Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/QUALITY CONSTRUCT SRL

QUALITY CONSTRUCT SRL

CUI 21100061 · SRL· Municipiul Baia Mare

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

QUALITY CONSTRUCT SRL are sediul în Municipiul Baia Mare. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-42,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 12,1 mil. lei, față de 20,9 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât1,2%

Marja netă calculată este 1,2% în 2025, față de 2,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-12,1%

Datoriile raportate sunt 5,6 mil. lei în 2025, față de 6,4 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202512,1 mil. lei-42,1% față de anul anterior2020: 9.050.7432021: 10.963.2512022: 17.901.7482023: 19.871.8842024: 20.880.3462025: 12.080.175
Rezultat net 2025150,6 K lei-66,4% față de anul anterior2020: 554.4842021: 631.2432022: 2.659.7642023: 1.210.4482024: 448.1802025: 150.611
Angajați 202540-20% față de anul anterior2020: 452021: 442022: 372023: 422024: 502025: 40
Capitaluri proprii 20253,3 mil. lei+4,2% față de anul anterior2020: 2.274.0242021: 2.875.2682022: 2.682.3942023: 2.692.8422024: 3.141.0222025: 3.271.858
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate010 mil.21 mil.2020: 9,1 mil. lei9,1 mil.20202021: 11 mil. lei11 mil.20212022: 17,9 mil. lei17,9 mil.20222023: 19,9 mil. lei19,9 mil.20232024: 20,9 mil. lei20,9 mil.20242025: 12,1 mil. lei12,1 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%7,4%14,9%2020: 6,1%6,1%20202021: 5,8%5,8%20212022: 14,9%14,9%20222023: 6,1%6,1%20232024: 2,1%2,1%20242025: 1,2%1,2%2025Reper 2025: mediana sectorului 6,4% · n=1.837

Cifra de afaceri: -42,1% față de anul anterior.Marjă netă 1,2% · -0,9 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20243,1 mil. lei
20253,3 mil. lei

Datorii raportate

20246,4 mil. lei
20255,6 mil. lei

Disponibilități bănești

20242,3 mil. lei
20252,3 mil. lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri19,9 mil. lei20,9 mil. lei12,1 mil. lei-42,1% față de anul anterior
Rezultat net1,2 mil. lei448,2 K lei150,6 K lei-66,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii2,7 mil. lei3,1 mil. lei3,3 mil. lei+4,2% față de anul anterior
Datorii8,4 mil. lei6,4 mil. lei5,6 mil. lei-12,1% față de anul anterior
Creanțe6,3 mil. lei4,7 mil. lei3,2 mil. lei-31,1% față de anul anterior
Angajați425040-20% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă1,2%2,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 6,4% (n=1.837) · 2024: 6,8% (n=3.825)

Rezultat / active (A+B)1,7%4,7%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 4,7% (n=1.894) · 2024: 5,6% (n=3.807)

Rezultat / capitaluri proprii4,6%14,3%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 20,9% (n=1.759) · 2024: 23,5% (n=3.672)

Vânzări per angajat302.004 lei417.607 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 348.027 lei (n=1.710) · 2024: 334.407 lei (n=3.564)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)36,8%33%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 32,7% (n=1.894) · 2024: 35,2% (n=3.809)

Datorii / active (A+B)63,5%67,4%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 64,2% (n=1.894) · 2024: 62% (n=3.809)

Ponderea activelor imobilizate2,4%2,8%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 25,1% (n=1.894) · 2024: 24,8% (n=3.809)

Active circulante / datorii totale1,54×1,44×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,06× (n=2.249) · 2024: 1,09× (n=4.521)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări96,1 zile80,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 98,3 zile (n=1.791) · 2024: 98,8 zile (n=3.690)

Stocuri în zile de vânzări94,1 zile38,9 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 34,7 zile (n=1.527) · 2024: 34,6 zile (n=3.075)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
12.080.175
Rezultat net
150.611
Angajați
40
Datorii
5.645.271
Active imobilizate
214.320
Active circulante
8.678.915
Capitaluri proprii
3.271.858
Venituri totale
13.022.679
Cheltuieli totale
12.832.032
Stocuri
3.158.281
Creanțe
3.223.752
Casă și conturi la bănci
2.296.882
Cheltuieli în avans
23.894
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
20.880.346
Rezultat net
448.180
Angajați
50
Datorii
6.419.158
Active imobilizate
267.635
Active circulante
9.261.052
Capitaluri proprii
3.141.022
Venituri totale
22.387.681
Cheltuieli totale
21.852.648
Stocuri
2.253.546
Creanțe
4.681.671
Casă și conturi la bănci
2.325.835
Cheltuieli în avans
31.493
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
230
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
19.871.884
Rezultat net
1.210.448
Angajați
42
Datorii
8.435.976
Active imobilizate
246.857
Active circulante
10.866.160
Capitaluri proprii
2.692.842
Venituri totale
21.945.752
Cheltuieli totale
20.537.596
Stocuri
1.061.736
Creanțe
6.343.877
Casă și conturi la bănci
3.460.547
Cheltuieli în avans
15.801
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
230
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
17.901.748
Rezultat net
2.659.764
Angajați
37
Datorii
6.806.289
Active imobilizate
1.505.539
Active circulante
7.983.144
Capitaluri proprii
2.682.394
Venituri totale
18.046.660
Cheltuieli totale
14.951.498
Stocuri
475.421
Creanțe
6.628.875
Casă și conturi la bănci
878.848
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
230
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
10.963.251
Rezultat net
631.243
Angajați
44
Datorii
3.189.588
Active imobilizate
1.642.899
Active circulante
4.421.957
Capitaluri proprii
2.875.268
Venituri totale
10.839.249
Cheltuieli totale
10.119.829
Stocuri
346.899
Creanțe
2.571.195
Casă și conturi la bănci
1.503.863
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
230
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
9.050.743
Rezultat net
554.484
Angajați
45
Datorii
2.867.327
Active imobilizate
1.647.985
Active circulante
3.493.366
Capitaluri proprii
2.274.024
Venituri totale
9.067.875
Cheltuieli totale
8.428.958
Stocuri
379.177
Creanțe
2.398.282
Casă și conturi la bănci
715.907
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
230
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 42% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-09

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-06-04Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 42% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2007-02-15 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF 2024-07-01 · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-08–2026-10-09 · verificat 2026-10-09.

Dosar 11405/211/20242024-05-14 · Judecătoria CLUJNAPOCA · Intimat

confirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP) · Fond

1 termen · ultima soluție: admite cererea

2024-06-27 · 08:30

admite cererea

Admite cererea

Document: Incheierefinalacameraconsiliu 1275/2024 · 2024-06-27

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

12 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
21100061
Număr de înregistrare
J2007000364242
Înmatriculare
15 februarie 2007
EUID
ROONRC.J2007000364242
Formă juridică
SRL
Sediu social
Regele Mihai I 27 Municipiul Baia Mare Maramureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Bld Regele Mihai I 27 Baia Mare MARAMUREŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
15 februarie 2007
Înregistrare fiscală
20 februarie 2025
Telefon
0742045114 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CHEŢA IOAN
administrator
POP SORINEL IOAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
QUALITY CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 15.02.2007
Înregistrare fiscală
15 februarie 2007
Număr registrul comerțului
J2007000364242
Cod CAEN
4100
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Maramureş

Contact și adrese

Telefon
0742045114 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. MARAMUREŞ, MUN. BAIA MARE, BLD. REGELE MIHAI I, NR.27, SPATIUL NR.287 CU INTRARE DIN STR.COSMONAUŢILOR
Cod poștal fiscal
430051
Strada sediului
Bld. Regele Mihai I
Numărul sediului
27
Localitatea sediului
Mun. Baia Mare
Județul sediului
MARAMUREŞ
Codul poștal al sediului
430051
Detalii sediu
spatiul nr.287 cu intrare din str.Cosmonauţilor
Strada domiciliului fiscal
Bld. Regele Mihai I
Numărul domiciliului fiscal
27
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Baia Mare
Județul domiciliului fiscal
MARAMUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
430051
Detalii domiciliu fiscal
spatiul nr.287 cu intrare din str.Cosmonauţilor

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
16 februarie 2007
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iulie 2023
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (12) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

R.A. "AEROPORTUL INTERNATIONAL MARAMURES"5 din 12 înregistrări (41,7%) · Vezi relația

TEATRUL MUNICIPAL BAIA MARE3 din 12 înregistrări (25%) · Vezi relația

SPITALUL MUNICIPAL SIGHETU MARMATIEI1 din 12 înregistrări (8,3%) · Vezi relația

UNIVERSITATEA TEHNICA DIN CLUJ NAPOCA1 din 12 înregistrări (8,3%) · Vezi relația

COMUNA DANCIULESTI1 din 12 înregistrări (8,3%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)4 din 12 înregistrări (33,3%) · Vezi selecția

Lucrari de constructii de institutii scolare (Rev.2)2 din 12 înregistrări (16,7%) · Vezi selecția

Lucrari de instalatii de apa (Rev.2)2 din 12 înregistrări (16,7%) · Vezi selecția

Lucrari de instalatii de apa si canalizare si de conducte de evacuare (Rev.2)2 din 12 înregistrări (16,7%) · Vezi selecția

Lucrari de amenajare a terenului (Rev.2)1 din 12 înregistrări (8,3%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

4 iunie 2026Achiziție directă

Lucrari diverse pentru amenajare zona Uzina electrica

Autoritate: R.A. "AEROPORTUL INTERNATIONAL MARAMURES"

CPV 45111291-4 — Lucrari de amenajare a terenului (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45111291-4

Vezi detaliile atribuirii →
900.000 leiValoare publicată
27 mai 2026Achiziție directă

Lucrari de reparatii interioare - Cladirea Serviciului "Spectacole pentru copii si tineret"

Autoritate: TEATRUL MUNICIPAL BAIA MARE

CPV 45453000-7 — Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45453000-7

Vezi detaliile atribuirii →
462.647 leiValoare publicată
25 mai 2026Contract publicat

Categorie CPV: Lucrari de constructii de institutii scolare (Rev.2) · Anunț SCNA1133366

Autoritate: Comuna Cruset (Consiliul Local Cruset)

CPV 45214200-2

T2 2026 · Procedura simplificata · Alte achiziții CPV 45214200-2

Vezi detaliile atribuirii →
5.589.892 leiValoare publicată
9 aprilie 2026Contract publicat

Categorie CPV: Lucrari de constructii de institutii scolare (Rev.2) · Anunț SCNA1132090

Autoritate: COMUNA DANCIULESTI

CPV 45214200-2

T2 2026 · Procedura simplificata · Alte achiziții CPV 45214200-2

Vezi detaliile atribuirii →
4.605.953 leiValoare publicată
20 martie 2026Contract publicat

Categorie CPV: Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2) · Anunț SCNA1131550

Autoritate: SPITALUL MUNICIPAL SIGHETU MARMATIEI

CPV 45453000-7

T1 2026 · Procedura simplificata · Alte achiziții CPV 45453000-7

Vezi detaliile atribuirii →
2.178.891 leiValoare publicată
9 februarie 2026Achiziție directă

furnizare si montare regulator de presiune instalatia sanitara si termica - Terminal nou

Autoritate: R.A. "AEROPORTUL INTERNATIONAL MARAMURES"

CPV 45330000-9 — Lucrari de instalatii de apa (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45330000-9

Vezi detaliile atribuirii →
2.500 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Categorie de administrare fiscală ANAF

Clasificare nominală în vigoare de la 2024-07-01. Categoria descrie administrația fiscală competentă și dimensiunea fiscală folosită de ANAF; nu este un calificativ de risc.

Categorie
contribuabil mijlociu
Administrație teritorială
Maramureș

Ajutoare de stat publicate

Înregistrări asociate exact prin CUI în registrul național de transparență, colectate la 1 octombrie 2026. Acordarea unui ajutor este context economic, nu restanță, sancțiune sau semnal de insolvență. Totalul însumează valoarea publicată pentru fiecare rând și nu reprezintă neapărat suma încasată.

8 înregistrări · valoare publicată 5.693.247 lei · 27 noiembrie 2020–21 mai 2024

SCHEMA DE AJUTOR DE STAT - IMM PLUS, COMPONENTA CONSTRUCT PLUS - SUBCOMPONENTA IMM CONSTRUCT PLUS21 mai 2024 · SA.113044/2024 · 184.625 lei

ajutoare limitate (secțiunea 2.1)

fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 100% · Activități finanțate: 4120
SCHEMA DE AJUTOR DE STAT - IMM PLUS, COMPONENTA CONSTRUCT PLUS - SUBCOMPONENTA IMM CONSTRUCT PLUS21 mai 2024 · SA.113044/2024 · 1.800.000 lei

sprijin de lichiditate sub formă de garanții (secțiunea 2.2)

garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 90% · Activități finanțate: 4120
SCHEMĂ DE AJUTOR DE STAT IMM INVEST PLUS versiunea 221 aprilie 2023 · SA.105503/2022 · 210.108 lei

ajutoare limitate (secțiunea 2.1)

fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 100%
SCHEMĂ DE AJUTOR DE STAT IMM INVEST PLUS versiunea 221 aprilie 2023 · SA.105503/2022 · 1.705.500 lei

sprijin de lichiditate sub formă de garanții (secțiunea 2.2)

garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 90%
versiune 3 - SCHEMA DE AJUTOR DE STAT PENTRU SUSŢINEREA ACTIVITĂŢII IMM-URILOR ÎN CONTEXTUL CRIZEI ECONOMICE GENERATE DE PANDEMIA COVID-1920 septembrie 2021 · SA.60236/2020 · 800.000 lei

garanții pentru împrumuturi (secțiunea 3.2)

garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 80% · Activități finanțate: 4120
versiune 3 - SCHEMA DE AJUTOR DE STAT PENTRU SUSŢINEREA ACTIVITĂŢII IMM-URILOR ÎN CONTEXTUL CRIZEI ECONOMICE GENERATE DE PANDEMIA COVID-1920 septembrie 2021 · SA.60236/2020 · 43.694 lei

subvenții (secțiunea 3.1)

fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 100% · Activități finanțate: 4120
verisiune 2 - SCHEMA DE AJUTOR DE STAT PENTRU SUSŢINEREA ACTIVITĂŢII IMM-URILOR ÎN CONTEXTUL CRIZEI ECONOMICE GENERATE DE PANDEMIA COVID-1927 noiembrie 2020 · SA.57572/2020 · 49.319 lei

subvenții (secțiunea 3.1)

fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 100% · Activități finanțate: 4120
verisiune 2 - SCHEMA DE AJUTOR DE STAT PENTRU SUSŢINEREA ACTIVITĂŢII IMM-URILOR ÎN CONTEXTUL CRIZEI ECONOMICE GENERATE DE PANDEMIA COVID-1927 noiembrie 2020 · SA.57572/2020 · 900.000 lei

garanții pentru împrumuturi (secțiunea 3.2)

garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 90% · Activități finanțate: 4120

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

32 activități autorizate

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 3Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4221 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4222 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4299 Rev. 3Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 3Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4341 Rev. 3Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4342 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri

CAEN 4350 Rev. 3Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil

CAEN 4360 Rev. 3Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții

CAEN 4391 Rev. 3Activități de zidărie

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4643 Rev. 3Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor

CAEN 4647 Rev. 3Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat

CAEN 4649 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4752 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

CAEN 4754 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice

CAEN 4755 Rev. 3Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-09Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MaramureşMunicipiul Baia MareCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI