Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RADCOM SRL

RADCOM SRL

CUI 5167680 · SRL· Sat Misleanu, Comuna Perieţi

ActivăONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2026-10-19. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

RADCOM SRL are sediul în Sat Misleanu, Comuna Perieţi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2026-10-19. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-07
Cifra de afaceri a scăzut-60%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 85,5 K lei, față de 213,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât4,6%

Marja netă calculată este 4,6% în 2025, față de 7,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202585,5 K lei-60% față de anul anterior2020: 382.8872021: 354.8992022: 329.1932023: 276.8692024: 213.8132025: 85.497
Rezultat net 20253,9 K lei-74,7% față de anul anterior2020: 6.6212021: 1.0032022: -8.1692023: -6.9182024: 15.5482025: 3.933
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 0
Capitaluri proprii 202520,1 K lei+24,4% față de anul anterior2020: 14.6862021: 15.6892022: 7.5202023: 6022024: 16.1492025: 20.082
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0191 K383 K2020: 382,9 K lei382,9 K20202021: 354,9 K lei354,9 K20212022: 329,2 K lei329,2 K20222023: 276,9 K lei276,9 K20232024: 213,8 K lei213,8 K20242025: 85,5 K lei85,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-2,5%2,4%7,3%2020: 1,7%1,7%20202021: 0,3%0,3%20212022: -2,5%-2,5%20222023: -2,5%-2,5%20232024: 7,3%7,3%20242025: 4,6%4,6%2025Reper 2025: mediana sectorului 2% · n=29.731

Cifra de afaceri: -60% față de anul anterior.Marjă netă 4,6% · -2,7 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202416,1 K lei
202520,1 K lei

Datorii raportate

20247,3 K lei
20250 lei

Disponibilități bănești

20242,4 K lei
20251,9 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri276,9 K lei213,8 K lei85,5 K lei-60% față de anul anterior
Rezultat net-6,9 K lei15,5 K lei3,9 K lei-74,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii602 lei16,1 K lei20,1 K lei+24,4% față de anul anterior
Datorii20 K lei7,3 K lei0 lei-100% față de anul anterior
Creanțe—386 lei12,8 K lei+3.224,6% față de anul anterior
Angajați10—Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă4,6%7,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2% (n=29.731) · 2024: 1,9% (n=32.263)

Rezultat / active (A+B)19,6%66,4%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=20.723) · 2024: 1,9% (n=22.355)

Rezultat / capitaluri proprii19,6%96,3%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 17,7% (n=21.632) · 2024: 16% (n=23.418)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)100%69%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 22,4% (n=20.741) · 2024: 24% (n=22.373)

Datorii / active (A+B)0%31%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 77,8% (n=20.741) · 2024: 76,2% (n=22.373)

Ponderea activelor imobilizate26,6%24,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 15,6% (n=20.741) · 2024: 14,9% (n=22.373)

Active circulante / datorii totale—2,42×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,95× (n=35.415) · 2024: 0,95× (n=38.825)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări54 zile0,6 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 8 zile (n=26.828) · 2024: 6,9 zile (n=28.302)

Stocuri în zile de vânzări—24,8 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 63 zile (n=27.389) · 2024: 65,5 zile (n=29.567)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
85.497
Rezultat net
3.933
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
5.334
Active circulante
14.748
Capitaluri proprii
20.082
Venituri totale
86.048
Cheltuieli totale
81.366
Stocuri
—
Creanțe
12.833
Casă și conturi la bănci
1.915
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
213.813
Rezultat net
15.548
Angajați
0
Datorii
7.259
Active imobilizate
5.835
Active circulante
17.573
Capitaluri proprii
16.149
Venituri totale
213.813
Cheltuieli totale
195.879
Stocuri
14.748
Creanțe
386
Casă și conturi la bănci
2.439
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
276.869
Rezultat net
-6.918
Angajați
1
Datorii
19.952
Active imobilizate
6.335
Active circulante
14.219
Capitaluri proprii
602
Venituri totale
276.869
Cheltuieli totale
283.787
Stocuri
14.043
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
176
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
329.193
Rezultat net
-8.169
Angajați
1
Datorii
18.840
Active imobilizate
6.835
Active circulante
19.525
Capitaluri proprii
7.520
Venituri totale
329.193
Cheltuieli totale
334.068
Stocuri
16.815
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
2.710
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
354.899
Rezultat net
1.003
Angajați
1
Datorii
13.945
Active imobilizate
7.335
Active circulante
22.299
Capitaluri proprii
15.689
Venituri totale
356.408
Cheltuieli totale
351.841
Stocuri
21.459
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
840
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
382.887
Rezultat net
6.621
Angajați
1
Datorii
21.084
Active imobilizate
7.835
Active circulante
27.935
Capitaluri proprii
14.686
Venituri totale
385.247
Cheltuieli totale
375.053
Stocuri
27.014
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
921
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-10-19. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-07
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 60% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-30

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-10-19. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-07
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 60% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Inactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1994-02-07 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-29–2026-10-30 · verificat 2026-10-30.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
5167680
Număr de înregistrare
J1994000049213
Înmatriculare
25 ianuarie 1994
EUID
ROONRC.J1994000049213
Formă juridică
SRL
Sediu social
CALEA BUCUREŞTI 43 Sat Misleanu, Comuna Perieţi Ialomiţa
Adresă fiscală
Str CALEA BUCUREŞTI 43 Misleanu IALOMIŢA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
7 februarie 1994
Înregistrare fiscală
8 ianuarie 2026
Telefon
0724019942 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
RADU GHEORGHE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RADCOM SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 07.02.1994
Înregistrare fiscală
7 februarie 1994
Număr registrul comerțului
J1994000049213
Cod CAEN
6820
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ialomiţa

Contact și adrese

Telefon
0724019942 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. IALOMIŢA, SAT MISLEANU COM. PERIEŢI, STR. CALEA BUCUREŞTI, NR.43
Cod poștal fiscal
927192
Strada sediului
Str. Calea Bucureşti
Numărul sediului
43
Localitatea sediului
Sat Misleanu Com. Perieţi
Județul sediului
IALOMIŢA
Codul poștal al sediului
927192
Strada domiciliului fiscal
Str. Calea Bucureşti
Numărul domiciliului fiscal
43
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Misleanu Com. Perieţi
Județul domiciliului fiscal
IALOMIŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
927192

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
1 ianuarie 2009
Perioada 1: TVA până la
9 ianuarie 2026
Perioada 1: Anulare operată la
9 ianuarie 2026
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
1 decembrie 1997
Perioada 2: TVA până la
31 august 2002
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 octombrie 2014
Actualizare TVA la încasare
24 iulie 2014
Publicare TVA la încasare
25 iulie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
19 octombrie 2026
Publicarea deciziei
19 octombrie 2026

Istoric al schimbărilor observate

Sunt păstrate numai diferențele dintre verificări, începând cu activarea istoricului. Data cererii ANAF nu este tratată ca schimbare.

  1. 7 noiembrie 2026
    • stare inactiv.dataInactivare: fără valoare → 2026-10-19
    • stare inactiv.dataPublicare: fără valoare → 2026-10-19
    • Inactivitate fiscală: Nu → Da

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-30Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IalomiţaSat Misleanu, Comuna PerieţiCalea BucureştiCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI