Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 65,7 K lei, față de 260,9 K lei în 2024.
Bilanț 2025PUF HELPCONSTRUCT SRL
ActivăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în scădere. Marjă în scădere.
PUF HELPCONSTRUCT SRL are sediul în Sat Toporăşti, Comuna Pungeşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.
Marja netă calculată este 18,1% în 2025, față de 78,4% în 2024.
Calcul din bilanț 2025Datoriile raportate sunt 15 K lei în 2025, față de 53 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.
Bilanț 2025Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriReper 2025: mediana sectorului 4% · n=562Cifra de afaceri: -74,8% față de anul anterior.Marjă netă 18,1% · -60,2 pp față de 2024
Capital, datorii și lichidități
Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicatorCapitaluri proprii
Datorii raportate
Disponibilități bănești
Capital de lucru net
Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 61,5 K lei | 260,9 K lei | 65,7 K lei | -74,8% față de anul anterior |
| Rezultat net | 2 K lei | 204,5 K lei | 11,9 K lei | -94,2% față de anul anterior |
| Capitaluri proprii | 140,4 K lei | 204,8 K lei | 19,2 K lei | -90,6% față de anul anterior |
| Datorii | 24,7 K lei | 53 K lei | 15 K lei | -71,7% față de anul anterior |
| Creanțe | 135,2 K lei | 197,5 K lei | — | Valoare curentă indisponibilă |
| Angajați | 1 | 1 | 1 | Neschimbat față de anul anterior |
Indicatori financiari · comparație
2025 / 2024A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.
Profitabilitate și productivitate
Mediana sectorului: 2025: 4% (n=562) · 2024: 2,8% (n=664)
Mediana sectorului: 2025: 8,9% (n=476) · 2024: 10,3% (n=534)
Mediana sectorului: 2025: 121.068 lei (n=434) · 2024: 104.055 lei (n=532)
Capital și îndatorare
Mediana sectorului: 2025: 0,79× (n=800) · 2024: 0,79× (n=907)
Lichiditate și capital de lucru
Mediana sectorului: 2025: 65,2 zile (n=478) · 2024: 76,7 zile (n=545)
Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.
Istoric financiar complet · 6 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2025
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 65.650
- Rezultat net
- 11.900
- Angajați
- 1
- Datorii
- 14.983
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 34.172
- Capitaluri proprii
- 19.189
- Venituri totale
- 65.652
- Cheltuieli totale
- 53.211
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casă și conturi la bănci
- 34.172
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2024
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 260.916
- Rezultat net
- 204.485
- Angajați
- 1
- Datorii
- 53.001
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 257.772
- Capitaluri proprii
- 204.771
- Venituri totale
- 260.918
- Cheltuieli totale
- 53.876
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 197.481
- Casă și conturi la bănci
- 60.291
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 61.500
- Rezultat net
- 1.970
- Angajați
- 1
- Datorii
- 24.696
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 165.130
- Capitaluri proprii
- 140.434
- Venituri totale
- 61.500
- Cheltuieli totale
- 59.007
- Stocuri
- 4.820
- Creanțe
- 135.210
- Casă și conturi la bănci
- 25.100
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 92.220
- Rezultat net
- 55.641
- Angajați
- 6
- Datorii
- 3.300
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 141.764
- Capitaluri proprii
- 138.464
- Venituri totale
- 278.148
- Cheltuieli totale
- 221.585
- Stocuri
- 3.507
- Creanțe
- 136.693
- Casă și conturi la bănci
- 1.564
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 103.100
- Rezultat net
- 4.264
- Angajați
- 6
- Datorii
- 31.317
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 143.287
- Capitaluri proprii
- 111.970
- Venituri totale
- 204.350
- Cheltuieli totale
- 199.155
- Stocuri
- 21.343
- Creanțe
- 90.231
- Casă și conturi la bănci
- 31.713
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2020
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 115.510
- Rezultat net
- 49.220
- Angajați
- 2
- Datorii
- 15.550
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 224.420
- Capitaluri proprii
- 107.620
- Venituri totale
- 149.265
- Cheltuieli totale
- 98.945
- Stocuri
- 9.428
- Creanțe
- 152.359
- Casă și conturi la bănci
- 62.633
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- 101.250
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
Scădere de 75% față de 2024.
Ministerul Finanțelor · 2025Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
Scădere de 75% față de 2024.
Ministerul Finanțelor · 2025Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2016-12-29 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-19–2026-10-20 · verificat 2026-10-20.
Nume de administratori menționate alături de firmă
Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.
Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
2 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 36879432
- Număr de înregistrare
- J2016000703373
- Înmatriculare
- 29 decembrie 2016
- EUID
- ROONRC.J2016000703373
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- TOPORĂŞTI 44 Sat Toporăşti, Comuna Pungeşti Vaslui · Firme la aceeași adresă
- Adresă fiscală
- G TOPORĂŞTI 44 Toporăşti VASLUI · Firme la aceeași adresă
- TVA
- Neînregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 29 decembrie 2016
- Înregistrare fiscală
- 20 ianuarie 2025
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- APOSTU ANDREI
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- PUF HELPCONSTRUCT SRL
- Stare de înregistrare
- INREGISTRAT din data 29.12.2016
- Înregistrare fiscală
- 29 decembrie 2016
- Număr registrul comerțului
- J2016000703373
- Cod CAEN
- 2361
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vaslui
Contact și adrese
- Domiciliu fiscal
- JUD. VASLUI, SAT TOPORĂŞTI COM. PUNGEŞTI, G TOPORĂŞTI, NR.44
- Cod poștal fiscal
- 737454
- Strada sediului
- G TOPORĂŞTI
- Numărul sediului
- 44
- Localitatea sediului
- Sat Toporăşti Com. Pungeşti
- Județul sediului
- VASLUI
- Codul poștal al sediului
- 737454
- Strada domiciliului fiscal
- G TOPORĂŞTI
- Numărul domiciliului fiscal
- 44
- Localitatea domiciliului fiscal
- Sat Toporăşti Com. Pungeşti
- Județul domiciliului fiscal
- VASLUI
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 737454
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- În registrul RO e-Factura
- Nu
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
Achiziții publice
Explorează toate (2) →Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Autorități cu cele mai multe înregistrări
SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA VASLUI2 din 2 înregistrări (100%) · Vezi relația
Categorii CPV frecvente
Lucrari pentru conducte de alimentare cu apa (Rev.2)2 din 2 înregistrări (100%) · Vezi selecția
Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.
Racordare Dispensar TBC la apa potabila
Autoritate: SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA "SFANTA CHIRIACHI" VASLUI
CPV 45232150-8 — Lucrari pentru conducte de alimentare cu apa (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Proiectare si executie la reabilitare si extindere retele de incinta
Autoritate: SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA "SFANTA CHIRIACHI" VASLUI
CPV 45232150-8 — Lucrari pentru conducte de alimentare cu apa (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
13 activități autorizate
CAEN 2361 Rev. 3Fabricarea produselor din beton pentru construcții
CAEN 2366 Rev. 3Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
CAEN 2511 Rev. 3Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
CAEN 4221 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului
CAEN 4313 Rev. 3Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații
CAEN 4613 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri
CAEN 8122 Rev. 3Activități specializate de curățenie
CAEN 2361 Rev. 2Fabricarea produselor din beton pentru construcții
CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
CAEN 4674 Rev. 2Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2025 | 2026-06-11 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-11-06 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-10-20 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Înregistrări disponibile |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.