Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RADU TINA AGENT DE ASIGURARE SRL

RADU TINA AGENT DE ASIGURARE SRL

CUI 37751988 · SRL· Bucureşti Sectorul 3

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

RADU TINA AGENT DE ASIGURARE SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 3. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+11,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 138,2 K lei, față de 124,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât66,6%

Marja netă calculată este 66,6% în 2025, față de 70,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+86,3%

Datoriile raportate sunt 57 K lei în 2025, față de 30,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025138,2 K lei+11,1% față de anul anterior2020: 89.1522021: 90.4932022: 112.0622023: 124.7202024: 124.3862025: 138.198
Rezultat net 202592 K lei+4,5% față de anul anterior2020: 77.2582021: 83.2382022: 107.9342023: 85.3342024: 88.0352025: 92.012
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025545 K lei+20,3% față de anul anterior2020: 236.2722021: 319.5102022: 427.4442023: 364.8842024: 452.9192025: 544.961
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate069 K138 K2020: 89,2 K lei89,2 K20202021: 90,5 K lei90,5 K20212022: 112,1 K lei112,1 K20222023: 124,7 K lei124,7 K20232024: 124,4 K lei124,4 K20242025: 138,2 K lei138,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%48,2%96,3%Mediana sectorului (2025): 38% · n=2662020: 86,7%86,7%20202021: 92%92%20212022: 96,3%96,3%20222023: 68,4%68,4%20232024: 70,8%70,8%20242025: 66,6%66,6%2025

Cifra de afaceri: +11,1% față de anul anterior. Marja netă: 66,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii545 K lei+20,3% față de anul anterior
Datorii57 K lei+86,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri124,7 K lei124,4 K lei138,2 K lei+11,1% față de anul anterior
Rezultat net85,3 K lei88 K lei92 K lei+4,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii364,9 K lei452,9 K lei545 K lei+20,3% față de anul anterior
Datorii11,9 K lei30,6 K lei57 K lei+86,3% față de anul anterior
Creanțe16,7 K lei16,7 K lei16,7 K lei+0% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri66,6%38%n=26670,8%38,5%n=259
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive16,9%95,5%n=26819,4%73,9%n=255
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii10,56×3,19×n=29415,8×2,97×n=287
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36043,6 zile100,77 zilen=24548,44 zile92,64 zilen=233
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați138.198 lei204.409 lein=181124.386 lei168.491 lein=186

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
138.198
Rezultat net
92.012
Angajați
1
Datorii
57.012
Active imobilizate
—
Active circulante
601.973
Capitaluri proprii
544.961
Venituri totale
138.198
Cheltuieli totale
44.873
Stocuri
—
Creanțe
16.738
Casă și conturi la bănci
585.235
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
124.386
Rezultat net
88.035
Angajați
1
Datorii
30.604
Active imobilizate
—
Active circulante
483.523
Capitaluri proprii
452.919
Venituri totale
124.386
Cheltuieli totale
35.169
Stocuri
—
Creanțe
16.738
Casă și conturi la bănci
466.785
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
124.720
Rezultat net
85.334
Angajați
1
Datorii
11.911
Active imobilizate
—
Active circulante
376.795
Capitaluri proprii
364.884
Venituri totale
124.720
Cheltuieli totale
38.510
Stocuri
—
Creanțe
16.738
Casă și conturi la bănci
360.057
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
112.062
Rezultat net
107.934
Angajați
1
Datorii
3.310
Active imobilizate
—
Active circulante
430.754
Capitaluri proprii
427.444
Venituri totale
112.062
Cheltuieli totale
766
Stocuri
—
Creanțe
16.738
Casă și conturi la bănci
414.016
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
90.493
Rezultat net
83.238
Angajați
1
Datorii
12.111
Active imobilizate
—
Active circulante
331.621
Capitaluri proprii
319.510
Venituri totale
90.493
Cheltuieli totale
4.540
Stocuri
—
Creanțe
16.738
Casă și conturi la bănci
314.883
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
89.152
Rezultat net
77.258
Angajați
1
Datorii
12.845
Active imobilizate
—
Active circulante
249.117
Capitaluri proprii
236.272
Venituri totale
89.152
Cheltuieli totale
9.869
Stocuri
—
Creanțe
16.742
Casă și conturi la bănci
232.375
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2022-08-24; reactivare la 2025-07-25. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2025-07-25

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2022-08-24; reactivare la 2025-07-25. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2025-07-25
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-06-14 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37751988
Număr de înregistrare
J40/9157/2017
Înmatriculare
14 iunie 2017
EUID
ROONRC.J40/9157/2017
Formă juridică
SRL
Sediu social
SOLD. STELIAN N. MIHALE 1A G1 Bucureşti Sectorul 3 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. SOLD. STELIAN N. MIHALE 1A Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
14 iunie 2017
Înregistrare fiscală
12 iulie 2017
Telefon
0741198981 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TINA RADU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RADU TINA AGENT DE ASIGURARE SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 14.06.2017
Înregistrare fiscală
14 iunie 2017
Număr registrul comerțului
J40/9157/2017
Cod CAEN
6622
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0741198981 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR. SOLD. STELIAN N. MIHALE, NR.1A, BL.G1, SC.A, ET.8, AP.107
Strada sediului
Str. Sold. Stelian N. Mihale
Numărul sediului
1A
Localitatea sediului
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Strada domiciliului fiscal
Str. Sold. Stelian N. Mihale
Numărul domiciliului fiscal
1A
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
24 august 2022
Reactivare
25 iulie 2025
Publicarea deciziei
24 august 2022

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 6622 Rev. 2Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 3CAEN 6621
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI