Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RADIX FAMILY S.R.L.

RADIX FAMILY S.R.L.

CUI 46160654 · SRL· Municipiul Călăraşi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

RADIX FAMILY S.R.L. are sediul în Municipiul Călăraşi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+0,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2,6 mil. lei, față de 2,6 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-2,8%

Marja netă calculată este -2,8% în 2025, față de 1,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+20,5%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20252,6 mil. lei+0,7% față de anul anterior2022: 442.3782023: 2.632.0152024: 2.587.8012025: 2.606.990
Rezultat net 2025-73,4 K lei-338,8% față de anul anterior2022: -30.1582023: 380.0942024: 30.7272025: -73.384
Angajați 20255+0% față de anul anterior2022: 52023: 62024: 52025: 5
Capitaluri proprii 2025196,4 K lei-48,4% față de anul anterior2022: -29.9582023: 350.1362024: 380.8622025: 196.367
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.3 mil.2022: 442,4 K lei442,4 K20222023: 2,6 mil. lei2,6 mil.20232024: 2,6 mil. lei2,6 mil.20242025: 2,6 mil. lei2,6 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-6,8%3,8%14,4%Mediana sectorului (2025): 2% · n=297312022: -6,8%-6,8%20222023: 14,4%14,4%20232024: 1,2%1,2%20242025: -2,8%-2,8%2025

Cifra de afaceri: +0,7% față de anul anterior. Marja netă: -2,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii196,4 K lei-48,4% față de anul anterior
Datorii581,2 K lei+59,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,6 mil. lei2,6 mil. lei2,6 mil. lei+0,7% față de anul anterior
Rezultat net380,1 K lei30,7 K lei-73,4 K lei-338,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii350,1 K lei380,9 K lei196,4 K lei-48,4% față de anul anterior
Datorii225,8 K lei364,1 K lei581,2 K lei+59,6% față de anul anterior
Creanțe67,6 K lei51,8 K lei62,4 K lei+20,5% față de anul anterior
Angajați655+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-2,8%2%n=29.7311,2%1,9%n=32.263
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)25,3%22,4%n=20.74151,1%24%n=22.373
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)74,7%77,8%n=20.74148,9%76,2%n=22.373
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)17,4%15,6%n=20.74124,3%14,9%n=22.373
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-9,4%2,2%n=20.7234,1%1,9%n=22.355
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-37,4%17,7%n=21.6328,1%16%n=23.418
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,11×0,95×n=35.4151,55×0,95×n=38.825
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3608,62 zile8,02 zilen=26.8287,2 zile6,91 zilen=28.302
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36077,75 zile63,03 zilen=27.38980,51 zile65,5 zilen=29.567
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați521.398 lei259.175 lein=21.783517.560 lei242.354 lein=24.014

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.606.990
Rezultat net
-73.384
Angajați
5
Datorii
581.217
Active imobilizate
135.068
Active circulante
642.516
Capitaluri proprii
196.367
Venituri totale
2.667.189
Cheltuieli totale
2.740.573
Stocuri
563.013
Creanțe
62.395
Casă și conturi la bănci
17.108
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.587.801
Rezultat net
30.727
Angajați
5
Datorii
364.100
Active imobilizate
181.377
Active circulante
563.585
Capitaluri proprii
380.862
Venituri totale
2.631.820
Cheltuieli totale
2.596.257
Stocuri
578.733
Creanțe
51.778
Casă și conturi la bănci
-66.926
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.632.015
Rezultat net
380.094
Angajați
6
Datorii
225.759
Active imobilizate
184
Active circulante
575.711
Capitaluri proprii
350.136
Venituri totale
2.885.903
Cheltuieli totale
2.477.247
Stocuri
486.241
Creanțe
67.552
Casă și conturi la bănci
21.918
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
442.378
Rezultat net
-30.158
Angajați
5
Datorii
792.252
Active imobilizate
284
Active circulante
762.010
Capitaluri proprii
-29.958
Venituri totale
445.082
Cheltuieli totale
472.630
Stocuri
757.303
Creanțe
2.691
Casă și conturi la bănci
2.016
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-05-19 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
46160654
Număr de înregistrare
J2022000377513
Înmatriculare
19 mai 2022
EUID
ROONRC.J2022000377513
Formă juridică
SRL
Sediu social
Panduri 9 H2 Municipiul Călăraşi Călăraşi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str Panduri 9 Călăraşi CĂLĂRAŞI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
19 mai 2022
Înregistrare fiscală
30 martie 2026
Telefon
0728828073 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
RĂDĂCINĂ MILICA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RADIX FAMILY S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 19.05.2022
Înregistrare fiscală
19 mai 2022
Număr registrul comerțului
J2022000377513
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Călăraşi

Contact și adrese

Telefon
0728828073 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CĂLĂRAŞI, MUN. CĂLĂRAŞI, STR. PANDURI, NR.9, BL.H2, SC.B, ET.2, AP.7
Cod poștal fiscal
910153
Strada sediului
Str. Panduri
Numărul sediului
9
Localitatea sediului
Mun. Călăraşi
Județul sediului
CĂLĂRAŞI
Codul poștal al sediului
910153
Strada domiciliului fiscal
Str. Panduri
Numărul domiciliului fiscal
9
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Călăraşi
Județul domiciliului fiscal
CĂLĂRAŞI
Cod poștal domiciliu fiscal
910153

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 ianuarie 2023
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4721 Rev. 3Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete

CAEN 4725 Rev. 3Comerț cu amănuntul al băuturilor

CAEN 4776 Rev. 3Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul CălăraşiMunicipiul CălăraşiCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI