Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RADA SSM CONSULT PRODUCTION S.R.L.

RADA SSM CONSULT PRODUCTION S.R.L.

CUI 43142742 · SRL· Bucureşti Sectorul 3

dizolvareONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatădizolvareVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

RADA SSM CONSULT PRODUCTION S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 3. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

dizolvare

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+42,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 24,7 K lei, față de 17,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut66,4%

Marja netă calculată este 66,4% în 2025, față de 60,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202524,7 K lei+42,6% față de anul anterior2021: 3.7802022: 4.7402023: 5.6502024: 17.2862025: 24.650
Rezultat net 202516,4 K lei+57,2% față de anul anterior2021: -1.9942022: 2.9262023: 2.4602024: 10.4142025: 16.369
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 202517,4 K lei+63% față de anul anterior2021: -1.7942022: 1.1322023: 3.5922024: 10.6542025: 17.364
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate012 K25 K2021: 3,8 K lei3,8 K20212022: 4,7 K lei4,7 K20222023: 5,7 K lei5,7 K20232024: 17,3 K lei17,3 K20242025: 24,7 K lei24,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-52,8%6,8%66,4%Mediana sectorului (2025): 29,2% · n=34022021: -52,8%-52,8%20212022: 61,7%61,7%20222023: 43,5%43,5%20232024: 60,2%60,2%20242025: 66,4%66,4%2025

Cifra de afaceri: +42,6% față de anul anterior. Marja netă: 66,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii17,4 K lei+63% față de anul anterior
Datorii1,5 K lei-58,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri5,7 K lei17,3 K lei24,7 K lei+42,6% față de anul anterior
Rezultat net2,5 K lei10,4 K lei16,4 K lei+57,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii3,6 K lei10,7 K lei17,4 K lei+63% față de anul anterior
Datorii6 lei3,6 K lei1,5 K lei-58,2% față de anul anterior
Creanțe520 lei503 lei1,2 K lei+128,6% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri66,4%29,2%n=3.40260,2%31,7%n=5.043
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive94,3%72,1%n=3.39497,7%68,5%n=4.924
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii12,67×1,9×n=4.0263,99×2,25×n=5.848
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36016,8 zile106,7 zilen=3.23910,48 zile84,2 zilen=4.668

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
24.650
Rezultat net
16.369
Angajați
—
Datorii
1.488
Active imobilizate
—
Active circulante
18.852
Capitaluri proprii
17.364
Venituri totale
24.661
Cheltuieli totale
5.581
Stocuri
—
Creanțe
1.150
Casă și conturi la bănci
17.702
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
17.286
Rezultat net
10.414
Angajați
—
Datorii
3.558
Active imobilizate
—
Active circulante
14.212
Capitaluri proprii
10.654
Venituri totale
17.287
Cheltuieli totale
4.781
Stocuri
—
Creanțe
503
Casă și conturi la bănci
13.709
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.650
Rezultat net
2.460
Angajați
—
Datorii
6
Active imobilizate
—
Active circulante
3.598
Capitaluri proprii
3.592
Venituri totale
5.650
Cheltuieli totale
2.787
Stocuri
—
Creanțe
520
Casă și conturi la bănci
3.078
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.740
Rezultat net
2.926
Angajați
—
Datorii
1.595
Active imobilizate
—
Active circulante
2.727
Capitaluri proprii
1.132
Venituri totale
4.740
Cheltuieli totale
1.675
Stocuri
—
Creanțe
253
Casă și conturi la bănci
2.474
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.780
Rezultat net
-1.994
Angajați
—
Datorii
3.479
Active imobilizate
10
Active circulante
1.675
Capitaluri proprii
-1.794
Venituri totale
3.780
Cheltuieli totale
5.663
Stocuri
—
Creanțe
253
Casă și conturi la bănci
1.422
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

dizolvare

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCdizolvare2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăFără înregistrări găsite2026-10-06
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-04-24Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

dizolvare

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-10-06 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-06 · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Firma nu a fost găsită în registrul de insolvență la verificarea din 2026-10-06.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

1 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43142742
Număr de înregistrare
J40/12882/2020
Înmatriculare
6 octombrie 2020
EUID
ROONRC.J40/12882/2020
Formă juridică
SRL
Sediu social
POSTĂVARUL 2A C5BIS Bucureşti Sectorul 3 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Aleea POSTĂVARUL 2A Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
6 octombrie 2020
Înregistrare fiscală
29 martie 2023
Telefon
0720959314 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ŞERBAN AURELIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RADA SSM CONSULT PRODUCTION S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 06.10.2020
Înregistrare fiscală
6 octombrie 2020
Număr registrul comerțului
J40/12882/2020
Cod CAEN
7490
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0720959314 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, ALEEA POSTĂVARUL, NR.2A, BL.C5BIS, SC.2, AP.17
Strada sediului
Aleea Postăvarul
Numărul sediului
2A
Localitatea sediului
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Strada domiciliului fiscal
Aleea Postăvarul
Numărul domiciliului fiscal
2A
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (1) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

DIRECTIA GENERALA IMPOZITE SI TAXE LOCALE SECTOR 31 din 1 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de consultanta in protectia contra riscurilor si in controlul riscurilor (Rev.2)1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

24 aprilie 2025Achiziție directă

Consultanță SSM,PSI, SU

Autoritate: DIRECTIA GENERALA IMPOZITE SI TAXE LOCALE SECTOR 3

CPV 71317000-3 — Servicii de consultanta in protectia contra riscurilor si in controlul riscurilor (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71317000-3

Vezi detaliile atribuirii →
13.400 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-06Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 3CAEN 7490
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI