Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RAM INGINERIE & CONSULTANŢĂ S.R.L.

RAM INGINERIE & CONSULTANŢĂ S.R.L.

CUI 41152731 · SRL· Bucureşti Sectorul 3

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

RAM INGINERIE & CONSULTANŢĂ S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 3. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+13,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 248 K lei, față de 219 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât48,8%

Marja netă calculată este 48,8% în 2025, față de 54,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+114,4%

Datoriile raportate sunt 11,1 K lei în 2025, față de 5,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025248 K lei+13,3% față de anul anterior2020: 143.5762021: 31.1002022: 2.4732023: 82.5322024: 218.9632025: 248.035
Rezultat net 2025120,9 K lei+2,2% față de anul anterior2020: 59.2752021: -10.4492022: -3.7132023: 53.1732024: 118.3782025: 120.924
Angajați 20252+100% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 02023: 12024: 12025: 2
Capitaluri proprii 2025133,2 K lei-30,7% față de anul anterior2020: 91.6902021: 24.3992022: 20.6862023: 73.8592024: 192.2372025: 133.161
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0124 K248 K2020: 143,6 K lei143,6 K20202021: 31,1 K lei31,1 K20212022: 2,5 K lei2,5 K20222023: 82,5 K lei82,5 K20232024: 219 K lei219 K20242025: 248 K lei248 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-150,1%-42,9%64,4%Mediana sectorului (2025): 9% · n=8792020: 41,3%41,3%20202021: -33,6%-33,6%20212022: -150,1%-150,1%20222023: 64,4%64,4%20232024: 54,1%54,1%20242025: 48,8%48,8%2025

Cifra de afaceri: +13,3% față de anul anterior. Marja netă: 48,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii133,2 K lei-30,7% față de anul anterior
Datorii11,1 K lei+114,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri82,5 K lei219 K lei248 K lei+13,3% față de anul anterior
Rezultat net53,2 K lei118,4 K lei120,9 K lei+2,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii73,9 K lei192,2 K lei133,2 K lei-30,7% față de anul anterior
Datorii11,6 K lei5,2 K lei11,1 K lei+114,4% față de anul anterior
Creanțe5 K lei10,3 K lei0 lei-100% față de anul anterior
Angajați112+100% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri48,8%9%n=87954,1%28,5%n=14.767
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)92,3%30,4%n=78697,4%63,8%n=12.557
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)7,7%67%n=7862,6%34,3%n=12.557
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)47,1%8,4%n=7864,2%17,5%n=12.557
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)83,8%5,4%n=78660%23,6%n=12.554
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive90,8%23,3%n=82861,6%56,7%n=14.689
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii6,85×1,17×n=1.04336,42×2,13×n=16.988
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3600 zile180,85 zilen=85317 zile94,25 zilen=13.714
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600 zile4,14 zilen=3720 zile3,82 zilen=5.383
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați124.018 lei210.638 lein=701218.963 lei186.032 lein=11.605

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
248.035
Rezultat net
120.924
Angajați
2
Datorii
11.140
Active imobilizate
67.954
Active circulante
76.347
Capitaluri proprii
133.161
Venituri totale
248.236
Cheltuieli totale
124.832
Stocuri
0
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
76.347
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
218.963
Rezultat net
118.378
Angajați
1
Datorii
5.196
Active imobilizate
8.196
Active circulante
189.237
Capitaluri proprii
192.237
Venituri totale
218.963
Cheltuieli totale
98.395
Stocuri
0
Creanțe
10.337
Casă și conturi la bănci
178.900
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
82.532
Rezultat net
53.173
Angajați
1
Datorii
11.589
Active imobilizate
1.300
Active circulante
84.148
Capitaluri proprii
73.859
Venituri totale
82.532
Cheltuieli totale
19.231
Stocuri
0
Creanțe
5.000
Casă și conturi la bănci
79.148
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.473
Rezultat net
-3.713
Angajați
0
Datorii
0
Active imobilizate
3.033
Active circulante
17.653
Capitaluri proprii
20.686
Venituri totale
2.473
Cheltuieli totale
6.112
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
17.653
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
31.100
Rezultat net
-10.449
Angajați
1
Datorii
500
Active imobilizate
6.766
Active circulante
18.133
Capitaluri proprii
24.399
Venituri totale
31.100
Cheltuieli totale
41.060
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
18.133
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
143.576
Rezultat net
59.275
Angajați
1
Datorii
3.766
Active imobilizate
4.000
Active circulante
91.456
Capitaluri proprii
91.690
Venituri totale
143.576
Cheltuieli totale
82.865
Stocuri
—
Creanțe
8.200
Casă și conturi la bănci
83.256
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2026-04-07 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41152731
Număr de înregistrare
J2019006711405
Înmatriculare
22 mai 2019
EUID
ROONRC.J2019006711405
Formă juridică
SRL
Sediu social
Liviu Rebreanu 46-58 Bucureşti Sectorul 3 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str Liviu Rebreanu 46-58 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
7 aprilie 2026
Înregistrare fiscală
4 mai 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
RĂDUCĂ ALEXANDRA-MARIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RAM INGINERIE & CONSULTANŢĂ S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 07.04.2026
Înregistrare fiscală
22 mai 2019
Număr registrul comerțului
J2019006711405
Cod CAEN
7112
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR LIVIU REBREANU, NR.46-58, TRONSON VII.CAMERA 2, SC.J, ET.4, AP.47
Strada sediului
Str. Liviu Rebreanu
Numărul sediului
46-58
Localitatea sediului
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii sediu
TRONSON VII.CAMERA 2
Strada domiciliului fiscal
Str. Liviu Rebreanu
Numărul domiciliului fiscal
46-58
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii domiciliu fiscal
TRONSON VII.CAMERA 2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 martie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

21 activități autorizate

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 3Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4341 Rev. 3Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4342 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri

CAEN 4350 Rev. 3Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil

CAEN 4360 Rev. 3Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții

CAEN 4391 Rev. 3Activități de zidărie

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 7111 Rev. 3Activități de arhitectură

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 3CAEN 7912
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI