Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PURE PROMOTIONAL S.R.L.

PURE PROMOTIONAL S.R.L.

CUI 27855507 · SRL· Sat Baciu, Comuna Baciu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

PURE PROMOTIONAL S.R.L. are sediul în Sat Baciu, Comuna Baciu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 9,9 mil. lei, față de 9,5 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0%

Marja netă calculată este 0% în 2025, față de 0% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-16,6%

Datoriile raportate sunt 4,5 mil. lei în 2025, față de 5,4 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20259,9 mil. lei+4% față de anul anterior2021: 5.1312022: 4.928.2582023: 8.690.6802024: 9.489.9052025: 9.871.696
Rezultat net 20250 leiFără an comparabil2020: -10.0942021: -130.5922022: -45.1522023: 43.4672024: 02025: 0
Angajați 202547-2,1% față de anul anterior2022: 292023: 392024: 482025: 47
Capitaluri proprii 2025-111,4 K lei+32,4% față de anul anterior2020: -1.124.3992021: -1.254.9902022: -1.300.1422023: -1.310.6862024: -164.8562025: -111.388
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate05 mil.10 mil.—20202021: 5,1 K lei5,1 K20212022: 4,9 mil. lei4,9 mil.20222023: 8,7 mil. lei8,7 mil.20232024: 9,5 mil. lei9,5 mil.20242025: 9,9 mil. lei9,9 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-2.545,2%-1.272,1%1%Mediana sectorului (2025): 0% · n=3820202021: -2.545,2%-2.545,2%20212022: -0,9%-0,9%20222023: 0,5%0,5%20232024: 0%0%20242025: 0%0%2025

Cifra de afaceri: +4% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-111,4 K lei+32,4% față de anul anterior
Datorii4,5 mil. lei-16,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri8,7 mil. lei9,5 mil. lei9,9 mil. lei+4% față de anul anterior
Rezultat net43,5 K lei0 lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii-1,3 mil. lei-164,9 K lei-111,4 K lei+32,4% față de anul anterior
Datorii7,4 mil. lei5,4 mil. lei4,5 mil. lei-16,6% față de anul anterior
Creanțe1,8 mil. lei1,6 mil. lei1,3 mil. lei-19,2% față de anul anterior
Angajați394847-2,1% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=380%0%n=31
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-2,5%45,9%n=39-3,1%43,5%n=36
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)101,6%50,9%n=39103,7%54,3%n=36
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)64,4%43%n=3968,4%48,8%n=36
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%n=390%0%n=36
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,35×1,13×n=410,31×1,07×n=39
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36048,5 zile61,89 zilen=3562,41 zile69 zilen=29
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3607,51 zile50,13 zilen=32—63,36 zilen=28
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați210.036 lei183.125 lein=33197.706 lei192.283 lein=28

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
9.871.696
Rezultat net
0
Angajați
47
Datorii
4.543.786
Active imobilizate
2.881.845
Active circulante
1.592.099
Capitaluri proprii
-111.388
Venituri totale
9.958.044
Cheltuieli totale
9.850.896
Stocuri
205.922
Creanțe
1.329.936
Casă și conturi la bănci
56.241
Cheltuieli în avans
55.326
Venituri în avans
—
Provizioane
96.872
Capital subscris vărsat
942.670
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
9.489.905
Rezultat net
0
Angajați
48
Datorii
5.448.194
Active imobilizate
3.591.758
Active circulante
1.662.564
Capitaluri proprii
-164.856
Venituri totale
9.700.237
Cheltuieli totale
9.438.890
Stocuri
—
Creanțe
1.645.055
Casă și conturi la bănci
17.509
Cheltuieli în avans
148.981
Venituri în avans
—
Provizioane
119.965
Capital subscris vărsat
942.670
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
8.690.680
Rezultat net
43.467
Angajați
39
Datorii
7.402.173
Active imobilizate
4.316.038
Active circulante
1.896.858
Capitaluri proprii
-1.310.686
Venituri totale
8.802.680
Cheltuieli totale
8.735.345
Stocuri
5.541
Creanțe
1.830.840
Casă și conturi la bănci
60.477
Cheltuieli în avans
2.956
Venituri în avans
—
Provizioane
124.365
Capital subscris vărsat
250
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.928.258
Rezultat net
-45.152
Angajați
29
Datorii
5.568.494
Active imobilizate
2.900.253
Active circulante
1.344.141
Capitaluri proprii
-1.300.142
Venituri totale
5.015.797
Cheltuieli totale
5.011.574
Stocuri
9.296
Creanțe
1.306.065
Casă și conturi la bănci
28.780
Cheltuieli în avans
23.958
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
250
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.131
Rezultat net
-130.592
Angajați
—
Datorii
1.324.446
Active imobilizate
29.963
Active circulante
37.760
Capitaluri proprii
-1.254.990
Venituri totale
6.917
Cheltuieli totale
137.347
Stocuri
2.969
Creanțe
30.974
Casă și conturi la bănci
3.817
Cheltuieli în avans
1.733
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
250
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-10.094
Angajați
—
Datorii
1.143.628
Active imobilizate
—
Active circulante
19.229
Capitaluri proprii
-1.124.399
Venituri totale
304
Cheltuieli totale
10.398
Stocuri
—
Creanțe
18.140
Casă și conturi la bănci
1.089
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
250
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-14

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2010-12-27 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-13–2026-10-14 · verificat 2026-10-14.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
27855507
Număr de înregistrare
J2010002216121
Înmatriculare
27 decembrie 2010
EUID
ROONRC.J2010002216121
Formă juridică
SRL
Sediu social
Nadășului 6 Sat Baciu, Comuna Baciu Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str Nadășului 6 Baciu CLUJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
27 decembrie 2010
Înregistrare fiscală
31 martie 2026
Telefon
0752291844 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GREFTENHUIS HENDRIKUS JOHANNES

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PURE PROMOTIONAL S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 27.12.2010
Înregistrare fiscală
27 decembrie 2010
Număr registrul comerțului
J2010002216121
Cod CAEN
1399
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Telefon
0752291844 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, SAT BACIU COM. BACIU, STR. NADĂŞULUI, NR.6
Strada sediului
Str. Nadăşului
Numărul sediului
6
Localitatea sediului
Sat Baciu Com. Baciu
Județul sediului
CLUJ
Strada domiciliului fiscal
Str. Nadăşului
Numărul domiciliului fiscal
6
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Baciu Com. Baciu
Județul domiciliului fiscal
CLUJ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
7 decembrie 2021
Perioada 2: TVA de la
28 decembrie 2010
Perioada 2: TVA până la
31 iulie 2021
Perioada 2: Anulare operată la
3 august 2021
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
4 martie 2014
Publicare TVA la încasare
5 martie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

29 activități autorizate

CAEN 1320 Rev. 3Producția de țesături

CAEN 1330 Rev. 3Finisarea materialelor textile

CAEN 1392 Rev. 3Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp)

CAEN 1396 Rev. 3Fabricarea de articole tehnice și industriale din textile

CAEN 1399 Rev. 3Fabricarea altor articole textile n.c.a.

CAEN 1410 Rev. 3Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare

CAEN 1421 Rev. 3Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte

CAEN 1422 Rev. 3Fabricarea de articole de lenjerie de corp

CAEN 1423 Rev. 3Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru

CAEN 1424 Rev. 3Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele și blană

CAEN 1429 Rev. 3Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.

CAEN 1512 Rev. 3Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament

CAEN 1812 Rev. 3Alte activități de tipărire n.c.a.

CAEN 2399 Rev. 3Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.

CAEN 4616 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele

CAEN 4641 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor textile

CAEN 4642 Rev. 3Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4740 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 4751 Rev. 3Comerț cu amănuntul al textilelor

CAEN 4753 Rev. 3Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea

CAEN 4754 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice

CAEN 4755 Rev. 3Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.

CAEN 4771 Rev. 3Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4779 Rev. 3Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 4782 Rev. 2Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-14Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujSat Baciu, Comuna BaciuCAEN 1399
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI