Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RACONSTRUCT SRL

RACONSTRUCT SRL

CUI 13487693 · SRL· Municipiul Rădăuţi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

RACONSTRUCT SRL are sediul în Municipiul Rădăuţi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+1,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 60,5 K lei, față de 59,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât55,8%

Marja netă calculată este 55,8% în 2025, față de 61,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-17,7%

Datoriile raportate sunt 2,3 K lei în 2025, față de 2,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202560,5 K lei+1,3% față de anul anterior2020: 02021: 29.6102022: 59.2212023: 59.4202024: 59.7072025: 60.490
Rezultat net 202533,7 K lei-7,4% față de anul anterior2020: -3.4632021: 23.6822022: 33.7772023: 28.6162024: 36.4622025: 33.746
Angajați 20250Neschimbat față de anul anterior2020: 02021: 02022: 02023: 02024: 02025: 0
Capitaluri proprii 2025141,1 K lei+31,4% față de anul anterior2020: -6922021: 22.9902022: 42.3132023: 70.9292024: 107.3912025: 141.137
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate030 K60 K2020: 0 lei020202021: 29,6 K lei29,6 K20212022: 59,2 K lei59,2 K20222023: 59,4 K lei59,4 K20232024: 59,7 K lei59,7 K20242025: 60,5 K lei60,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%40%80%20202021: 80%80%20212022: 57%57%20222023: 48,2%48,2%20232024: 61,1%61,1%20242025: 55,8%55,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,6% · n=1.561

Cifra de afaceri: +1,3% față de anul anterior.Marjă netă 55,8% · -5,3 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024107,4 K lei
2025141,1 K lei

Datorii raportate

20242,8 K lei
20252,3 K lei

Disponibilități bănești

202449,2 K lei
202555,2 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri59,4 K lei59,7 K lei60,5 K lei+1,3% față de anul anterior
Rezultat net28,6 K lei36,5 K lei33,7 K lei-7,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii70,9 K lei107,4 K lei141,1 K lei+31,4% față de anul anterior
Datorii1,5 K lei2,8 K lei2,3 K lei-17,7% față de anul anterior
Creanțe12,4 K lei15,7 K lei14,4 K lei-8,4% față de anul anterior
Angajați000Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă55,8%61,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,6% (n=1.561) · 2024: 1,8% (n=2.387)

Rezultat / active (A+B)23,5%33,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0% (n=1.260) · 2024: 0% (n=1.933)

Rezultat / capitaluri proprii23,9%34%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 22,9% (n=1.026) · 2024: 30,8% (n=1.476)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)98,4%97,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 0,8% (n=1.261) · 2024: -4,7% (n=1.934)

Datorii / active (A+B)1,6%2,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 95% (n=1.261) · 2024: 97,4% (n=1.934)

Ponderea activelor imobilizate51,5%41,1%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 51,4% (n=1.261) · 2024: 55,4% (n=1.934)

Active circulante / datorii totale29,81×22,87×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,4× (n=1.995) · 2024: 0,37× (n=3.011)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări85,7 zile94,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 22,1 zile (n=1.224) · 2024: 23,2 zile (n=1.775)

Stocuri în zile de vânzări0 zile0 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 21 zile (n=780) · 2024: 19,6 zile (n=1.206)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
60.490
Rezultat net
33.746
Angajați
0
Datorii
2.336
Active imobilizate
73.841
Active circulante
69.632
Capitaluri proprii
141.137
Venituri totale
60.527
Cheltuieli totale
21.251
Stocuri
0
Creanțe
14.401
Casă și conturi la bănci
55.231
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
59.707
Rezultat net
36.462
Angajați
0
Datorii
2.838
Active imobilizate
45.335
Active circulante
64.894
Capitaluri proprii
107.391
Venituri totale
59.750
Cheltuieli totale
17.468
Stocuri
0
Creanțe
15.714
Casă și conturi la bănci
49.180
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
59.420
Rezultat net
28.616
Angajați
0
Datorii
1.516
Active imobilizate
43.200
Active circulante
29.245
Capitaluri proprii
70.929
Venituri totale
59.420
Cheltuieli totale
26.114
Stocuri
0
Creanțe
12.405
Casă și conturi la bănci
16.840
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
59.221
Rezultat net
33.777
Angajați
0
Datorii
21.432
Active imobilizate
44.800
Active circulante
18.945
Capitaluri proprii
42.313
Venituri totale
59.221
Cheltuieli totale
23.668
Stocuri
0
Creanțe
9.933
Casă și conturi la bănci
9.012
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
29.610
Rezultat net
23.682
Angajați
0
Datorii
52.973
Active imobilizate
46.400
Active circulante
29.563
Capitaluri proprii
22.990
Venituri totale
29.610
Cheltuieli totale
5.057
Stocuri
0
Creanțe
1.330
Casă și conturi la bănci
28.233
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-3.463
Angajați
0
Datorii
49.950
Active imobilizate
48.000
Active circulante
1.258
Capitaluri proprii
-692
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
3.463
Stocuri
0
Creanțe
1.258
Casă și conturi la bănci
0
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2000-11-01 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-01–2026-10-02 · verificat 2026-10-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
13487693
Număr de înregistrare
J2000000496331
Înmatriculare
26 octombrie 2000
EUID
ROONRC.J2000000496331
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. 1 MAI 96 Municipiul Rădăuţi Suceava
Adresă fiscală
Str. 1 MAI 96 Rădăuţi SUCEAVA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
1 noiembrie 2000
Înregistrare fiscală
11 mai 2026
Telefon
0746084474 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MUTRESCU NATALIA GABRIELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RACONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 01.11.2000
Înregistrare fiscală
1 noiembrie 2000
Număr registrul comerțului
J2000000496331
Cod CAEN
9623
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Rădăuţi

Contact și adrese

Telefon
0741619340 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SUCEAVA, MUN. RĂDĂUŢI, STR. 1 MAI, NR.96
Cod poștal fiscal
725400
Strada sediului
Str. 1 MAI
Numărul sediului
96
Localitatea sediului
Mun. Rădăuţi
Județul sediului
SUCEAVA
Codul poștal al sediului
725400
Strada domiciliului fiscal
Str. 1 Mai
Numărul domiciliului fiscal
96
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Rădăuţi
Județul domiciliului fiscal
SUCEAVA
Cod poștal domiciliu fiscal
725400

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
13 iunie 2018
Perioada 2: TVA de la
1 noiembrie 2000
Perioada 2: TVA până la
31 iulie 2012
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.e) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4222 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 9623 Rev. 3Activități ale centrelor spa, saunelor și bailor de abur

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SuceavaMunicipiul RădăuţiCAEN 9604
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI