Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/R.G.P. - TEHNIC - C.M.C. TIMISOARA SRL

R.G.P. - TEHNIC - C.M.C. TIMISOARA SRL

CUI 25140131 · SRL· Municipiul Timişoara· Activități de testări și analize tehnice

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

R.G.P. - TEHNIC - C.M.C. TIMISOARA SRL are sediul în Municipiul Timişoara și raportează activitatea activități de testări și analize tehnice. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+6,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 85,2 K lei, față de 80,2 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât2,9%

Marja netă calculată este 2,9% în 2024, față de 10,4% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202485,2 K lei+6,3% față de anul anterior2020: 51.2402021: 83.6632022: 77.5652023: 80.1902024: 85.235
Rezultat net 20242,5 K lei-69,7% față de anul anterior2020: -3.7812021: 26.3992022: 6.9922023: 8.3012024: 2.512
Angajați 20241+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 1
Capitaluri proprii 20243 K lei-94,3% față de anul anterior2020: 54.5362021: 80.9352022: 87.9272023: 52.7482024: 2.992
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate043 K85 K2020: 51,2 K lei51,2 K20202021: 83,7 K lei83,7 K20212022: 77,6 K lei77,6 K20222023: 80,2 K lei80,2 K20232024: 85,2 K lei85,2 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-7,4%12,1%31,6%Mediana sectorului (2024): 21% · n=25092020: -7,4%-7,4%20202021: 31,6%31,6%20212022: 9%9%20222023: 10,4%10,4%20232024: 2,9%2,9%2024

Cifra de afaceri: +6,3% față de anul anterior. Marja netă: 2,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii3 K lei-94,3% față de anul anterior
Datorii23,4 K lei+189,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri77,6 K lei80,2 K lei85,2 K lei+6,3% față de anul anterior
Rezultat net7 K lei8,3 K lei2,5 K lei-69,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii87,9 K lei52,7 K lei3 K lei-94,3% față de anul anterior
Datorii7,7 K lei8,1 K lei23,4 K lei+189,2% față de anul anterior
Creanțe2,5 K lei1,9 K lei3,7 K lei+93,1% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri2,9%21%n=2.50910,4%22,3%n=2.332
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)11,4%55,8%n=2.18086,7%62,1%n=2.070
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)88,6%42%n=2.18013,3%34,6%n=2.070
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)68,9%31,2%n=2.18032,5%28,5%n=2.070
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)9,5%19,6%n=2.18013,6%19,4%n=2.070
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive84%58%n=2.26215,7%56,4%n=2.166
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,35×1,51×n=2.8635,08×1,87×n=2.671
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36015,58 zile53,2 zilen=2.3478,57 zile57,1 zilen=2.140
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați85.235 lei153.390 lein=2.21680.190 lei139.432 lein=2.048

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
85.235
Rezultat net
2.512
Angajați
1
Datorii
23.353
Active imobilizate
18.163
Active circulante
8.182
Capitaluri proprii
2.992
Venituri totale
85.235
Cheltuieli totale
81.871
Stocuri
—
Creanțe
3.688
Casă și conturi la bănci
4.494
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
80.190
Rezultat net
8.301
Angajați
1
Datorii
8.075
Active imobilizate
19.771
Active circulante
41.052
Capitaluri proprii
52.748
Venituri totale
80.190
Cheltuieli totale
71.087
Stocuri
—
Creanțe
1.910
Casă și conturi la bănci
39.142
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
77.565
Rezultat net
6.992
Angajați
1
Datorii
7.741
Active imobilizate
21.630
Active circulante
74.038
Capitaluri proprii
87.927
Venituri totale
77.565
Cheltuieli totale
69.913
Stocuri
—
Creanțe
2.461
Casă și conturi la bănci
71.577
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
83.663
Rezultat net
26.399
Angajați
1
Datorii
9.008
Active imobilizate
23.488
Active circulante
66.455
Capitaluri proprii
80.935
Venituri totale
83.663
Cheltuieli totale
56.427
Stocuri
—
Creanțe
1.515
Casă și conturi la bănci
64.940
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
51.240
Rezultat net
-3.781
Angajați
1
Datorii
12.234
Active imobilizate
25.347
Active circulante
41.423
Capitaluri proprii
54.536
Venituri totale
51.240
Cheltuieli totale
54.541
Stocuri
—
Creanțe
1.267
Casă și conturi la bănci
40.156
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-12

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-11–2026-10-12 · verificat 2026-10-12.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
25140131
Număr de înregistrare
J35/365/2009
Înmatriculare
17 februarie 2009
EUID
ROONRC.J35/365/2009
Formă juridică
SRL
Sediu social
TURDA 16 Municipiul Timişoara Timiş
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
REGEP IOAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
R.G.P. - TEHNIC - C.M.C. TIMISOARA SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 04.05.2026
Înregistrare fiscală
17 februarie 2009
Număr registrul comerțului
J35/365/2009
Cod CAEN
7120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Contact și adrese

Telefon
0721785861 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, STR. TURDA, NR.16, AP.CAMERA 2
Cod poștal fiscal
300310
Strada sediului
Str. Turda
Numărul sediului
16
Localitatea sediului
Mun. Timişoara
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
300310
Detalii sediu
DEPOZIT + STATIE I.T.P.
Strada domiciliului fiscal
Str. Turda
Numărul domiciliului fiscal
16
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Timişoara
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
300310

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
20 februarie 2009
TVA până la
10 aprilie 2013
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
10 aprilie 2013
Actualizare TVA la încasare
11 aprilie 2013
Publicare TVA la încasare
12 aprilie 2013
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 7120 Rev. 2Activități de testări și analize tehnice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-12Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişMunicipiul TimişoaraCAEN 7120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI