faliment
ONRC · 2026-09-03RAISA FRIGO LOGISTICS S.R.L.
falimentONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în creștere. Rezultat net pozitiv.
RAISA FRIGO LOGISTICS S.R.L. are sediul în Municipiul Deva. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.
Datoriile raportate sunt 2,3 mil. lei în 2025, față de 2,3 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.
Bilanț 2025Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriCifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: —. Valorile sunt din bilanțuri anuale.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 4,1 mil. lei | 0 lei | 0 lei | Fără an comparabil |
| Rezultat net | -491,9 K lei | 0 lei | 0 lei | Fără an comparabil |
| Capitaluri proprii | -705,9 K lei | -1,9 mil. lei | -2 mil. lei | -6,7% față de anul anterior |
| Datorii | 3 mil. lei | 2,3 mil. lei | 2,3 mil. lei | -3,4% față de anul anterior |
| Creanțe | 1,6 mil. lei | — | 206,2 K lei | Fără an comparabil |
| Angajați | 12 | — | — | Fără an comparabil |
Repere financiare derivate
Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.
| Indicator | Formula | Firma 2025 | Sector 2025 | Firma 2024 | Sector 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Capitaluri proprii / active | capitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante) | — | 28,6%n=175 | -438,3% | 34%n=441 |
| Datorii / active | datorii / (active imobilizate + active circulante) | — | 72,8%n=175 | 538,3% | 66,8%n=441 |
| Structura activelor | active imobilizate / (active imobilizate + active circulante) | — | 25%n=175 | 73,9% | 19,3%n=441 |
| Randamentul activelor | rezultat net / (active imobilizate + active circulante) | — | 0%n=174 | 0% | 0%n=440 |
| Acoperirea datoriilor cu active circulante | active circulante / datorii | 0,1× | 1,02×n=197 | 0,05× | 1,11×n=470 |
Istoric financiar complet · 6 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2025
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 0
- Rezultat net
- 0
- Angajați
- —
- Datorii
- 2.250.649
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 225.740
- Capitaluri proprii
- -2.024.909
- Venituri totale
- 319.906
- Cheltuieli totale
- 91.069
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 206.218
- Casă și conturi la bănci
- 19.522
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 400
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2024
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 0
- Rezultat net
- 0
- Angajați
- —
- Datorii
- 2.330.108
- Active imobilizate
- 319.906
- Active circulante
- 112.976
- Capitaluri proprii
- -1.897.226
- Venituri totale
- 126.050
- Cheltuieli totale
- 29.145
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casă și conturi la bănci
- 112.976
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 400
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 4.053.939
- Rezultat net
- -491.896
- Angajați
- 12
- Datorii
- 2.987.503
- Active imobilizate
- 660.839
- Active circulante
- 1.620.717
- Capitaluri proprii
- -705.947
- Venituri totale
- 6.129.915
- Cheltuieli totale
- 6.621.811
- Stocuri
- 812
- Creanțe
- 1.628.262
- Casă și conturi la bănci
- -8.357
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 400
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 9.713.236
- Rezultat net
- -449.441
- Angajați
- 20
- Datorii
- 3.907.941
- Active imobilizate
- 2.544.231
- Active circulante
- 1.149.659
- Capitaluri proprii
- -214.051
- Venituri totale
- 10.868.181
- Cheltuieli totale
- 11.317.622
- Stocuri
- 4.244
- Creanțe
- 1.142.908
- Casă și conturi la bănci
- 2.507
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 400
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 8.985.247
- Rezultat net
- -554.067
- Angajați
- 20
- Datorii
- 4.741.740
- Active imobilizate
- 3.827.900
- Active circulante
- 1.135.546
- Capitaluri proprii
- 235.390
- Venituri totale
- 9.187.864
- Cheltuieli totale
- 9.741.931
- Stocuri
- 14.397
- Creanțe
- 1.068.914
- Casă și conturi la bănci
- 52.235
- Cheltuieli în avans
- 13.684
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 400
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2020
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 5.488.629
- Rezultat net
- 784.057
- Angajați
- 8
- Datorii
- 3.592.676
- Active imobilizate
- 3.765.542
- Active circulante
- 611.671
- Capitaluri proprii
- 784.537
- Venituri totale
- 5.715.162
- Cheltuieli totale
- 4.892.396
- Stocuri
- 26.925
- Creanțe
- 527.526
- Casă și conturi la bănci
- 57.220
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 400
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
faliment
ONRC · 2026-09-03428.268 lei în total.
ANAF · 2026-06-301 înregistrare în registrul de insolvență.
BPI / e-Justice · 2026-10-05Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.
Ministerul Finanțelor · 2025Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
faliment
ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945428.268 lei în total.
ANAF · 2026-06-301 înregistrare în registrul de insolvență.
BPI / e-Justice · 2026-10-05Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.
Ministerul Finanțelor · 2025Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-09-03 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-05 · RNPM necolectată · bilanț 2025.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Obligații fiscale restante publicate
Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.
| Buget | Principal | Accesorii | Total | Necontestat | Contestat |
|---|---|---|---|---|---|
| Buget de stat | 280.244 lei | 15.506 lei | 295.750 lei | 295.750 lei | 0 lei |
| Asigurări sociale | 93.058 lei | 1.603 lei | 94.661 lei | 94.661 lei | 0 lei |
| Șomaj | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Sănătate | 37.214 lei | 643 lei | 37.857 lei | 37.857 lei | 0 lei |
Observație ANAF: Faliment
Proceduri de insolvență publicate
Date interconectate din registrul românesc al insolvenței, verificate automat la 2026-10-05.
Deschisă la 01/02/2024
1 dosar de insolvență
Deschidere: 01.02.2024
Practician în insolvență: INSOLVENT CONSULT IPURL · insolventconsult@gmail.com
82 publicări în BPI
13/03/2026 · BPI 19 194 din 27/07/2026
24/07/2026 · BPI 19 194 din 27/07/2026
03/06/2026 · BPI 18 025 din 09/07/2026
25/05/2026 · BPI 18 025 din 09/07/2026
08/07/2026 · BPI 18 025 din 09/07/2026
19/06/2026 · BPI 16 428 din 22/06/2026
15/06/2026 · BPI 15 952 din 16/06/2026
08/06/2026 · BPI 15 281 din 09/06/2026
04/06/2026 · BPI 14 950 din 05/06/2026
04/06/2026 · BPI 14 945 din 05/06/2026
15/05/2026 · BPI 12 917 din 18/05/2026
08/05/2026 · BPI 12 122 din 08/05/2026
30/03/2026 · BPI 8 467 din 31/03/2026
16/03/2026 · BPI 7 164 din 17/03/2026
20/02/2026 · BPI 4 778 din 23/02/2026
13/02/2026 · BPI 4 135 din 16/02/2026
21/01/2026 · BPI 1 759 din 23/01/2026
08/01/2026 · BPI 166 din 08/01/2026
08/12/2025 · BPI 27 342 din 09/12/2025
03/12/2025 · BPI 26 928 din 04/12/2025
21/11/2025 · BPI 25 953 din 24/11/2025
02/10/2025 · BPI 21 421 din 03/10/2025
15/09/2025 · BPI 20 035 din 16/09/2025
15/09/2025 · BPI 19 936 din 15/09/2025
15/05/2025 · BPI 17 335 din 01/08/2025
30/07/2025 · BPI 17 335 din 01/08/2025
30/04/2025 · BPI 17 171 din 30/07/2025
29/07/2025 · BPI 17 171 din 30/07/2025
24/04/2025 · BPI 8 948 din 24/04/2025
15/04/2025 · BPI 8 305 din 15/04/2025
07/04/2025 · BPI 7 528 din 08/04/2025
20/03/2025 · BPI 6 072 din 21/03/2025
18/03/2025 · BPI 5 905 din 19/03/2025
10/03/2025 · BPI 5 284 din 12/03/2025
10/03/2025 · BPI 5 186 din 12/03/2025
21/01/2025 · BPI 1 128 din 21/01/2025
18/12/2024 · BPI 23 394 din 24/12/2024
09/12/2024 · BPI 22 518 din 12/12/2024
09/12/2024 · BPI 22 467 din 11/12/2024
09/12/2024 · BPI 22 394 din 11/12/2024
09/12/2024 · BPI 22 226 din 09/12/2024
02/12/2024 · BPI 21 712 din 03/12/2024
28/11/2024 · BPI 21 577 din 29/11/2024
26/11/2024 · BPI 21 538 din 29/11/2024
22/11/2024 · BPI 21 024 din 22/11/2024
13/11/2024 · BPI 20 484 din 15/11/2024
13/11/2024 · BPI 20 370 din 14/11/2024
26/09/2024 · BPI 16 873 din 30/09/2024
16/09/2024 · BPI 15 990 din 18/09/2024
12/09/2024 · BPI 15 819 din 16/09/2024
11/09/2024 · BPI 15 750 din 13/09/2024
12/09/2024 · BPI 15 729 din 13/09/2024
11/09/2024 · BPI 15 714 din 13/09/2024
10/09/2024 · BPI 15 582 din 11/09/2024
10/09/2024 · BPI 15 549 din 11/09/2024
29/08/2024 · BPI 15 048 din 02/09/2024
29/08/2024 · BPI 14 997 din 02/09/2024
16/05/2024 · BPI 13 896 din 07/08/2024
29/07/2024 · BPI 13 896 din 07/08/2024
16/07/2024 · BPI 13 161 din 17/07/2024
21/06/2024 · BPI 11 834 din 25/06/2024
20/06/2024 · BPI 11 821 din 21/06/2024
13/06/2024 · BPI 11 267 din 13/06/2024
12/06/2024 · BPI 11 208 din 13/06/2024
12/06/2024 · BPI 11 160 din 12/06/2024
11/06/2024 · BPI 11 078 din 11/06/2024
30/05/2024 · BPI 10 277 din 31/05/2024
20/05/2024 · BPI 9 552 din 22/05/2024
20/05/2024 · BPI 9 453 din 21/05/2024
08/05/2024 · BPI 8 636 din 09/05/2024
19/04/2024 · BPI 7 764 din 23/04/2024
19/04/2024 · BPI 7 753 din 23/04/2024
12/04/2024 · BPI 7 154 din 15/04/2024
12/04/2024 · BPI 7 122 din 12/04/2024
11/04/2024 · BPI 7 040 din 11/04/2024
02/04/2024 · BPI 6 345 din 03/04/2024
25/03/2024 · BPI 5 705 din 26/03/2024
25/03/2024 · BPI 5 643 din 26/03/2024
12/03/2024 · BPI 4 903 din 14/03/2024
01/02/2024 · BPI 2 462 din 08/02/2024
07/02/2024 · BPI 2 462 din 08/02/2024
05/02/2024 · BPI 2 459 din 08/02/2024
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
0 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 39823258
- Număr de înregistrare
- J20/1104/2018
- Înmatriculare
- 3 septembrie 2018
- EUID
- ROONRC.J20/1104/2018
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- APUSENI 1 Municipiul Deva Hunedoara · Firme la aceeași adresă
- Adresă fiscală
- Str. APUSENI 1 Deva HUNEDOARA · Firme la aceeași adresă
- TVA
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 3 septembrie 2018
- Înregistrare fiscală
- 21 martie 2024
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator special
- MOCANU IONUȚ-ALEXANDRU
- lichidator judiciar
- INSOLVENT CONSULT IPURL
- reprezentant al persoanei juridice
- OPREAN MIRUNA-IOANA
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- RAISA FRIGO LOGISTICS S.R.L.
- Stare de înregistrare
- INREGISTRAT din data 03.09.2018
- Înregistrare fiscală
- 3 septembrie 2018
- Număr registrul comerțului
- J20/1104/2018
- Cod CAEN
- 5229
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Hunedoara
Contact și adrese
- Domiciliu fiscal
- JUD. HUNEDOARA, MUN. DEVA, STR. APUSENI, NR.1, CAM. 17
- Cod poștal fiscal
- 330180
- Strada sediului
- Str. Apuseni
- Numărul sediului
- 1
- Localitatea sediului
- Mun. Deva
- Județul sediului
- HUNEDOARA
- Codul poștal al sediului
- 330180
- Detalii sediu
- Cam. 17
- Strada domiciliului fiscal
- Str. Apuseni
- Numărul domiciliului fiscal
- 1
- Localitatea domiciliului fiscal
- Mun. Deva
- Județul domiciliului fiscal
- HUNEDOARA
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 330180
- Detalii domiciliu fiscal
- Cam. 17
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Da
- TVA de la
- 20 septembrie 2018
- TVA la încasare
- Nu
- TVA la încasare de la
- 1 aprilie 2019
- TVA la încasare până la
- 1 februarie 2020
- Actualizare TVA la încasare
- 29 ianuarie 2020
- Publicare TVA la încasare
- 30 ianuarie 2020
- Tip act TVA la încasare
- Radiere
- În registrul RO e-Factura
- Nu
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
Achiziții publice
Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.
Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
10 activități autorizate
CAEN 4631 Rev. 2Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
CAEN 4632 Rev. 2Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne
CAEN 4633 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
CAEN 4636 Rev. 2Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
CAEN 4638 Rev. 2Comerț cu ridicata specializat al altor alimente, inclusiv pește, crustacee și moluște
CAEN 4639 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri
CAEN 5210 Rev. 2Depozitări
CAEN 5224 Rev. 2Manipulări
CAEN 5229 Rev. 2Alte activități anexe transporturilor
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2025 | 2026-06-11 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-10-03 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | 2026-10-05 | Verificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | — | Neverificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Fără înregistrări în acoperire |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.