Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RACHITA AGRO CONCEPT S.R.L.

RACHITA AGRO CONCEPT S.R.L.

CUI 44997110 · SRL· Sat Gârbeşti, Comuna Ţibana

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

RACHITA AGRO CONCEPT S.R.L. are sediul în Sat Gârbeşti, Comuna Ţibana. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+15,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 491,4 K lei, față de 425,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât19,7%

Marja netă calculată este 19,7% în 2025, față de 22% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+39,1%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025491,4 K lei+15,5% față de anul anterior2024: 425.5222025: 491.443
Rezultat net 202596,8 K lei+3,3% față de anul anterior2023: 5.4962024: 93.7222025: 96.775
Angajați 20251+0% față de anul anterior2023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025165,2 K lei+66,2% față de anul anterior2023: 5.6962024: 99.4182025: 165.247
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0246 K491 K—20232024: 425,5 K lei425,5 K20242025: 491,4 K lei491,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%11%22%Mediana sectorului (2025): 3,7% · n=40120232024: 22%22%20242025: 19,7%19,7%2025

Cifra de afaceri: +15,5% față de anul anterior. Marja netă: 19,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii165,2 K lei+66,2% față de anul anterior
Datorii19,4 K lei-78,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri—425,5 K lei491,4 K lei+15,5% față de anul anterior
Rezultat net5,5 K lei93,7 K lei96,8 K lei+3,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii5,7 K lei99,4 K lei165,2 K lei+66,2% față de anul anterior
Datorii79,7 K lei90,2 K lei19,4 K lei-78,5% față de anul anterior
Creanțe660 lei47,2 K lei65,7 K lei+39,1% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri19,7%3,7%n=40122%4,8%n=479
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)89,5%29,6%n=48852,4%28,8%n=574
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)10,5%54,1%n=48847,6%54,9%n=574
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)46,1%49,3%n=48846,6%50,6%n=574
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)52,4%0,5%n=48849,4%0,4%n=573
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive58,6%3,6%n=41194,3%4,3%n=484
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii5,14×0,79×n=5551,12×0,82×n=664
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36048,1 zile110,15 zilen=37039,94 zile126,75 zilen=439
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați491.443 lei245.611 lein=276425.522 lei207.558 lein=325

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
491.443
Rezultat net
96.775
Angajați
1
Datorii
19.359
Active imobilizate
85.051
Active circulante
99.555
Capitaluri proprii
165.247
Venituri totale
515.136
Cheltuieli totale
376.273
Stocuri
—
Creanțe
65.657
Casă și conturi la bănci
33.898
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
425.522
Rezultat net
93.722
Angajați
1
Datorii
90.236
Active imobilizate
88.467
Active circulante
101.187
Capitaluri proprii
99.418
Venituri totale
432.708
Cheltuieli totale
319.109
Stocuri
—
Creanțe
47.205
Casă și conturi la bănci
53.982
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
5.496
Angajați
1
Datorii
79.708
Active imobilizate
75.498
Active circulante
9.906
Capitaluri proprii
5.696
Venituri totale
36.824
Cheltuieli totale
30.281
Stocuri
2.074
Creanțe
660
Casă și conturi la bănci
7.172
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-10-01 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44997110
Număr de înregistrare
J2021003322223
Înmatriculare
1 octombrie 2021
EUID
ROONRC.J2021003322223
Formă juridică
SRL
Sediu social
Principală 116A Sat Gârbeşti, Comuna Ţibana Iaşi
Adresă fiscală
Str Principală 116A Gârbeşti IAŞI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
1 octombrie 2021
Înregistrare fiscală
10 mai 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
RĂCHITĂ NECULAI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RACHITA AGRO CONCEPT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 01.10.2021
Înregistrare fiscală
1 octombrie 2021
Număr registrul comerțului
J22/3322/2021
Cod CAEN
141
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. IAŞI, SAT GÂRBEŞTI COM. ŢIBANA, STR. PRINCIPALĂ, NR.116A
Strada sediului
Str. Principală
Numărul sediului
116A
Localitatea sediului
Sat Gârbeşti Com. Ţibana
Județul sediului
IAŞI
Strada domiciliului fiscal
Str. Principală
Numărul domiciliului fiscal
116A
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Gârbeşti Com. Ţibana
Județul domiciliului fiscal
IAŞI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 septembrie 2023
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

60 activități autorizate

CAEN 0111 Rev. 3Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

CAEN 0113 Rev. 3Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor

CAEN 0119 Rev. 3Cultivarea altor plante din culturi nepermanente

CAEN 0141 Rev. 3Creșterea bovinelor de lapte

CAEN 0142 Rev. 3Creșterea altor bovine

CAEN 0143 Rev. 3Creșterea cailor și a altor cabaline

CAEN 0145 Rev. 3Creșterea ovinelor și caprinelor

CAEN 0146 Rev. 3Creșterea porcinelor

CAEN 0147 Rev. 3Creșterea păsărilor

CAEN 0510 Rev. 3Extracția cărbunelui superior (PCS=>23865 kJ/kg)

CAEN 0520 Rev. 3Extracția cărbunelui inferior (PCS<23865 kJ/kg)

CAEN 0710 Rev. 3Extracția minereurilor feroase

CAEN 0729 Rev. 3Extracția altor minereuri metalifere neferoase

CAEN 0811 Rev. 3Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei

CAEN 0812 Rev. 3Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului

CAEN 0891 Rev. 3Extracția mineralelor pentru industria chimică și a îngrășămintelor naturale

CAEN 0892 Rev. 3Extracția turbei

CAEN 0893 Rev. 3Extracția sării

CAEN 0899 Rev. 3Alte activități extractive n.c.a.

CAEN 1013 Rev. 3Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4617 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4632 Rev. 3Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4721 Rev. 3Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete

CAEN 4722 Rev. 3Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne

CAEN 4723 Rev. 3Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor

CAEN 4724 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase

CAEN 4725 Rev. 3Comerț cu amănuntul al băuturilor

CAEN 4726 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor din tutun

CAEN 4727 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare

CAEN 4740 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 4751 Rev. 3Comerț cu amănuntul al textilelor

CAEN 4752 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

CAEN 4753 Rev. 3Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea

CAEN 4754 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice

CAEN 4755 Rev. 3Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.

CAEN 4761 Rev. 3Comerț cu amănuntul al cărților

CAEN 4762 Rev. 3Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie

CAEN 4763 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive

CAEN 4764 Rev. 3Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor

CAEN 4769 Rev. 3Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.

CAEN 4771 Rev. 3Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei

CAEN 4772 Rev. 3Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele

CAEN 4773 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice

CAEN 4774 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice

CAEN 4775 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 4776 Rev. 3Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea

CAEN 4777 Rev. 3Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4779 Rev. 3Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie

CAEN 4782 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4783 Rev. 3Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 8122 Rev. 3Activități specializate de curățenie

CAEN 9130 Rev. 3Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IaşiSat Gârbeşti, Comuna ŢibanaCAEN 0141
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI