrări (22,2%) · Vezi selecția

Servicii de consultanta in domeniul securitatii (Rev.2)1 din 9 înregistrări (11,1%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

26 noiembrie 2025Achiziție directă

SET Semnalizari SSM -2

Autoritate: Institutul National de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica Pamantului

CPV 44423400-5 — Panouri de semnalizare si articole conexe (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44423400-5

Vezi detaliile atribuirii →
2.211 leiValoare publicată
18 noiembrie 2025Achiziție directă

SET Semnalizari SSM-1

Autoritate: Institutul National de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica Pamantului

CPV 44423400-5 — Panouri de semnalizare si articole conexe (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44423400-5

Vezi detaliile atribuirii →
1.124 leiValoare publicată
18 noiembrie 2025Achiziție directă

SET Semnalizari SSM

Autoritate: Institutul National de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica Pamantului

CPV 44423400-5 — Panouri de semnalizare si articole conexe (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44423400-5

Vezi detaliile atribuirii →
936 leiValoare publicată
19 decembrie 2024Achiziție directă

Servicii prevenire in domeniul SSM-SU

Autoritate: Institutul National de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica Pamantului

CPV 71317000-3 — Servicii de consultanta in protectia contra riscurilor si in controlul riscurilor (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71317000-3

Vezi detaliile atribuirii →
74.400 leiValoare publicată
2 septembrie 2024Achiziție directă

Servicii prevenire si protectie in domeniul SSM

Autoritate: COMPLEXUL MULTIFUNCTIONAL CARAIMAN

CPV 79417000-0 — Servicii de consultanta in domeniul securitatii (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79417000-0

Vezi detaliile atribuirii →
490 leiValoare publicată
22 august 2024Achiziție directă

Semnalizari SSM

Autoritate: Institutul National de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica Pamantului

CPV 44423400-5 — Panouri de semnalizare si articole conexe (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44423400-5

Vezi detaliile atribuirii →
1.683 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

35 activități autorizate

CAEN 1330 Rev. 3Finisarea materialelor textile

CAEN 1392 Rev. 3Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp)

CAEN 1423 Rev. 3Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru

CAEN 1812 Rev. 3Alte activități de tipărire n.c.a.

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4740 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 4751 Rev. 3Comerț cu amănuntul al textilelor

CAEN 4769 Rev. 3Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.

CAEN 4771 Rev. 3Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 4792 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 5231 Rev. 3Activități de intermediere pentru transportul de marfă

CAEN 5819 Rev. 3Alte activități de editare

CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6391 Rev. 3Activități ale portalurilor web

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6832 Rev. 3Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7499 Rev. 3Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

CAEN 8009 Rev. 3Alte activități de protecție n.c.a.

CAEN 8210 Rev. 3Activități de secretariat și servicii suport

CAEN 8240 Rev. 3Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 8292 Rev. 3Activități de ambalare

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 8425 Rev. 3Activități de luptă împotriva incendiilor și de prevenire a acestora

CAEN 8559 Rev. 3Alte forme de învățământ n.c.a.

CAEN 8561 Rev. 3Activități de intermediere pentru cursuri și tutori (îndrumători, profesori)

CAEN 8569 Rev. 3Activități de servicii suport pentru învățământ

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-07Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 3CAEN 8299
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI