Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RAGELI SRL

RAGELI SRL

CUI 6913168 · SRL· Sat Aldeşti, Comuna Goleşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

RAGELI SRL are sediul în Sat Aldeşti, Comuna Goleşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+84,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2,2 mil. lei, față de 1,2 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât7,4%

Marja netă calculată este 7,4% în 2025, față de 27,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+55,2%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20252,2 mil. lei+84,2% față de anul anterior2020: 1.020.2712021: 1.074.8502022: 1.349.3002023: 1.865.9492024: 1.190.3212025: 2.192.760
Rezultat net 2025161,8 K lei-51,1% față de anul anterior2020: 81.0512021: 53.3262022: 514.4632023: 508.9062024: 331.1602025: 161.785
Angajați 202511+120% față de anul anterior2020: 52021: 62022: 32023: 42024: 52025: 11
Capitaluri proprii 2025945,8 K lei-29,4% față de anul anterior2020: 583.3552021: 527.3342022: 1.012.3832023: 1.521.2902024: 1.339.5792025: 945.809
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2020: 1 mil. lei1 mil.20202021: 1,1 mil. lei1,1 mil.20212022: 1,3 mil. lei1,3 mil.20222023: 1,9 mil. lei1,9 mil.20232024: 1,2 mil. lei1,2 mil.20242025: 2,2 mil. lei2,2 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%19,1%38,1%2020: 7,9%7,9%20202021: 5%5%20212022: 38,1%38,1%20222023: 27,3%27,3%20232024: 27,8%27,8%20242025: 7,4%7,4%2025Reper 2025: mediana sectorului 5,2% · n=82

Cifra de afaceri: +84,2% față de anul anterior.Marjă netă 7,4% · -20,4 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20241,3 mil. lei
2025945,8 K lei

Datorii raportate

2024832,8 K lei
2025863,1 K lei

Disponibilități bănești

2024759 K lei
2025532,2 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,9 mil. lei1,2 mil. lei2,2 mil. lei+84,2% față de anul anterior
Rezultat net508,9 K lei331,2 K lei161,8 K lei-51,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii1,5 mil. lei1,3 mil. lei945,8 K lei-29,4% față de anul anterior
Datorii367,9 K lei832,8 K lei863,1 K lei+3,6% față de anul anterior
Creanțe410,8 K lei261,1 K lei405,1 K lei+55,2% față de anul anterior
Angajați4511+120% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă7,4%27,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 5,2% (n=82) · 2024: 9,4% (n=2.293)

Rezultat / active (A+B)9%15,3%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0,3% (n=88) · 2024: 3,1% (n=2.032)

Rezultat / capitaluri proprii17,1%24,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 5,8% (n=89) · 2024: 27,3% (n=1.974)

Vânzări per angajat199.342 lei238.064 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 206.114 lei (n=71) · 2024: 140.763 lei (n=1.913)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)52,7%62,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 33% (n=88) · 2024: 34,1% (n=2.033)

Datorii / active (A+B)48,1%38,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 67,2% (n=88) · 2024: 55% (n=2.033)

Ponderea activelor imobilizate46,5%52,7%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 33% (n=88) · 2024: 41,5% (n=2.033)

Active circulante / datorii totale1,11×1,22×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1× (n=117) · 2024: 0,96× (n=2.805)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări66,5 zile79 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 221,9 zile (n=81) · 2024: 88,9 zile (n=2.060)

Stocuri în zile de vânzări3,5 zile—
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 46,9 zile (n=52) · 2024: 12,5 zile (n=1.049)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.192.760
Rezultat net
161.785
Angajați
11
Datorii
863.100
Active imobilizate
835.004
Active circulante
958.905
Capitaluri proprii
945.809
Venituri totale
2.323.542
Cheltuieli totale
2.122.471
Stocuri
21.595
Creanțe
405.112
Casă și conturi la bănci
532.198
Cheltuieli în avans
15.000
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
40.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.190.321
Rezultat net
331.160
Angajați
5
Datorii
832.819
Active imobilizate
1.137.340
Active circulante
1.020.058
Capitaluri proprii
1.339.579
Venituri totale
1.201.009
Cheltuieli totale
838.390
Stocuri
—
Creanțe
261.050
Casă și conturi la bănci
759.008
Cheltuieli în avans
15.000
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
40.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.865.949
Rezultat net
508.906
Angajați
4
Datorii
367.939
Active imobilizate
599.700
Active circulante
1.274.529
Capitaluri proprii
1.521.290
Venituri totale
1.963.950
Cheltuieli totale
1.436.282
Stocuri
—
Creanțe
410.787
Casă și conturi la bănci
863.742
Cheltuieli în avans
15.000
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
40.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.349.300
Rezultat net
514.463
Angajați
3
Datorii
276.599
Active imobilizate
599.849
Active circulante
689.133
Capitaluri proprii
1.012.383
Venituri totale
1.350.516
Cheltuieli totale
822.935
Stocuri
—
Creanțe
371.975
Casă și conturi la bănci
317.158
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
40.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.074.850
Rezultat net
53.326
Angajați
6
Datorii
336.847
Active imobilizate
334.608
Active circulante
529.573
Capitaluri proprii
527.334
Venituri totale
1.115.510
Cheltuieli totale
1.051.029
Stocuri
12.877
Creanțe
469.274
Casă și conturi la bănci
47.422
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
40.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.020.271
Rezultat net
81.051
Angajați
5
Datorii
452.808
Active imobilizate
207.515
Active circulante
836.417
Capitaluri proprii
583.355
Venituri totale
1.036.737
Cheltuieli totale
947.878
Stocuri
30.350
Creanțe
750.539
Casă și conturi la bănci
55.528
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
7.769
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
40.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-05-22Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1995-01-31 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-01–2026-11-02 · verificat 2026-11-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

1 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
6913168
Număr de înregistrare
J1994001742382
Înmatriculare
27 decembrie 1994
EUID
ROONRC.J1994001742382
Formă juridică
SRL
Sediu social
ALDEŞTI 140 Sat Aldeşti, Comuna Goleşti Vâlcea · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
ALDEŞTI 140 Aldeşti VÂLCEA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
31 ianuarie 1995
Înregistrare fiscală
22 mai 2026
Telefon
0744661155 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
UDREA RELU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RAGELI SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 31.01.1995
Înregistrare fiscală
31 ianuarie 1995
Număr registrul comerțului
J1994001742382
Cod CAEN
4399
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. VÂLCEA, SAT ALDEŞTI COM. GOLEŞTI, ALDEŞTI, NR.140
Cod poștal fiscal
247231
Strada sediului
ALDEŞTI
Numărul sediului
140
Localitatea sediului
Sat Aldeşti Com. Goleşti
Județul sediului
VÂLCEA
Codul poștal al sediului
247231
Strada domiciliului fiscal
Aldeşti
Numărul domiciliului fiscal
140
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Aldeşti Com. Goleşti
Județul domiciliului fiscal
VÂLCEA
Cod poștal domiciliu fiscal
247231

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 martie 1997
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 august 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (1) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COMUNA TOMSANI (PRIMARIA COMUNEI TOMSANI JUD. VALCEA)1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Lucrari de demolare (Rev.2)1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

22 mai 2025Achiziție directă

Demoalre Moara Tabaci, situata in punctul Lunca cu Pelin, Sat Folestii de Jos, Comuna Tomsani

Autoritate: COMUNA TOMSANI (PRIMARIA COMUNEI TOMSANI JUD. VALCEA)

CPV 45111100-9 — Lucrari de demolare (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45111100-9

Vezi detaliile atribuirii →
72.500 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 4211 Rev. 3Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4291 Rev. 3Construcții hidrotehnice

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4360 Rev. 3Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7732 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VâlceaSat Aldeşti, Comuna GoleştiCAEN 4291
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI