Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RALUCA SRL

RALUCA SRL

CUI 1983545 · SRL· Municipiul Iaşi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

RALUCA SRL are sediul în Municipiul Iaşi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-1,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 4,4 mil. lei, față de 4,5 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât6,9%

Marja netă calculată este 6,9% în 2025, față de 7,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+20,2%

Datoriile raportate sunt 183 K lei în 2025, față de 152,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20254,4 mil. lei-1,8% față de anul anterior2020: 1.470.0642021: 1.455.0172022: 2.763.3642023: 3.672.3262024: 4.528.2912025: 4.444.859
Rezultat net 2025304,5 K lei-7,1% față de anul anterior2020: 36.8172021: 21.7872022: 144.6962023: 286.1772024: 327.8832025: 304.512
Angajați 20258+14,3% față de anul anterior2020: 62021: 52022: 62023: 72024: 72025: 8
Capitaluri proprii 2025412,9 K lei-5,4% față de anul anterior2020: 264.4242021: 286.2112022: 253.0622023: 405.4422024: 436.2492025: 412.878
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.5 mil.2020: 1,5 mil. lei1,5 mil.20202021: 1,5 mil. lei1,5 mil.20212022: 2,8 mil. lei2,8 mil.20222023: 3,7 mil. lei3,7 mil.20232024: 4,5 mil. lei4,5 mil.20242025: 4,4 mil. lei4,4 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%3,9%7,8%2020: 2,5%2,5%20202021: 1,5%1,5%20212022: 5,2%5,2%20222023: 7,8%7,8%20232024: 7,2%7,2%20242025: 6,9%6,9%2025Reper 2025: mediana sectorului 2% · n=29.731

Cifra de afaceri: -1,8% față de anul anterior.Marjă netă 6,9% · -0,4 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024436,2 K lei
2025412,9 K lei

Datorii raportate

2024152,3 K lei
2025183 K lei

Disponibilități bănești

202423 K lei
202588,2 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri3,7 mil. lei4,5 mil. lei4,4 mil. lei-1,8% față de anul anterior
Rezultat net286,2 K lei327,9 K lei304,5 K lei-7,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii405,4 K lei436,2 K lei412,9 K lei-5,4% față de anul anterior
Datorii202 K lei152,3 K lei183 K lei+20,2% față de anul anterior
Creanțe146,5 K lei248,1 K lei239,3 K lei-3,6% față de anul anterior
Angajați778+14,3% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă6,9%7,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2% (n=29.731) · 2024: 1,9% (n=32.263)

Rezultat / active (A+B)51,1%55,7%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=20.723) · 2024: 1,9% (n=22.355)

Rezultat / capitaluri proprii73,8%75,2%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 17,7% (n=21.632) · 2024: 16% (n=23.418)

Vânzări per angajat555.607 lei646.899 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 259.175 lei (n=21.783) · 2024: 242.354 lei (n=24.014)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)69,3%74,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 22,4% (n=20.741) · 2024: 24% (n=22.373)

Datorii / active (A+B)30,7%25,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 77,8% (n=20.741) · 2024: 76,2% (n=22.373)

Ponderea activelor imobilizate20,8%23,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 15,6% (n=20.741) · 2024: 14,9% (n=22.373)

Active circulante / datorii totale2,58×2,95×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,95× (n=35.415) · 2024: 0,95× (n=38.825)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări19,4 zile19,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 8 zile (n=26.828) · 2024: 6,9 zile (n=28.302)

Stocuri în zile de vânzări11,7 zile14,2 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 63 zile (n=27.389) · 2024: 65,5 zile (n=29.567)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.444.859
Rezultat net
304.512
Angajați
8
Datorii
182.959
Active imobilizate
123.775
Active circulante
472.062
Capitaluri proprii
412.878
Venituri totale
4.543.593
Cheltuieli totale
4.180.318
Stocuri
144.629
Creanțe
239.269
Casă și conturi la bănci
88.164
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.528.291
Rezultat net
327.883
Angajați
7
Datorii
152.254
Active imobilizate
138.888
Active circulante
449.615
Capitaluri proprii
436.249
Venituri totale
4.612.436
Cheltuieli totale
4.222.099
Stocuri
178.517
Creanțe
248.081
Casă și conturi la bănci
23.017
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.672.326
Rezultat net
286.177
Angajați
7
Datorii
201.989
Active imobilizate
205.828
Active circulante
401.603
Capitaluri proprii
405.442
Venituri totale
3.735.291
Cheltuieli totale
3.404.716
Stocuri
141.632
Creanțe
146.490
Casă și conturi la bănci
113.481
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.763.364
Rezultat net
144.696
Angajați
6
Datorii
87.720
Active imobilizate
86.995
Active circulante
253.787
Capitaluri proprii
253.062
Venituri totale
2.816.224
Cheltuieli totale
2.643.894
Stocuri
80.139
Creanțe
134.094
Casă și conturi la bănci
39.554
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.455.017
Rezultat net
21.787
Angajați
5
Datorii
51.030
Active imobilizate
79.088
Active circulante
258.153
Capitaluri proprii
286.211
Venituri totale
1.494.600
Cheltuieli totale
1.458.263
Stocuri
35.826
Creanțe
189
Casă și conturi la bănci
222.138
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.470.064
Rezultat net
36.817
Angajați
6
Datorii
62.062
Active imobilizate
81.254
Active circulante
245.232
Capitaluri proprii
264.424
Venituri totale
1.516.416
Cheltuieli totale
1.465.281
Stocuri
28.888
Creanțe
2.975
Casă și conturi la bănci
213.369
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeRezultat posibil incomplet2026-10-08

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-11-28 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Rezultatul poate fi incomplet din cauza limitei serviciului. · 2021-10-07–2026-10-08 · verificat 2026-10-08.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
1983545
Număr de înregistrare
J1991001800227
Înmatriculare
9 octombrie 1991
EUID
ROONRC.J1991001800227
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. GRIGORE URECHE 1 WALTER M. Municipiul Iaşi Iaşi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. GRIGORE URECHE 1 Iaşi IAŞI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
28 noiembrie 1992
Înregistrare fiscală
19 martie 2025
Telefon
0741092252 · Firme cu același număr
Fax
0232267014

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BARNEA DORIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RALUCA SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 28.11.1992
Înregistrare fiscală
28 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
J1991001800227
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Contact și adrese

Telefon
0232255151 · Firme cu același număr
Fax
0232267014 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. GRIGORE URECHE, NR.1, BL.WALTER M., ET.5, AP.19
Cod poștal fiscal
700023
Strada sediului
Str. Grigore Ureche
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Mun. Iaşi
Județul sediului
IAŞI
Codul poștal al sediului
700023
Strada domiciliului fiscal
Str. Grigore Ureche
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Iaşi
Județul domiciliului fiscal
IAŞI
Cod poștal domiciliu fiscal
700023

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 1993
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2014
Actualizare TVA la încasare
30 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
31 ianuarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 7420 Rev. 3Activități fotografice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-08Rezultat posibil incomplet
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IaşiMunicipiul IaşiStrada Grigore UrecheCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI