Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PRONT ESTER SRL

PRONT ESTER SRL

CUI 21528077 · SRL· Sat Gara Berheci, Comuna Gohor

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

PRONT ESTER SRL are sediul în Sat Gara Berheci, Comuna Gohor. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Datoriile au scăzut-6,5%

Datoriile raportate sunt 510,3 K lei în 2025, față de 546,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 81.7502021: 151.4592022: 184.6502023: 63.5932024: 78.779
Rezultat net 2025-9,5 K leiPierdere redusă cu 53%2020: -39.3342021: 15.6582022: 36.1612023: 1.8742024: -20.1512025: -9.473
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 22021: 22022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025-387,8 K leiDeficit de capital majorat cu 2,5%2020: -419.1142021: -396.2382022: -360.0762023: -358.2032024: -378.3542025: -387.826
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate092 K185 K2020: 81,8 K lei81,8 K20202021: 151,5 K lei151,5 K20212022: 184,7 K lei184,7 K20222023: 63,6 K lei63,6 K20232024: 78,8 K lei78,8 K2024—2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-48,1%-14,3%19,6%2020: -48,1%-48,1%20202021: 10,3%10,3%20212022: 19,6%19,6%20222023: 2,9%2,9%20232024: -25,6%-25,6%20242025Reper 2025: mediana sectorului 10,1% · n=286

Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-378,4 K lei
2025-387,8 K lei

Datorii raportate

2024546,1 K lei
2025510,3 K lei

Disponibilități bănești

2024226 lei
2025595 lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri63,6 K lei78,8 K lei—Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net1,9 K lei-20,2 K lei-9,5 K leiPierdere redusă cu 53%
Capitaluri proprii-358,2 K lei-378,4 K lei-387,8 K leiDeficit de capital majorat cu 2,5%
Datorii541,6 K lei546,1 K lei510,3 K lei-6,5% față de anul anterior
Creanțe83 K lei73,6 K lei64,7 K lei-12,1% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă—-25,6%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 10,1% (n=286) · 2024: 9,4% (n=336)

Rezultat / active (A+B)-7,7%-12%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,4% (n=269) · 2024: 2,8% (n=292)

Vânzări per angajat—78.779 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 195.682 lei (n=236) · 2024: 182.383 lei (n=270)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-316,6%-225,6%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 36,5% (n=269) · 2024: 41,4% (n=292)

Datorii / active (A+B)416,6%325,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 59,7% (n=269) · 2024: 58,6% (n=292)

Ponderea activelor imobilizate43,4%36,2%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 28,4% (n=269) · 2024: 22,3% (n=292)

Active circulante / datorii totale0,14×0,2×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,99× (n=399) · 2024: 1,21× (n=437)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări—336,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 99,4 zile (n=266) · 2024: 113 zile (n=299)

Stocuri în zile de vânzări—151,4 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 18,3 zile (n=175) · 2024: 22,5 zile (n=181)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-9.473
Angajați
1
Datorii
510.337
Active imobilizate
53.125
Active circulante
69.386
Capitaluri proprii
-387.826
Venituri totale
45.000
Cheltuieli totale
54.023
Stocuri
4.115
Creanțe
64.676
Casă și conturi la bănci
595
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
78.779
Rezultat net
-20.151
Angajați
1
Datorii
546.050
Active imobilizate
60.759
Active circulante
106.937
Capitaluri proprii
-378.354
Venituri totale
78.779
Cheltuieli totale
98.142
Stocuri
33.130
Creanțe
73.581
Casă și conturi la bănci
226
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
63.593
Rezultat net
1.874
Angajați
1
Datorii
541.573
Active imobilizate
75.979
Active circulante
107.391
Capitaluri proprii
-358.203
Venituri totale
100.246
Cheltuieli totale
97.370
Stocuri
16.671
Creanțe
82.994
Casă și conturi la bănci
7.726
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
184.650
Rezultat net
36.161
Angajați
1
Datorii
548.172
Active imobilizate
95.736
Active circulante
92.360
Capitaluri proprii
-360.076
Venituri totale
184.650
Cheltuieli totale
146.642
Stocuri
11.715
Creanțe
75.054
Casă și conturi la bănci
5.591
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
151.459
Rezultat net
15.658
Angajați
2
Datorii
586.871
Active imobilizate
113.792
Active circulante
76.841
Capitaluri proprii
-396.238
Venituri totale
174.295
Cheltuieli totale
156.893
Stocuri
18.569
Creanțe
56.847
Casă și conturi la bănci
1.425
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
81.750
Rezultat net
-39.334
Angajați
2
Datorii
569.464
Active imobilizate
54.639
Active circulante
95.711
Capitaluri proprii
-419.114
Venituri totale
89.750
Cheltuieli totale
128.186
Stocuri
2.738
Creanțe
91.358
Casă și conturi la bănci
1.615
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-09

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2024-06-06Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2007-04-05 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-08–2026-10-09 · verificat 2026-10-09.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

1 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
21528077
Număr de înregistrare
J17/612/2007
Înmatriculare
5 aprilie 2007
EUID
ROONRC.J17/612/2007
Formă juridică
SRL
Sediu social
111 Sat Gara Berheci, Comuna Gohor Galaţi
Adresă fiscală
111 GARA BERHECI GALAŢI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
5 aprilie 2007
Înregistrare fiscală
25 ianuarie 2026
Fax
0236865858

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BUTNARU GEORGE-CORNEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PRONT ESTER S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 05.04.2007
Înregistrare fiscală
5 aprilie 2007
Număr registrul comerțului
J17/612/2007
Cod CAEN
4311
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Tecuci

Contact și adrese

Fax
0236865858 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. GALAŢI, SAT GARA BERHECI COM. GOHOR, NR.111
Cod poștal fiscal
807156
Numărul sediului
111
Localitatea sediului
Sat Gara Berheci Com. Gohor
Județul sediului
GALAŢI
Codul poștal al sediului
807156
Numărul domiciliului fiscal
111
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Gara Berheci Com. Gohor
Județul domiciliului fiscal
GALAŢI
Cod poștal domiciliu fiscal
807156

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
12 aprilie 2007
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
24 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
25 ianuarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (1) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COMUNA GOHOR (Primaria Gohor-Galati)1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de transport rutier (Rev.2)1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

6 iunie 2024Achiziție directă

Prestari servicii transport pietris

Autoritate: COMUNA GOHOR (Primaria Gohor-Galati)

CPV 60100000-9 — Servicii de transport rutier (Rev.2)

T2 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 60100000-9

Vezi detaliile atribuirii →
4.000 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4511 Rev. 1Demolarea construcțiilor, terasamente și organizare de șantiere

CAEN 4512 Rev. 1Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-09Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GalaţiSat Gara Berheci, Comuna GohorCAEN 4311
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI