Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/R.R. DRIVE EXCLUSIV S.R.L.

R.R. DRIVE EXCLUSIV S.R.L.

CUI 39547136 · SRL· Municipiul Braşov· Întreținerea și repararea autovehiculelor

ActivăONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2026-05-11. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

R.R. DRIVE EXCLUSIV S.R.L. are sediul în Municipiul Braşov și raportează activitatea întreținerea și repararea autovehiculelor. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2026-05-11. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Cifra de afaceri a crescut+1,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 47,3 K lei, față de 46,8 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a crescut0%

Marja netă calculată este 0% în 2024, față de 0% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202447,3 K lei+1,2% față de anul anterior2020: 37.0152021: 45.5732022: 47.9432023: 46.7702024: 47.314
Rezultat net 20240 leiFără an comparabil2020: -6002021: -1.4162022: -1.4702023: 02024: 0
Angajați 2024—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2024-13,6 K lei+7,1% față de anul anterior2020: -11.8542021: -13.2702022: -14.7402023: -14.6382024: -13.596
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate024 K48 K2020: 37 K lei37 K20202021: 45,6 K lei45,6 K20212022: 47,9 K lei47,9 K20222023: 46,8 K lei46,8 K20232024: 47,3 K lei47,3 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-3,1%-1,1%1%Mediana sectorului (2024): 0% · n=9552020: -1,6%-1,6%20202021: -3,1%-3,1%20212022: -3,1%-3,1%20222023: 0%0%20232024: 0%0%2024

Cifra de afaceri: +1,2% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii-13,6 K lei+7,1% față de anul anterior
Datorii18,1 K lei+0,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri47,9 K lei46,8 K lei47,3 K lei+1,2% față de anul anterior
Rezultat net-1,5 K lei0 lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii-14,7 K lei-14,6 K lei-13,6 K lei+7,1% față de anul anterior
Datorii18,5 K lei18,1 K lei18,1 K lei+0,2% față de anul anterior
Creanțe———Fără an comparabil
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=9550%0%n=963
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-299,3%39,2%n=944-423,3%41,8%n=938
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)399,3%59,2%n=944523,3%54,4%n=938
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)55%39,9%n=94472,3%41,3%n=938
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%n=9360%0%n=927
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,11×0,96×n=1.0950,05×0,98×n=1.099

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
47.314
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
18.139
Active imobilizate
2.500
Active circulante
2.043
Capitaluri proprii
-13.596
Venituri totale
47.314
Cheltuieli totale
46.074
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
2.043
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
230
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
46.770
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
18.096
Active imobilizate
2.500
Active circulante
958
Capitaluri proprii
-14.638
Venituri totale
46.770
Cheltuieli totale
46.650
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
958
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
230
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
47.943
Rezultat net
-1.470
Angajați
—
Datorii
18.512
Active imobilizate
2.500
Active circulante
1.272
Capitaluri proprii
-14.740
Venituri totale
47.943
Cheltuieli totale
47.975
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
1.272
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
230
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
45.573
Rezultat net
-1.416
Angajați
—
Datorii
15.810
Active imobilizate
2.500
Active circulante
40
Capitaluri proprii
-13.270
Venituri totale
45.573
Cheltuieli totale
45.627
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
40
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
230
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
37.015
Rezultat net
-600
Angajați
—
Datorii
15.890
Active imobilizate
2.500
Active circulante
1.536
Capitaluri proprii
-11.854
Venituri totale
37.015
Cheltuieli totale
36.505
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
1.536
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
230
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-05-11. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-05-11. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-06-27 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39547136
Număr de înregistrare
J2018001501080
Înmatriculare
27 iunie 2018
EUID
ROONRC.J2018001501080
Formă juridică
SRL
Sediu social
BUCUREŞTI 55A Municipiul Braşov Braşov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Cal BUCUREŞTI 55A Braşov BRAŞOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
27 iunie 2018
Înregistrare fiscală
1 august 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ARSENE MARIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
R.R. DRIVE EXCLUSIV S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 27.06.2018
Înregistrare fiscală
27 iunie 2018
Număr registrul comerțului
J2018001501080
Cod CAEN
9531
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, CAL. BUCUREŞTI, NR.55A, SPAŢIUL 2
Strada sediului
Cal. Bucureşti
Numărul sediului
55A
Localitatea sediului
Mun. Braşov
Județul sediului
BRAŞOV
Detalii sediu
SPAŢIUL 2
Strada domiciliului fiscal
Cal. Bucureşti
Numărul domiciliului fiscal
55A
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Braşov
Județul domiciliului fiscal
BRAŞOV
Detalii domiciliu fiscal
SPAŢIUL 2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
11 mai 2026
Publicarea deciziei
11 mai 2026

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

29 activități autorizate

CAEN 4511 Rev. 2Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)

CAEN 4519 Rev. 2Comerț cu alte autovehicule

CAEN 4520 Rev. 2Întreținerea și repararea autovehiculelor

CAEN 4531 Rev. 2Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule

CAEN 4532 Rev. 2Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule

CAEN 4540 Rev. 2Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4775 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 4939 Rev. 2Alte transporturi terestre de călători n.c.a

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 2Servicii de mutare

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 5221 Rev. 2Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

CAEN 5224 Rev. 2Manipulări

CAEN 5229 Rev. 2Alte activități anexe transporturilor

CAEN 5320 Rev. 2Alte activități poștale și de curier

CAEN 6810 Rev. 2Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7711 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 7712 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele

CAEN 8292 Rev. 2Activități de ambalare

CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 9601 Rev. 2Spălarea și curățarea (uscată) articolelor textile și a produselor din blană

CAEN 9609 Rev. 2Alte activități de servicii n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BraşovMunicipiul BraşovCAEN 4520
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI