Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RADEN PNEU SERVICE S.R.L.

RADEN PNEU SERVICE S.R.L.

CUI 40011041 · SRL· Sat Şmig, Comuna Alma

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

RADEN PNEU SERVICE S.R.L. are sediul în Sat Şmig, Comuna Alma. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+5,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 205,7 K lei, față de 194,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât9,7%

Marja netă calculată este 9,7% în 2025, față de 13,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+146,7%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025205,7 K lei+5,9% față de anul anterior2020: 72.1452021: 93.6102022: 48.7462023: 114.6172024: 194.2042025: 205.729
Rezultat net 202520 K lei-21,4% față de anul anterior2020: 20.9512021: 11.8662022: 8.6512023: 15.0962024: 25.4432025: 19.999
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202594,7 K lei+26,8% față de anul anterior2020: 13.6082021: 25.4752022: 34.1262023: 49.2222024: 74.6652025: 94.664
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0103 K206 K2020: 72,1 K lei72,1 K20202021: 93,6 K lei93,6 K20212022: 48,7 K lei48,7 K20222023: 114,6 K lei114,6 K20232024: 194,2 K lei194,2 K20242025: 205,7 K lei205,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%14,5%29%Mediana sectorului (2025): 3% · n=97132020: 29%29%20202021: 12,7%12,7%20212022: 17,7%17,7%20222023: 13,2%13,2%20232024: 13,1%13,1%20242025: 9,7%9,7%2025

Cifra de afaceri: +5,9% față de anul anterior. Marja netă: 9,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii94,7 K lei+26,8% față de anul anterior
Datorii10,4 K lei-15,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri114,6 K lei194,2 K lei205,7 K lei+5,9% față de anul anterior
Rezultat net15,1 K lei25,4 K lei20 K lei-21,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii49,2 K lei74,7 K lei94,7 K lei+26,8% față de anul anterior
Datorii7,9 K lei12,4 K lei10,4 K lei-15,6% față de anul anterior
Creanțe1,5 K lei7,7 K lei19 K lei+146,7% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri9,7%3%n=9.71313,1%2,4%n=14.057
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)90,1%11,2%n=8.61485,8%12,9%n=12.459
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)9,9%84,4%n=8.61414,2%80,2%n=12.459
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)11,5%36,6%n=8.61417,5%37,4%n=12.459
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)19%1,7%n=8.60429,2%1,1%n=12.450
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive21,1%22,6%n=6.80634,1%21,4%n=9.701
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii8,91×0,63×n=11.7545,81×0,66×n=16.890
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36033,2 zile28,9 zilen=8.41514,26 zile27,26 zilen=11.880
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36073,51 zile32,18 zilen=6.94685,94 zile32,55 zilen=10.012
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați205.729 lei147.451 lein=7.385194.204 lei134.420 lein=11.044

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
205.729
Rezultat net
19.999
Angajați
1
Datorii
10.436
Active imobilizate
12.088
Active circulante
93.012
Capitaluri proprii
94.664
Venituri totale
207.979
Cheltuieli totale
186.232
Stocuri
42.008
Creanțe
18.973
Casă și conturi la bănci
32.031
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
194.204
Rezultat net
25.443
Angajați
1
Datorii
12.360
Active imobilizate
15.249
Active circulante
71.776
Capitaluri proprii
74.665
Venituri totale
213.667
Cheltuieli totale
186.573
Stocuri
46.360
Creanțe
7.690
Casă și conturi la bănci
17.726
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
114.617
Rezultat net
15.096
Angajați
1
Datorii
7.898
Active imobilizate
8.788
Active circulante
48.332
Capitaluri proprii
49.222
Venituri totale
116.002
Cheltuieli totale
98.529
Stocuri
26.911
Creanțe
1.520
Casă și conturi la bănci
19.901
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
48.746
Rezultat net
8.651
Angajați
1
Datorii
2.490
Active imobilizate
10.979
Active circulante
25.637
Capitaluri proprii
34.126
Venituri totale
48.746
Cheltuieli totale
38.851
Stocuri
20.501
Creanțe
552
Casă și conturi la bănci
4.584
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
93.610
Rezultat net
11.866
Angajați
1
Datorii
4.313
Active imobilizate
13.170
Active circulante
16.618
Capitaluri proprii
25.475
Venituri totale
93.610
Cheltuieli totale
81.744
Stocuri
14.447
Creanțe
552
Casă și conturi la bănci
1.619
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
72.145
Rezultat net
20.951
Angajați
1
Datorii
20.547
Active imobilizate
15.361
Active circulante
18.794
Capitaluri proprii
13.608
Venituri totale
82.168
Cheltuieli totale
60.014
Stocuri
13.496
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
5.298
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-10-16 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40011041
Număr de înregistrare
J2018001436324
Înmatriculare
16 octombrie 2018
EUID
ROONRC.J2018001436324
Formă juridică
SRL
Sediu social
97 Sat Şmig, Comuna Alma Sibiu · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
97 Şmig SIBIU
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
16 octombrie 2018
Înregistrare fiscală
15 ianuarie 2024
Telefon
0767309441 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ISTRATE RADU MIHAI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RADEN PNEU SERVICE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 16.10.2018
Înregistrare fiscală
17 octombrie 2018
Număr registrul comerțului
J2018001436324
Cod CAEN
9531
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Mediaş

Contact și adrese

Telefon
0767309441 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SIBIU, SAT ŞMIG COM. ALMA, , NR.97
Cod poștal fiscal
557024
Numărul sediului
97
Localitatea sediului
Sat Şmig Com. Alma
Județul sediului
SIBIU
Codul poștal al sediului
557024
Numărul domiciliului fiscal
97
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Şmig Com. Alma
Județul domiciliului fiscal
SIBIU
Cod poștal domiciliu fiscal
557024

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4672 Rev. 3Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4782 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 9531 Rev. 3Repararea și întreținerea autovehiculelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SibiuSat Şmig, Comuna AlmaCAEN 4520
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI