Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PROJECTIX SOFTWARE SRL

PROJECTIX SOFTWARE SRL

CUI 23544850 · SRL· Municipiul Bistriţa

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

PROJECTIX SOFTWARE SRL are sediul în Municipiul Bistriţa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+265,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 36,3 K lei, față de 9,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut61%

Marja netă calculată este 61% în 2025, față de -60,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+669,9%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202536,3 K lei+265,8% față de anul anterior2020: 543.8872021: 532.8292022: 527.7122023: 302.2862024: 9.9212025: 36.294
Rezultat net 202522,1 K leiTrecere pe profit2020: 218.1442021: 164.1012022: 154.5952023: 59.4262024: -5.9632025: 22.137
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 22021: 22022: 22023: 22024: 0
Capitaluri proprii 2025408,2 K lei+5,7% față de anul anterior2020: 228.9872021: 342.0752022: 332.5692023: 391.9952024: 386.0322025: 408.169
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0272 K544 K2020: 543,9 K lei543,9 K20202021: 532,8 K lei532,8 K20212022: 527,7 K lei527,7 K20222023: 302,3 K lei302,3 K20232024: 9,9 K lei9,9 K20242025: 36,3 K lei36,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-60,1%2,1%64,3%2020: 40,1%40,1%20202021: 30,8%30,8%20212022: 29,3%29,3%20222023: 19,7%19,7%20232024: -60,1%-60,1%20242025: 61%61%2025Reper 2025: mediana sectorului 64,3% · n=8.209

Cifra de afaceri: +265,8% față de anul anterior.Marjă netă 61% · +121,1 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024386 K lei
2025408,2 K lei

Datorii raportate

202411,4 K lei
202513,9 K lei

Disponibilități bănești

2024217,5 K lei
202573,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri302,3 K lei9,9 K lei36,3 K lei+265,8% față de anul anterior
Rezultat net59,4 K lei-6 K lei22,1 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii392 K lei386 K lei408,2 K lei+5,7% față de anul anterior
Datorii13,3 K lei11,4 K lei13,9 K lei+21,6% față de anul anterior
Creanțe28 K lei26,2 K lei201,5 K lei+669,9% față de anul anterior
Angajați20—Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă61%-60,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 64,3% (n=8.209) · 2024: 64% (n=21.759)

Rezultat / active (A+B)5,2%-1,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 68% (n=6.456) · 2024: 63% (n=17.178)

Rezultat / capitaluri proprii5,4%-1,5%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 99,8% (n=8.117) · 2024: 99,7% (n=22.123)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)96,7%97,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 77% (n=6.456) · 2024: 78,8% (n=17.180)

Datorii / active (A+B)3,3%2,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 22,3% (n=6.456) · 2024: 20,7% (n=17.180)

Ponderea activelor imobilizate34,2%38%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 6,2% (n=6.456) · 2024: 6,7% (n=17.180)

Active circulante / datorii totale19,99×21,58×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 4,09× (n=9.106) · 2024: 4,16× (n=25.029)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări1.998,9 zile949,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 192,1 zile (n=7.791) · 2024: 179,5 zile (n=20.525)

Stocuri în zile de vânzări27,5 zile100,8 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 0 zile (n=2.774) · 2024: 0,2 zile (n=6.609)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
36.294
Rezultat net
22.137
Angajați
—
Datorii
13.887
Active imobilizate
144.449
Active circulante
277.607
Capitaluri proprii
408.169
Venituri totale
40.836
Cheltuieli totale
14.731
Stocuri
2.777
Creanțe
201.524
Casă și conturi la bănci
73.306
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
9.921
Rezultat net
-5.963
Angajați
0
Datorii
11.420
Active imobilizate
150.962
Active circulante
246.490
Capitaluri proprii
386.032
Venituri totale
9.945
Cheltuieli totale
15.908
Stocuri
2.777
Creanțe
26.177
Casă și conturi la bănci
217.536
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
302.286
Rezultat net
59.426
Angajați
2
Datorii
13.295
Active imobilizate
157.475
Active circulante
247.815
Capitaluri proprii
391.995
Venituri totale
313.021
Cheltuieli totale
250.885
Stocuri
2.096
Creanțe
28.005
Casă și conturi la bănci
217.714
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
527.712
Rezultat net
154.595
Angajați
2
Datorii
62.048
Active imobilizate
163.588
Active circulante
231.029
Capitaluri proprii
332.569
Venituri totale
529.455
Cheltuieli totale
370.011
Stocuri
9.409
Creanțe
132.612
Casă și conturi la bănci
89.008
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
532.829
Rezultat net
164.101
Angajați
2
Datorii
145.976
Active imobilizate
170.502
Active circulante
317.549
Capitaluri proprii
342.075
Venituri totale
543.502
Cheltuieli totale
374.624
Stocuri
5.295
Creanțe
114.111
Casă și conturi la bănci
198.143
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
543.887
Rezultat net
218.144
Angajați
2
Datorii
112.120
Active imobilizate
177.016
Active circulante
164.091
Capitaluri proprii
228.987
Venituri totale
569.034
Cheltuieli totale
346.481
Stocuri
1.878
Creanțe
164.947
Casă și conturi la bănci
-2.734
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-11

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2008-03-19 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-10–2026-10-11 · verificat 2026-10-11.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
23544850
Număr de înregistrare
J06/328/2008
Înmatriculare
19 martie 2008
EUID
ROONRC.J06/328/2008
Formă juridică
SRL
Sediu social
INDEPENDENŢEI 99B Municipiul Bistriţa Bistriţa-Năsăud · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
B-dul INDEPENDENŢEI 99B Bistriţa BISTRIŢA-NĂSĂUD · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
19 martie 2008
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2026
Telefon
0363401519 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PETELEU IONUT ANDREI
administrator
PETELEU MARIA ANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PROJECTIX SOFTWARE SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 19.03.2008
Înregistrare fiscală
19 martie 2008
Număr registrul comerțului
J06/328/2008
Cod CAEN
6201
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bistriţa-Năsăud

Contact și adrese

Telefon
0745207236 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BISTRIŢA-NĂSĂUD, MUN. BISTRIŢA, BLD. INDEPENDENŢEI, NR.99B, SC.2, ET.1, AP.4
Strada sediului
Bld. Independenţei
Numărul sediului
99B
Localitatea sediului
Mun. Bistriţa
Județul sediului
BISTRIŢA-NĂSĂUD
Detalii sediu
birou 4
Strada domiciliului fiscal
Bld. Independenţei
Numărul domiciliului fiscal
99B
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Bistriţa
Județul domiciliului fiscal
BISTRIŢA-NĂSĂUD

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
21 martie 2008
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

13 activități autorizate

CAEN 2611 Rev. 2Fabricarea subansamblurilor electronice (module)

CAEN 2612 Rev. 2Fabricarea altor componente electronice

CAEN 2630 Rev. 2Fabricarea echipamentelor de comunicații

CAEN 2740 Rev. 2Fabricarea de echipamente electrice de iluminat

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4651 Rev. 2Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului

CAEN 5829 Rev. 2Activități de editare a altor produse software

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației

CAEN 6209 Rev. 2Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 8559 Rev. 2Alte forme de învățământ n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-11Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Bistriţa-NăsăudMunicipiul BistriţaCAEN 6210
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI