Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RAINBOW INDUSTRIAL SERVICE S.R.L.

RAINBOW INDUSTRIAL SERVICE S.R.L.

CUI 39479708 · SRL· Municipiul Sibiu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Pierdere netă raportată.

RAINBOW INDUSTRIAL SERVICE S.R.L. are sediul în Municipiul Sibiu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Datoriile au crescut+0%

Datoriile raportate sunt 156,5 K lei în 2025, față de 156,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20250 leiFără an comparabil2020: 1.293.2692021: 591.2072022: 11.2002023: 2.0002024: 02025: 0
Rezultat net 2025-9,3 K lei+93,3% față de anul anterior2020: 792.4282021: 206.2322022: -49.9372023: -90.0712024: -138.3772025: -9.326
Angajați 2025—Fără an comparabil2020: 112021: 62022: 0
Capitaluri proprii 20251,1 mil. lei-0,8% față de anul anterior2020: 1.204.6382021: 1.410.8712022: 1.360.9342023: 1.270.8632024: 1.132.4872025: 1.123.161
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0647 K1 mil.2020: 1,3 mil. lei1,3 mil.20202021: 591,2 K lei591,2 K20212022: 11,2 K lei11,2 K20222023: 2 K lei2 K20232024: 0 lei020242025: 0 lei02025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-4.503,6%-2.221,1%61,3%Mediana sectorului (2025): 23,4% · n=34012020: 61,3%61,3%20202021: 34,9%34,9%20212022: -445,9%-445,9%20222023: -4.503,6%-4.503,6%202320242025

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: —. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii1,1 mil. lei-0,8% față de anul anterior
Datorii156,5 K lei+0% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2 K lei0 lei0 leiFără an comparabil
Rezultat net-90,1 K lei-138,4 K lei-9,3 K lei+93,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii1,3 mil. lei1,1 mil. lei1,1 mil. lei-0,8% față de anul anterior
Datorii160,2 K lei156,5 K lei156,5 K lei+0% față de anul anterior
Creanțe1 mil. lei965,2 K lei965,2 K lei+0% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)87,8%49,1%n=2.34787,9%58,4%n=2.302
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)12,2%44,6%n=2.34712,1%38%n=2.302
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)24,4%16,1%n=2.34725%16%n=2.302
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-0,7%21,3%n=2.345-10,7%21,2%n=2.300
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-0,8%83,5%n=3.237-12,2%67,8%n=3.222
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii6,18×1,93×n=4.0876,18×2,18×n=4.011

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-9.326
Angajați
—
Datorii
156.527
Active imobilizate
312.354
Active circulante
967.334
Capitaluri proprii
1.123.161
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
9.326
Stocuri
1.871
Creanțe
965.199
Casă și conturi la bănci
264
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-138.377
Angajați
—
Datorii
156.527
Active imobilizate
321.680
Active circulante
967.334
Capitaluri proprii
1.132.487
Venituri totale
20.878
Cheltuieli totale
159.255
Stocuri
1.871
Creanțe
965.199
Casă și conturi la bănci
264
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.000
Rezultat net
-90.071
Angajați
—
Datorii
160.150
Active imobilizate
421.336
Active circulante
1.009.677
Capitaluri proprii
1.270.863
Venituri totale
6.193
Cheltuieli totale
96.264
Stocuri
1.871
Creanțe
1.006.907
Casă și conturi la bănci
899
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
11.200
Rezultat net
-49.937
Angajați
0
Datorii
133.892
Active imobilizate
452.479
Active circulante
1.037.993
Capitaluri proprii
1.360.934
Venituri totale
11.200
Cheltuieli totale
60.801
Stocuri
1.871
Creanțe
1.035.612
Casă și conturi la bănci
510
Cheltuieli în avans
4.354
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
591.207
Rezultat net
206.232
Angajați
6
Datorii
224.585
Active imobilizate
486.636
Active circulante
1.148.820
Capitaluri proprii
1.410.871
Venituri totale
591.207
Cheltuieli totale
378.953
Stocuri
1.871
Creanțe
1.143.523
Casă și conturi la bănci
3.426
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.293.269
Rezultat net
792.428
Angajați
11
Datorii
290.706
Active imobilizate
429.348
Active circulante
1.065.996
Capitaluri proprii
1.204.638
Venituri totale
1.293.269
Cheltuieli totale
487.908
Stocuri
2.005
Creanțe
996.451
Casă și conturi la bănci
67.540
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-06-12 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39479708
Număr de înregistrare
J32/851/2018
Înmatriculare
12 iunie 2018
EUID
ROONRC.J32/851/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
PODULUI 33 Municipiul Sibiu Sibiu · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. PODULUI 33 Sibiu SIBIU · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
12 iunie 2018
Înregistrare fiscală
30 iulie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
HANEA DICU ADRIAN LIVIU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RAINBOW INDUSTRIAL SERVICE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 12.06.2018
Înregistrare fiscală
13 iunie 2018
Număr registrul comerțului
J32/851/2018
Cod CAEN
8121
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. PODULUI, NR.33
Cod poștal fiscal
550263
Strada sediului
Str. Podului
Numărul sediului
33
Localitatea sediului
Mun. Sibiu
Județul sediului
SIBIU
Codul poștal al sediului
550263
Strada domiciliului fiscal
Str. Podului
Numărul domiciliului fiscal
33
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Sibiu
Județul domiciliului fiscal
SIBIU
Cod poștal domiciliu fiscal
550263

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
24 aprilie 2019
TVA până la
31 iulie 2025
Anulare operată la
1 august 2025
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
24 aprilie 2019
Actualizare TVA la încasare
24 aprilie 2019
Publicare TVA la încasare
25 aprilie 2019
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4520 Rev. 2Întreținerea și repararea autovehiculelor

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 8121 Rev. 2Activități generale de curățenie a clădirilor

CAEN 8122 Rev. 2Activități specializate de curățenie

CAEN 8129 Rev. 2Alte activități de curățenie

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SibiuMunicipiul SibiuCAEN 8121
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI