Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RAL ATRACTIV GURI MARKET S.R.L.

RAL ATRACTIV GURI MARKET S.R.L.

CUI 42969629 · SRL· Sat Cuza Vodă, Comuna Cuza Vodă

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

RAL ATRACTIV GURI MARKET S.R.L. are sediul în Sat Cuza Vodă, Comuna Cuza Vodă. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+11,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 19,5 K lei, față de 17,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-47,7%

Marja netă calculată este -47,7% în 2025, față de 2,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+1.068,5%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202519,5 K lei+11,9% față de anul anterior2020: 7.1772021: 29.1332022: 35.2362023: 33.7352024: 17.3812025: 19.454
Rezultat net 2025-9,3 K leiTrecere pe pierdere2020: -3402021: 92022: 2.8742023: 2.4562024: 4012025: -9.277
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 2025-3,7 K leiCapitaluri devenite negative2020: -1402021: -1312022: 2.7432023: 5.1992024: 5.5992025: -3.678
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate018 K35 K2020: 7,2 K lei7,2 K20202021: 29,1 K lei29,1 K20212022: 35,2 K lei35,2 K20222023: 33,7 K lei33,7 K20232024: 17,4 K lei17,4 K20242025: 19,5 K lei19,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-47,7%-19,8%8,2%2020: -4,7%-4,7%20202021: 0%0%20212022: 8,2%8,2%20222023: 7,3%7,3%20232024: 2,3%2,3%20242025: -47,7%-47,7%2025Reper 2025: mediana sectorului 2% · n=29.731

Cifra de afaceri: +11,9% față de anul anterior.Marjă netă -47,7% · -50 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20245,6 K lei
2025-3,7 K lei

Datorii raportate

202456 K lei
2025105,4 K lei

Disponibilități bănești

2024386 lei
202525,7 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri33,7 K lei17,4 K lei19,5 K lei+11,9% față de anul anterior
Rezultat net2,5 K lei401 lei-9,3 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii5,2 K lei5,6 K lei-3,7 K leiCapitaluri devenite negative
Datorii49,2 K lei56 K lei105,4 K lei+88,1% față de anul anterior
Creanțe—390 lei4,6 K lei+1.068,5% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-47,7%2,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2% (n=29.731) · 2024: 1,9% (n=32.263)

Rezultat / capitaluri proprii—7,2%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 17,7% (n=21.632) · 2024: 16% (n=23.418)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale0,97×1,1×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,95× (n=35.415) · 2024: 0,95× (n=38.825)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări84,3 zile8,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 8 zile (n=26.828) · 2024: 6,9 zile (n=28.302)

Stocuri în zile de vânzări1.322,4 zile1.260,8 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 63 zile (n=27.389) · 2024: 65,5 zile (n=29.567)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
19.454
Rezultat net
-9.277
Angajați
—
Datorii
105.440
Active imobilizate
—
Active circulante
101.762
Capitaluri proprii
-3.678
Venituri totale
19.454
Cheltuieli totale
28.731
Stocuri
71.461
Creanțe
4.557
Casă și conturi la bănci
25.744
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
17.381
Rezultat net
401
Angajați
—
Datorii
56.048
Active imobilizate
—
Active circulante
61.647
Capitaluri proprii
5.599
Venituri totale
17.428
Cheltuieli totale
16.951
Stocuri
60.871
Creanțe
390
Casă și conturi la bănci
386
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
33.735
Rezultat net
2.456
Angajați
—
Datorii
49.205
Active imobilizate
—
Active circulante
54.404
Capitaluri proprii
5.199
Venituri totale
33.735
Cheltuieli totale
30.811
Stocuri
51.297
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
3.107
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
35.236
Rezultat net
2.874
Angajați
—
Datorii
57.751
Active imobilizate
—
Active circulante
60.494
Capitaluri proprii
2.743
Venituri totale
35.236
Cheltuieli totale
31.305
Stocuri
59.771
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
723
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
29.133
Rezultat net
9
Angajați
—
Datorii
58.476
Active imobilizate
—
Active circulante
58.345
Capitaluri proprii
-131
Venituri totale
29.160
Cheltuieli totale
28.277
Stocuri
57.721
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
624
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
7.177
Rezultat net
-340
Angajați
—
Datorii
10.891
Active imobilizate
125
Active circulante
10.626
Capitaluri proprii
-140
Venituri totale
7.177
Cheltuieli totale
7.302
Stocuri
10.345
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
281
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-24

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-08-26 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-23–2026-10-24 · verificat 2026-10-24.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42969629
Număr de înregistrare
J13/2167/2020
Înmatriculare
26 august 2020
EUID
ROONRC.J13/2167/2020
Formă juridică
SRL
Sediu social
CÂMPULUI 25 Sat Cuza Vodă, Comuna Cuza Vodă Constanţa
Adresă fiscală
Str. CÂMPULUI 25 Cuza Vodă CONSTANŢA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
26 august 2020
Înregistrare fiscală
29 martie 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PANAINTE ALINA
administrator
PANAINTE MARIUS-CĂTĂLIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RAL ATRACTIV GURI MARKET S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 26.08.2020
Înregistrare fiscală
26 august 2020
Număr registrul comerțului
J2020002167138
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Medgidia

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, SAT CUZA VODĂ COM. CUZA VODĂ, STR. CÂMPULUI, NR.25
Cod poștal fiscal
907041
Strada sediului
Str. Câmpului
Numărul sediului
25
Localitatea sediului
Sat Cuza Vodă Com. Cuza Vodă
Județul sediului
CONSTANŢA
Codul poștal al sediului
907041
Strada domiciliului fiscal
Str. Câmpului
Numărul domiciliului fiscal
25
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Cuza Vodă Com. Cuza Vodă
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
907041

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Istoric al schimbărilor observate

Sunt păstrate numai diferențele dintre verificări, începând cu activarea istoricului. Data cererii ANAF nu este tratată ca schimbare.

  1. 6 noiembrie 2026
    • date generale.nrRegCom: J13/2167/2020 → J2020002167138

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4721 Rev. 2Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate

CAEN 4722 Rev. 2Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate

CAEN 4729 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-24Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ConstanţaSat Cuza Vodă, Comuna Cuza VodăCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI