Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PROMOTIONS MERIDIAN S.R.L.

PROMOTIONS MERIDIAN S.R.L.

CUI 45081056 · SRL· Municipiul Câmpia Turzii· Fabricarea încălțămintei

este sub incidența Legii nr. 85/2014ONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2024-09-06. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

PROMOTIONS MERIDIAN S.R.L. are sediul în Municipiul Câmpia Turzii și raportează activitatea fabricarea încălțămintei. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2022.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2024-09-06. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Cifra de afaceri a crescut+747,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2022 este 2 mil. lei, față de 235 K lei în 2021.

Bilanț 2022
Marja netă a coborât4,3%

Marja netă calculată este 4,3% în 2022, față de 31,5% în 2021.

Calcul din bilanț 2022

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
60/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20222 mil. lei+747,6% față de anul anterior2021: 234.9842022: 1.991.706
Rezultat net 202285,8 K lei+16% față de anul anterior2021: 73.9862022: 85.834
Angajați 202239+875% față de anul anterior2021: 42022: 39
Capitaluri proprii 202286,3 K lei+16,4% față de anul anterior2021: 74.1862022: 86.338
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0996 K2 mil.2021: 235 K lei235 K20212022: 2 mil. lei2 mil.2022

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%15,7%31,5%Mediana sectorului (2022): 12,5% · n=6072021: 31,5%31,5%20212022: 4,3%4,3%2022

Cifra de afaceri: +747,6% față de anul anterior. Marja netă: 4,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2022 comparat cu 2021
Capitaluri proprii86,3 K lei+16,4% față de anul anterior
Datorii578,8 K lei+166,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20212022Ultima variație
Cifră de afaceri235 K lei2 mil. lei+747,6% față de anul anterior
Rezultat net74 K lei85,8 K lei+16% față de anul anterior
Capitaluri proprii74,2 K lei86,3 K lei+16,4% față de anul anterior
Datorii217,4 K lei578,8 K lei+166,2% față de anul anterior
Creanțe172 lei218,4 K lei+126.862,8% față de anul anterior
Angajați439+875% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2022Sector 2022Firma 2021Sector 2021
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri4,3%12,5%n=60731,5%7,5%n=590
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)13%39,2%n=53025,4%39,8%n=525
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)87%57,3%n=53074,6%56%n=525
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)35,4%14,7%n=53077,8%16,6%n=525
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)12,9%2,4%n=52825,4%0,6%n=525
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,4%24,3%n=55199,7%15,2%n=510
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,74×1,25×n=7980,3×1,15×n=768
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36039,47 zile76,66 zilen=5620,26 zile61,5 zilen=557
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați51.069 lei80.227 lein=50658.746 lei62.525 lein=480

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.991.706
Rezultat net
85.834
Angajați
39
Datorii
578.805
Active imobilizate
235.742
Active circulante
429.401
Capitaluri proprii
86.338
Venituri totale
1.992.081
Cheltuieli totale
1.888.717
Stocuri
—
Creanțe
218.376
Casă și conturi la bănci
211.025
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
234.984
Rezultat net
73.986
Angajați
4
Datorii
217.394
Active imobilizate
226.818
Active circulante
64.762
Capitaluri proprii
74.186
Venituri totale
234.984
Cheltuieli totale
158.695
Stocuri
—
Creanțe
172
Casă și conturi la bănci
64.590
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

60/ 100Atenție ridicată
2semnale de urmărit · 1 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

este sub incidența Legii nr. 85/2014

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2024-09-06. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Obligații fiscale restante publicate

1.049.785 lei în total.

ANAF · 2026-06-30

Starea verificărilor

ONRCeste sub incidența Legii nr. 85/20142026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2023-08-28Sursa bilanțului 2022Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

este sub incidența Legii nr. 85/2014

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2024-09-06. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Obligații fiscale restante publicate

1.049.785 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Inactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-10-19 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2022.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat540.683 lei41.234 lei581.917 lei581.917 lei0 lei
Asigurări sociale320.827 lei13.915 lei334.742 lei334.742 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate127.663 lei5.463 lei133.126 lei133.126 lei0 lei

Observație ANAF: Faliment

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
45081056
Număr de înregistrare
J12/4970/2021
Înmatriculare
19 octombrie 2021
EUID
ROONRC.J12/4970/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
TRANDAFIRILOR 11 Municipiul Câmpia Turzii Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. TRANDAFIRILOR 11 Câmpia Turzii CLUJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
19 octombrie 2021
Înregistrare fiscală
28 ianuarie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator judiciar
SOMAR EXPERT SPRL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PROMOTIONS MERIDIAN S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 19.10.2021
Înregistrare fiscală
19 octombrie 2021
Număr registrul comerțului
J12/4970/2021
Cod CAEN
1520
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Turda

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. CÂMPIA TURZII, STR. TRANDAFIRILOR, NR.11
Cod poștal fiscal
405100
Strada sediului
Str. Trandafirilor
Numărul sediului
11
Localitatea sediului
Mun. Câmpia Turzii
Județul sediului
CLUJ
Codul poștal al sediului
405100
Strada domiciliului fiscal
Str. Trandafirilor
Numărul domiciliului fiscal
11
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Câmpia Turzii
Județul domiciliului fiscal
CLUJ
Cod poștal domiciliu fiscal
405100

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 mai 2022
TVA până la
30 aprilie 2024
Anulare operată la
10 mai 2024
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 mai 2022
TVA la încasare până la
1 mai 2024
Actualizare TVA la încasare
15 mai 2024
Publicare TVA la încasare
16 mai 2024
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
6 septembrie 2024
Publicarea deciziei
6 septembrie 2024

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 1520 Rev. 2Fabricarea încălțămintei

CAEN 4616 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele

CAEN 4642 Rev. 2Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2022.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20222023-08-28—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul Câmpia TurziiCAEN 1520
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI