Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RAID SRL

RAID SRL

CUI 3045210 · SRL· Municipiul Codlea

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

RAID SRL are sediul în Municipiul Codlea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+2,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 6,2 mil. lei, față de 6,1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut4,4%

Marja netă calculată este 4,4% în 2025, față de 3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+32,6%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20256,2 mil. lei+2,7% față de anul anterior2020: 4.324.3702021: 4.564.5212022: 5.247.9202023: 5.473.1682024: 6.086.2162025: 6.249.822
Rezultat net 2025272,7 K lei+51% față de anul anterior2020: 512.1782021: 527.0192022: 475.1112023: 725.8692024: 180.6372025: 272.701
Angajați 20258Neschimbat față de anul anterior2020: 92021: 92022: 92023: 92024: 82025: 8
Capitaluri proprii 2025464,5 K lei+142,3% față de anul anterior2020: 649.3932021: 661.3522022: 609.4442023: 1.207.1312024: 191.6882025: 464.482
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate03 mil.6 mil.2020: 4,3 mil. lei4,3 mil.20202021: 4,6 mil. lei4,6 mil.20212022: 5,2 mil. lei5,2 mil.20222023: 5,5 mil. lei5,5 mil.20232024: 6,1 mil. lei6,1 mil.20242025: 6,2 mil. lei6,2 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%6,6%13,3%2020: 11,8%11,8%20202021: 11,5%11,5%20212022: 9,1%9,1%20222023: 13,3%13,3%20232024: 3%3%20242025: 4,4%4,4%2025Reper 2025: mediana sectorului 3,3% · n=711

Cifra de afaceri: +2,7% față de anul anterior.Marjă netă 4,4% · +1,4 pp față de 2024

Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024191,7 K lei
2025464,5 K lei

Datorii raportate

20243,5 mil. lei
20252,8 mil. lei

Disponibilități bănești

2024851,5 K lei
2025312,5 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri5,5 mil. lei6,1 mil. lei6,2 mil. lei+2,7% față de anul anterior
Rezultat net725,9 K lei180,6 K lei272,7 K lei+51% față de anul anterior
Capitaluri proprii1,2 mil. lei191,7 K lei464,5 K lei+142,3% față de anul anterior
Datorii2,3 mil. lei3,5 mil. lei2,8 mil. lei-20,4% față de anul anterior
Creanțe650 K lei603,9 K lei801,1 K lei+32,6% față de anul anterior
Angajați988Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă4,4%3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3,3% (n=711) · 2024: 3,8% (n=783)

Rezultat / active (A+B)8,4%4,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 6,9% (n=708) · 2024: 7,6% (n=768)

Rezultat / capitaluri proprii58,7%94,2%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 36,9% (n=659) · 2024: 33,4% (n=733)

Vânzări per angajat781.228 lei760.777 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 735.639 lei (n=689) · 2024: 670.587 lei (n=755)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)14,4%5,2%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 18,8% (n=708) · 2024: 22,5% (n=768)

Datorii / active (A+B)85,7%94,8%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 81,3% (n=708) · 2024: 77,5% (n=768)

Ponderea activelor imobilizate46,7%43,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 12,5% (n=708) · 2024: 13,8% (n=768)

Active circulante / datorii totale0,62×0,59×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,07× (n=740) · 2024: 1,1× (n=819)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări46,1 zile35,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 45,5 zile (n=706) · 2024: 48,8 zile (n=774)

Stocuri în zile de vânzări35,2 zile35,7 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 58,6 zile (n=703) · 2024: 59,2 zile (n=771)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
6.249.822
Rezultat net
272.701
Angajați
8
Datorii
2.770.815
Active imobilizate
1.509.246
Active circulante
1.725.025
Capitaluri proprii
464.482
Venituri totale
6.250.134
Cheltuieli totale
5.917.786
Stocuri
611.413
Creanțe
801.094
Casă și conturi la bănci
312.518
Cheltuieli în avans
1.026
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
310
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
6.086.216
Rezultat net
180.637
Angajați
8
Datorii
3.480.089
Active imobilizate
1.612.088
Active circulante
2.059.689
Capitaluri proprii
191.688
Venituri totale
6.096.523
Cheltuieli totale
5.863.825
Stocuri
604.278
Creanțe
603.938
Casă și conturi la bănci
851.473
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
310
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
5.473.168
Rezultat net
725.869
Angajați
9
Datorii
2.290.810
Active imobilizate
1.445.708
Active circulante
2.052.233
Capitaluri proprii
1.207.131
Venituri totale
6.034.601
Cheltuieli totale
5.184.349
Stocuri
877.070
Creanțe
650.040
Casă și conturi la bănci
525.123
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
310
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
5.247.920
Rezultat net
475.111
Angajați
9
Datorii
1.880.252
Active imobilizate
930.021
Active circulante
1.559.675
Capitaluri proprii
609.444
Venituri totale
5.265.456
Cheltuieli totale
4.728.269
Stocuri
689.347
Creanțe
666.328
Casă și conturi la bănci
204.000
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
310
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.564.521
Rezultat net
527.019
Angajați
9
Datorii
1.059.616
Active imobilizate
172.649
Active circulante
1.547.343
Capitaluri proprii
661.352
Venituri totale
4.574.037
Cheltuieli totale
4.006.500
Stocuri
625.585
Creanțe
622.978
Casă și conturi la bănci
298.780
Cheltuieli în avans
976
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
310
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.324.370
Rezultat net
512.178
Angajați
9
Datorii
1.389.788
Active imobilizate
259.693
Active circulante
1.779.350
Capitaluri proprii
649.393
Venituri totale
4.334.957
Cheltuieli totale
3.781.475
Stocuri
783.029
Creanțe
561.515
Casă și conturi la bănci
434.806
Cheltuieli în avans
138
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
310
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-16

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1993-02-04 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-15–2026-10-16 · verificat 2026-10-16.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
3045210
Număr de înregistrare
J1992002714087
Înmatriculare
11 august 1992
EUID
ROONRC.J1992002714087
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. Freziei 9 38 Municipiul Codlea Braşov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. Freziei 9 Codlea BRAŞOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
4 februarie 1993
Înregistrare fiscală
27 martie 2025
Telefon
0268251326 · Firme cu același număr
Fax
0268251326

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CÂRDAN ROXANA ALINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RAID SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 04.02.1993
Înregistrare fiscală
4 februarie 1993
Număr registrul comerțului
J1992002714087
Cod CAEN
4773
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Codlea

Contact și adrese

Telefon
0268251326 · Firme cu același număr
Fax
0268251326 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BRAŞOV, MUN. CODLEA, STR. FREZIEI, NR.9, BL.38, SC.A, AP.1
Strada sediului
Str. Freziei
Numărul sediului
9
Localitatea sediului
Mun. Codlea
Județul sediului
BRAŞOV
Strada domiciliului fiscal
Str. Freziei
Numărul domiciliului fiscal
9
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Codlea
Județul domiciliului fiscal
BRAŞOV

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 noiembrie 2000
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4773 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7320 Rev. 3Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-16Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BraşovMunicipiul CodleaStrada FrezieiCAEN 4773
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI