Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RA ENERGIE CONCEPT S.R.L.

RA ENERGIE CONCEPT S.R.L.

CUI 42758001 · SRL· Loc. Valea lui Mihai, Oraş Valea lui Mihai

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

RA ENERGIE CONCEPT S.R.L. are sediul în Loc. Valea lui Mihai, Oraş Valea lui Mihai. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Datoriile au crescut+0%

Datoriile raportate sunt 203 K lei în 2025, față de 203 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025—Fără an comparabil2022: 249.1162023: 316.0052024: 33.932
Rezultat net 2025-5,7 K lei-140,5% față de anul anterior2021: 2.9462022: 16.5452023: 25.4282024: 14.1022025: -5.705
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 202553,1 K lei-9,7% față de anul anterior2021: 2.6872022: 19.2322023: 44.6602024: 58.7622025: 53.057
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0158 K316 K—20212022: 249,1 K lei249,1 K20222023: 316 K lei316 K20232024: 33,9 K lei33,9 K2024—2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%20,8%41,6%Mediana sectorului (2025): 34,3% · n=80020212022: 6,6%6,6%20222023: 8%8%20232024: 41,6%41,6%20242025

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: —. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii53,1 K lei-9,7% față de anul anterior
Datorii203 K lei+0% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri316 K lei33,9 K lei—Fără an comparabil
Rezultat net25,4 K lei14,1 K lei-5,7 K lei-140,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii44,7 K lei58,8 K lei53,1 K lei-9,7% față de anul anterior
Datorii199,3 K lei203 K lei203 K lei+0% față de anul anterior
Creanțe177,4 K lei200,8 K lei200,8 K lei+0% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri—34,3%n=80041,6%39,1%n=872
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)20,7%60,1%n=70322,4%69,2%n=735
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)79,3%38,9%n=70377,6%30,2%n=735
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)6,4%13,3%n=7038,5%15,1%n=735
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-2,2%23,2%n=7035,4%23,5%n=735
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-10,8%79,8%n=84824%56,1%n=931
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,18×1,9×n=1.0051,18×2,58×n=1.115
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360—131,7 zilen=7502.130,66 zile125,26 zilen=807
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—2,68 zilen=2720 zile3,78 zilen=308

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-5.705
Angajați
—
Datorii
203.009
Active imobilizate
16.501
Active circulante
239.565
Capitaluri proprii
53.057
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
5.705
Stocuri
—
Creanțe
200.827
Casă și conturi la bănci
38.738
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
33.932
Rezultat net
14.102
Angajați
—
Datorii
203.009
Active imobilizate
22.206
Active circulante
239.565
Capitaluri proprii
58.762
Venituri totale
36.066
Cheltuieli totale
19.744
Stocuri
0
Creanțe
200.827
Casă și conturi la bănci
38.738
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
316.005
Rezultat net
25.428
Angajați
—
Datorii
199.275
Active imobilizate
27.911
Active circulante
216.024
Capitaluri proprii
44.660
Venituri totale
338.903
Cheltuieli totale
309.669
Stocuri
—
Creanțe
177.412
Casă și conturi la bănci
38.612
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
249.116
Rezultat net
16.545
Angajați
—
Datorii
29.272
Active imobilizate
24.952
Active circulante
23.552
Capitaluri proprii
19.232
Venituri totale
274.626
Cheltuieli totale
249.842
Stocuri
—
Creanțe
9.525
Casă și conturi la bănci
14.027
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
2.946
Angajați
1
Datorii
93.597
Active imobilizate
—
Active circulante
96.284
Capitaluri proprii
2.687
Venituri totale
9.700
Cheltuieli totale
6.469
Stocuri
78.746
Creanțe
14.045
Casă și conturi la bănci
3.493
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2021-09-29; reactivare la 2021-12-09. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2021-12-09
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2021-09-29; reactivare la 2021-12-09. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2021-12-09
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderiReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-07-10 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42758001
Număr de înregistrare
J5/1145/2020
Înmatriculare
10 iulie 2020
EUID
ROONRC.J5/1145/2020
Formă juridică
SRL
Sediu social
MÁRTON ÁRON 7/A Loc. Valea lui Mihai, Oraş Valea lui Mihai Bihor · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. MÁRTON ÁRON 7/A Valea lui Mihai BIHOR · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
10 iulie 2020
Înregistrare fiscală
31 octombrie 2024
Telefon
0722349812 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
RAKOSI ANDRAS ISTVAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RA ENERGIE CONCEPT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 10.07.2020
Înregistrare fiscală
10 iulie 2020
Număr registrul comerțului
J05/1145/2020
Cod CAEN
7320
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Marghita

Contact și adrese

Telefon
0722349812 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, ORŞ. VALEA LUI MIHAI, STR. MÁRTON ÁRON, NR.7/A, AP.2
Cod poștal fiscal
415700
Strada sediului
Str. Márton Áron
Numărul sediului
7/A
Localitatea sediului
Orş. Valea lui Mihai
Județul sediului
BIHOR
Codul poștal al sediului
415700
Strada domiciliului fiscal
Str. Márton Áron
Numărul domiciliului fiscal
7/A
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Valea lui Mihai
Județul domiciliului fiscal
BIHOR
Cod poștal domiciliu fiscal
415700

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
27 ianuarie 2022
Perioada 1: TVA până la
31 octombrie 2024
Perioada 1: Anulare operată la
1 noiembrie 2024
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
1 iulie 2021
Perioada 2: TVA până la
29 septembrie 2021
Perioada 2: Anulare operată la
29 octombrie 2021
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
29 septembrie 2021
Reactivare
9 decembrie 2021
Publicarea deciziei
4 octombrie 2021

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 3511 Rev. 2Producția de energie electrică

CAEN 4618 Rev. 2Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7320 Rev. 2Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorLoc. Valea lui Mihai, Oraş Valea lui MihaiCAEN 7320
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI