Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/QUANTUM SOLARIS SISTEMS S.R.L.

QUANTUM SOLARIS SISTEMS S.R.L.

CUI 40106915 · SRL· Municipiul Sibiu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

QUANTUM SOLARIS SISTEMS S.R.L. are sediul în Municipiul Sibiu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+130,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 100,5 K lei, față de 43,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât22,5%

Marja netă calculată este 22,5% în 2025, față de 76,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+32,9%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025100,5 K lei+130,3% față de anul anterior2024: 43.6462025: 100.516
Rezultat net 202522,6 K lei-32,1% față de anul anterior2024: 33.2542025: 22.587
Angajați 20251Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2025151,5 K lei+17,5% față de anul anterior2024: 128.9212025: 151.508
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate050 K101 K2024: 43,6 K lei43,6 K20242025: 100,5 K lei100,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%38,1%76,2%Mediana sectorului (2025): 41,4% · n=14642024: 76,2%76,2%20242025: 22,5%22,5%2025

Cifra de afaceri: +130,3% față de anul anterior. Marja netă: 22,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii151,5 K lei+17,5% față de anul anterior
Datorii26,4 K lei+24,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20242025Ultima variație
Cifră de afaceri43,6 K lei100,5 K lei+130,3% față de anul anterior
Rezultat net33,3 K lei22,6 K lei-32,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii128,9 K lei151,5 K lei+17,5% față de anul anterior
Datorii21,2 K lei26,4 K lei+24,5% față de anul anterior
Creanțe96,3 K lei128 K lei+32,9% față de anul anterior
Angajați—1Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri22,5%41,4%n=1.46476,2%45,7%n=2.232
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive14,9%98,2%n=1.49325,8%96,6%n=2.211
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii6,73×2,28×n=1.7717,07×2,84×n=2.614
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360458,5 zile153,25 zilen=1.401794,65 zile130,25 zilen=2.074
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—5,55 zilen=58234,12 zile4,07 zilen=861
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați100.516 lei284.907 lein=1.079—263.095 lein=1.718

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
100.516
Rezultat net
22.587
Angajați
1
Datorii
26.425
Active imobilizate
—
Active circulante
177.933
Capitaluri proprii
151.508
Venituri totale
100.516
Cheltuieli totale
74.373
Stocuri
—
Creanțe
128.019
Casă și conturi la bănci
49.914
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
43.646
Rezultat net
33.254
Angajați
—
Datorii
21.225
Active imobilizate
—
Active circulante
150.146
Capitaluri proprii
128.921
Venituri totale
43.646
Cheltuieli totale
4.942
Stocuri
4.137
Creanțe
96.342
Casă și conturi la bănci
49.667
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2025-05-27; reactivare la 2025-11-11. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2025-11-11

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2025-05-27; reactivare la 2025-11-11. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2025-11-11
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-11-05 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40106915
Număr de înregistrare
J2018001559320
Înmatriculare
5 noiembrie 2018
EUID
ROONRC.J2018001559320
Formă juridică
SRL
Sediu social
IASOMIEI 7 Municipiul Sibiu Sibiu · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Ale IASOMIEI 7 Sibiu SIBIU · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
5 noiembrie 2018
Înregistrare fiscală
11 decembrie 2025
Telefon
0757568134 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GHIROGĂ FLORIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
QUANTUM SOLARIS SISTEMS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 05.11.2018
Înregistrare fiscală
6 noiembrie 2018
Număr registrul comerțului
J2018001559320
Cod CAEN
6290
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu

Contact și adrese

Telefon
0757568134 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, ALEEA IASOMIEI, NR.7, SC.C, ET.4, AP.29
Cod poștal fiscal
550046
Strada sediului
Aleea Iasomiei
Numărul sediului
7
Localitatea sediului
Mun. Sibiu
Județul sediului
SIBIU
Codul poștal al sediului
550046
Strada domiciliului fiscal
Aleea Iasomiei
Numărul domiciliului fiscal
7
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Sibiu
Județul domiciliului fiscal
SIBIU
Cod poștal domiciliu fiscal
550046

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
27 mai 2025
Reactivare
11 noiembrie 2025
Publicarea deciziei
27 mai 2025

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

31 activități autorizate

CAEN 2620 Rev. 3Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice

CAEN 3312 Rev. 3Repararea și întreținerea mașinilor

CAEN 3320 Rev. 3Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale

CAEN 3524 Rev. 3Depozitarea gazelor, ca parte a serviciilor de furnizare

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4650 Rev. 3Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 4661 Rev. 3Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor

CAEN 4740 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 4751 Rev. 3Comerț cu amănuntul al textilelor

CAEN 4782 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4933 Rev. 3Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 5232 Rev. 3Activități de intermediere pentru transportul de pasageri

CAEN 5320 Rev. 3Alte activități poștale și de curier

CAEN 6020 Rev. 3Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video

CAEN 6039 Rev. 3Activități de distribuție a altor conținuturi

CAEN 6110 Rev. 3Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit

CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6290 Rev. 3Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7491 Rev. 3Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing

CAEN 7733 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)

CAEN 8009 Rev. 3Alte activități de protecție n.c.a.

CAEN 8569 Rev. 3Activități de servicii suport pentru învățământ

CAEN 9510 Rev. 3Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații

CAEN 9521 Rev. 3Repararea și întreținerea aparatelor electronice de uz casnic

CAEN 9531 Rev. 3Repararea și întreținerea autovehiculelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2024–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SibiuMunicipiul SibiuCAEN 6209
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI