Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/R&R CNC METAL S.R.L.

R&R CNC METAL S.R.L.

CUI 43604922 · SRL· Loc. Râşnov, Oraş Râşnov

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

R&R CNC METAL S.R.L. are sediul în Loc. Râşnov, Oraş Râşnov. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-12,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 587,7 K lei, față de 673,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât0,3%

Marja netă calculată este 0,3% în 2025, față de 13,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+95,1%

Datoriile raportate sunt 258,7 K lei în 2025, față de 132,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025587,7 K lei-12,8% față de anul anterior2021: 1.0002022: 182.6872023: 433.2392024: 673.9412025: 587.691
Rezultat net 20252 K lei-97,9% față de anul anterior2021: -13.2492022: 12.7572023: 61.5982024: 93.2392025: 1.960
Angajați 20254+33,3% față de anul anterior2022: 22023: 22024: 32025: 4
Capitaluri proprii 2025156,5 K lei+1,3% față de anul anterior2021: -13.0492022: -2922023: 61.3062024: 154.5452025: 156.505
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0337 K674 K2021: 1 K lei1 K20212022: 182,7 K lei182,7 K20222023: 433,2 K lei433,2 K20232024: 673,9 K lei673,9 K20242025: 587,7 K lei587,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-1.324,9%-655,3%14,2%Mediana sectorului (2025): 6,1% · n=28772021: -1.324,9%-1.324,9%20212022: 7%7%20222023: 14,2%14,2%20232024: 13,8%13,8%20242025: 0,3%0,3%2025

Cifra de afaceri: -12,8% față de anul anterior. Marja netă: 0,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii156,5 K lei+1,3% față de anul anterior
Datorii258,7 K lei+95,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri433,2 K lei673,9 K lei587,7 K lei-12,8% față de anul anterior
Rezultat net61,6 K lei93,2 K lei2 K lei-97,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii61,3 K lei154,5 K lei156,5 K lei+1,3% față de anul anterior
Datorii300,7 K lei132,6 K lei258,7 K lei+95,1% față de anul anterior
Creanțe212,5 K lei41,6 K lei28,2 K lei-32,3% față de anul anterior
Angajați234+33,3% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0,3%6,1%n=2.87713,8%5%n=3.145
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)31%28,1%n=2.57635,8%29,5%n=2.751
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)51,3%63,9%n=2.57630,7%62,4%n=2.751
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)36,9%27,5%n=2.57648,8%26,8%n=2.751
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0,4%2,3%n=2.57321,6%1,8%n=2.751
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive1,3%22,7%n=2.52160,3%23,8%n=2.658
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,23×1,03×n=3.6231,67×1,02×n=3.880
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36017,25 zile71,5 zilen=2.66222,21 zile72,31 zilen=2.868
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360147,79 zile36,44 zilen=1.89952,01 zile34,89 zilen=2.022
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați146.923 lei172.754 lein=2.287224.647 lei154.853 lein=2.604

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
587.691
Rezultat net
1.960
Angajați
4
Datorii
258.734
Active imobilizate
186.056
Active circulante
318.189
Capitaluri proprii
156.505
Venituri totale
643.191
Cheltuieli totale
629.290
Stocuri
241.269
Creanțe
28.158
Casă și conturi la bănci
48.762
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
89.006
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
673.941
Rezultat net
93.239
Angajați
3
Datorii
132.604
Active imobilizate
210.794
Active circulante
220.859
Capitaluri proprii
154.545
Venituri totale
729.625
Cheltuieli totale
622.379
Stocuri
97.371
Creanțe
41.585
Casă și conturi la bănci
81.903
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
144.504
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
433.239
Rezultat net
61.598
Angajați
2
Datorii
300.709
Active imobilizate
285.224
Active circulante
276.791
Capitaluri proprii
61.306
Venituri totale
443.176
Cheltuieli totale
377.235
Stocuri
8.868
Creanțe
212.475
Casă și conturi la bănci
55.448
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
200.000
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
182.687
Rezultat net
12.757
Angajați
2
Datorii
261.989
Active imobilizate
74.412
Active circulante
187.285
Capitaluri proprii
-292
Venituri totale
182.687
Cheltuieli totale
168.251
Stocuri
55.375
Creanțe
20.144
Casă și conturi la bănci
111.766
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.000
Rezultat net
-13.249
Angajați
—
Datorii
171.219
Active imobilizate
147.278
Active circulante
10.892
Capitaluri proprii
-13.049
Venituri totale
1.000
Cheltuieli totale
14.219
Stocuri
8.175
Creanțe
1.000
Casă și conturi la bănci
1.717
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-10-15Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-01-22 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

6 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43604922
Număr de înregistrare
J8/166/2021
Înmatriculare
22 ianuarie 2021
EUID
ROONRC.J8/166/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
I. S. R. 2 Loc. Râşnov, Oraş Râşnov Braşov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Cvartal I. S. R. Râşnov BRAŞOV
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
22 ianuarie 2021
Înregistrare fiscală
21 ianuarie 2026
Telefon
0741768449 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DOROBANŢ RADU-DAN
administrator
DĂBĂCAN RĂZVAN-MARINEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
R&R CNC METAL S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 22.01.2021
Înregistrare fiscală
25 ianuarie 2021
Număr registrul comerțului
J08/166/2021
Cod CAEN
2511
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Râşnov

Contact și adrese

Telefon
0741768449 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BRAŞOV, ORŞ. RÂŞNOV, CVA. I. S. R., BL.2, SC.B, ET.3, AP.10
Cod poștal fiscal
505400
Strada sediului
Cva. I. S. R.
Localitatea sediului
Orş. Râşnov
Județul sediului
BRAŞOV
Codul poștal al sediului
505400
Strada domiciliului fiscal
Cva. I. S. R.
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Râşnov
Județul domiciliului fiscal
BRAŞOV
Cod poștal domiciliu fiscal
505400

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 decembrie 2023
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (6) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Orasul Rasnov - Consiliul Local Rasnov3 din 6 înregistrări (50%) · Vezi relația

SERVICIUL DE UTILITATI PUBLICE RASNOV2 din 6 înregistrări (33,3%) · Vezi relația

SERVICUL PUBLIC LOCAL SALVAMONT, agrement si parking1 din 6 înregistrări (16,7%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)4 din 6 înregistrări (66,7%) · Vezi selecția

Porti (Rev.2)1 din 6 înregistrări (16,7%) · Vezi selecția

Capace pentru canale (Rev.2)1 din 6 înregistrări (16,7%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

15 octombrie 2025Achiziție directă

PORTI TEREN DE FOTBAL

Autoritate: Orasul Rasnov - Consiliul Local Rasnov

CPV 44221300-8 — Porti (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44221300-8

Vezi detaliile atribuirii →
2.000 leiValoare publicată
16 iunie 2025Achiziție directă

Suport consolidare teava apa podu mortilor si suporti camere masini gunoi

Autoritate: SERVICIUL DE UTILITATI PUBLICE RASNOV

CPV 45453000-7 — Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45453000-7

Vezi detaliile atribuirii →
6.000 leiValoare publicată
13 mai 2025Achiziție directă

LUCRARE BALUSTRADA METALICA SI MASTI CALORIFER

Autoritate: Orasul Rasnov - Consiliul Local Rasnov

CPV 45453000-7 — Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45453000-7

Vezi detaliile atribuirii →
18.600 leiValoare publicată
17 aprilie 2025Achiziție directă

LUCRARE BALUSTRADA METALICA VLAD TEPES RASNOV

Autoritate: Orasul Rasnov - Consiliul Local Rasnov

CPV 45453000-7 — Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45453000-7

Vezi detaliile atribuirii →
84.034 leiValoare publicată
6 decembrie 2024Achiziție directă

CONFECTIONARE CAPACE CANAL

Autoritate: SERVICIUL DE UTILITATI PUBLICE RASNOV

CPV 44423750-3 — Capace pentru canale (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44423750-3

Vezi detaliile atribuirii →
3.361 leiValoare publicată
22 martie 2024Achiziție directă

INGRADIRE PUBELE CENTRUL DE AGREMENT SI DIVERTISMENT POIANA BRASOV

Autoritate: SERVICUL PUBLIC LOCAL SALVAMONT, agrement si parking

CPV 45453000-7 — Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)

T1 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45453000-7

Vezi detaliile atribuirii →
19.300 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 2511 Rev. 2Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

CAEN 2562 Rev. 2Operațiuni de mecanică generală

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BraşovLoc. Râşnov, Oraş RâşnovCAEN 2511
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI