Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RADUCU REAL ESTATE S.R.L.

RADUCU REAL ESTATE S.R.L.

CUI 41623588 · SRL· Oraş Popeşti Leordeni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

RADUCU REAL ESTATE S.R.L. are sediul în Oraş Popeşti Leordeni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-7,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 58,4 K lei, față de 63,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-5,5%

Marja netă calculată este -5,5% în 2025, față de -24,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+27,1%

Datoriile raportate sunt 11,9 K lei în 2025, față de 9,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202558,4 K lei-7,5% față de anul anterior2020: 132.5792021: 149.8902022: 162.8102023: 127.4072024: 63.1092025: 58.396
Rezultat net 2025-3,2 K lei+79,4% față de anul anterior2020: 92.8852021: 91.4522022: 108.7122023: 76.9272024: -15.6132025: -3.220
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202562,6 K lei-4,9% față de anul anterior2020: 101.9472021: 122.0732022: 158.7022023: 94.3242024: 65.7762025: 62.556
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate081 K163 K2020: 132,6 K lei132,6 K20202021: 149,9 K lei149,9 K20212022: 162,8 K lei162,8 K20222023: 127,4 K lei127,4 K20232024: 63,1 K lei63,1 K20242025: 58,4 K lei58,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-24,7%22,7%70,1%Mediana sectorului (2025): 16,5% · n=59292020: 70,1%70,1%20202021: 61%61%20212022: 66,8%66,8%20222023: 60,4%60,4%20232024: -24,7%-24,7%20242025: -5,5%-5,5%2025

Cifra de afaceri: -7,5% față de anul anterior. Marja netă: -5,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii62,6 K lei-4,9% față de anul anterior
Datorii11,9 K lei+27,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri127,4 K lei63,1 K lei58,4 K lei-7,5% față de anul anterior
Rezultat net76,9 K lei-15,6 K lei-3,2 K lei+79,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii94,3 K lei65,8 K lei62,6 K lei-4,9% față de anul anterior
Datorii12,2 K lei9,4 K lei11,9 K lei+27,1% față de anul anterior
Creanțe56,2 K lei46,6 K lei49,2 K lei+5,4% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-5,5%16,5%n=5.929-24,7%19,4%n=6.082
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-5,1%44%n=5.573-23,7%33,9%n=5.865
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii7,19×1,02×n=7.9348×1,18×n=8.216
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360303,05 zile70,84 zilen=5.133266,07 zile62,5 zilen=5.147
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3603,39 zile3,47 zilen=1.8943,14 zile3,53 zilen=1.928
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați58.396 lei150.574 lein=3.31363.109 lei138.080 lein=3.479

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
58.396
Rezultat net
-3.220
Angajați
1
Datorii
11.948
Active imobilizate
—
Active circulante
85.915
Capitaluri proprii
62.556
Venituri totale
60.912
Cheltuieli totale
63.553
Stocuri
550
Creanțe
49.158
Casă și conturi la bănci
36.207
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
11.411
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
63.109
Rezultat net
-15.613
Angajați
1
Datorii
9.403
Active imobilizate
—
Active circulante
75.179
Capitaluri proprii
65.776
Venituri totale
63.110
Cheltuieli totale
78.106
Stocuri
550
Creanțe
46.642
Casă și conturi la bănci
27.987
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
127.407
Rezultat net
76.927
Angajați
1
Datorii
12.248
Active imobilizate
—
Active circulante
106.572
Capitaluri proprii
94.324
Venituri totale
127.407
Cheltuieli totale
49.383
Stocuri
550
Creanțe
56.231
Casă și conturi la bănci
49.791
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
162.810
Rezultat net
108.712
Angajați
1
Datorii
5.911
Active imobilizate
—
Active circulante
164.613
Capitaluri proprii
158.702
Venituri totale
162.812
Cheltuieli totale
52.471
Stocuri
—
Creanțe
10.034
Casă și conturi la bănci
154.579
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
149.890
Rezultat net
91.452
Angajați
1
Datorii
712
Active imobilizate
—
Active circulante
122.785
Capitaluri proprii
122.073
Venituri totale
150.308
Cheltuieli totale
57.356
Stocuri
—
Creanțe
40.404
Casă și conturi la bănci
82.381
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
132.579
Rezultat net
92.885
Angajați
1
Datorii
2.643
Active imobilizate
—
Active circulante
104.590
Capitaluri proprii
101.947
Venituri totale
135.354
Cheltuieli totale
41.219
Stocuri
—
Creanțe
30.082
Casă și conturi la bănci
74.508
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-09-10 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41623588
Număr de înregistrare
J23/3990/2019
Înmatriculare
10 septembrie 2019
EUID
ROONRC.J23/3990/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
OLTENIŢEI 13 Oraş Popeşti Leordeni Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Şos. OLTENIŢEI 13 Oraş Popeşti Leordeni ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
10 septembrie 2019
Înregistrare fiscală
27 aprilie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
RĂDUCU MARIAN-SORIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RADUCU REAL ESTATE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 10.09.2019
Înregistrare fiscală
10 septembrie 2019
Număr registrul comerțului
J23/3990/2019
Cod CAEN
6831
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, ORŞ. POPEŞTI-LEORDENI, ŞOS. OLTENIŢEI, NR.13
Cod poștal fiscal
77160
Strada sediului
Şos. Olteniţei
Numărul sediului
13
Localitatea sediului
Orş. Popeşti-Leordeni
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77160
Strada domiciliului fiscal
Şos. Olteniţei
Numărul domiciliului fiscal
13
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Popeşti-Leordeni
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77160

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 mai 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 4110 Rev. 2Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 6810 Rev. 2Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6831 Rev. 2Agenții imobiliare

CAEN 6832 Rev. 2Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract

CAEN 8110 Rev. 2Activități de servicii suport combinate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovOraş Popeşti LeordeniCAEN 6831
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI