Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RAMONEL SRL

RAMONEL SRL

CUI 16825136 · SRL· Sat Sântandrei, Comuna Sântandrei

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

RAMONEL SRL are sediul în Sat Sântandrei, Comuna Sântandrei. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+2,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 283,3 K lei, față de 277,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-12,1%

Marja netă calculată este -12,1% în 2025, față de -15,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+77,9%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025283,3 K lei+2,1% față de anul anterior2020: 213.5442021: 194.4722022: 245.4982023: 277.6972024: 277.4282025: 283.260
Rezultat net 2025-34,4 K leiPierdere redusă cu 21,3%2020: -13.5252021: 4702022: -38.7332023: 5.2462024: -43.7432025: -34.410
Angajați 20252Neschimbat față de anul anterior2020: 32021: 22022: 22023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025-839,6 K leiDeficit de capital majorat cu 4,3%2020: -728.3852021: -727.9152022: -766.6482023: -761.4022024: -805.1452025: -839.555
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0142 K283 K2020: 213,5 K lei213,5 K20202021: 194,5 K lei194,5 K20212022: 245,5 K lei245,5 K20222023: 277,7 K lei277,7 K20232024: 277,4 K lei277,4 K20242025: 283,3 K lei283,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-15,8%-6,9%1,9%2020: -6,3%-6,3%20202021: 0,2%0,2%20212022: -15,8%-15,8%20222023: 1,9%1,9%20232024: -15,8%-15,8%20242025: -12,1%-12,1%2025

Cifra de afaceri: +2,1% față de anul anterior.Marjă netă -12,1% · +3,6 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-805,1 K lei
2025-839,6 K lei

Datorii raportate

2024969,8 K lei
20251 mil. lei

Disponibilități bănești

20247 K lei
202520,1 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri277,7 K lei277,4 K lei283,3 K lei+2,1% față de anul anterior
Rezultat net5,2 K lei-43,7 K lei-34,4 K leiPierdere redusă cu 21,3%
Capitaluri proprii-761,4 K lei-805,1 K lei-839,6 K leiDeficit de capital majorat cu 4,3%
Datorii974,8 K lei969,8 K lei1 mil. lei+4,8% față de anul anterior
Creanțe62 K lei30,9 K lei54,9 K lei+77,9% față de anul anterior
Angajați222Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-12,1%-15,8%
Rezultat net / cifra de afaceri
Rezultat / active (A+B)-19,6%-26,8%
Rezultat net / active la sfârșitul anului
Vânzări per angajat141.630 lei138.714 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-478,9%-494%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)
Datorii / active (A+B)579,7%595%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)
Ponderea activelor imobilizate53,3%58,1%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)
Active circulante / datorii totale0,08×0,07×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,56× (n=20) · 2024: 0,76× (n=22)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări69,8 zile40,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare
Stocuri în zile de vânzări8,8 zile39,5 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
283.260
Rezultat net
-34.410
Angajați
2
Datorii
1.016.341
Active imobilizate
93.356
Active circulante
81.954
Capitaluri proprii
-839.555
Venituri totale
288.726
Cheltuieli totale
320.249
Stocuri
6.951
Creanțe
54.940
Casă și conturi la bănci
20.063
Cheltuieli în avans
1.476
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
277.428
Rezultat net
-43.743
Angajați
2
Datorii
969.799
Active imobilizate
94.744
Active circulante
68.249
Capitaluri proprii
-805.145
Venituri totale
277.936
Cheltuieli totale
318.900
Stocuri
30.416
Creanțe
30.881
Casă și conturi la bănci
6.952
Cheltuieli în avans
1.661
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
277.697
Rezultat net
5.246
Angajați
2
Datorii
974.823
Active imobilizate
95.332
Active circulante
114.435
Capitaluri proprii
-761.402
Venituri totale
279.813
Cheltuieli totale
271.769
Stocuri
16.606
Creanțe
62.008
Casă și conturi la bănci
35.821
Cheltuieli în avans
3.654
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
245.498
Rezultat net
-38.733
Angajați
2
Datorii
960.885
Active imobilizate
98.387
Active circulante
92.106
Capitaluri proprii
-766.648
Venituri totale
245.500
Cheltuieli totale
281.778
Stocuri
6.792
Creanțe
73.753
Casă și conturi la bănci
11.561
Cheltuieli în avans
3.744
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
194.472
Rezultat net
470
Angajați
2
Datorii
973.629
Active imobilizate
100.820
Active circulante
143.502
Capitaluri proprii
-727.915
Venituri totale
198.677
Cheltuieli totale
196.220
Stocuri
5.532
Creanțe
122.873
Casă și conturi la bănci
15.097
Cheltuieli în avans
1.392
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
213.544
Rezultat net
-13.525
Angajați
3
Datorii
991.407
Active imobilizate
100.848
Active circulante
162.174
Capitaluri proprii
-728.385
Venituri totale
215.957
Cheltuieli totale
227.347
Stocuri
9.332
Creanțe
121.337
Casă și conturi la bănci
31.505
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-05

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-18Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2004-10-07 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-04–2026-10-05 · verificat 2026-10-05.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

50 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
16825136
Număr de înregistrare
J2004001815050
Înmatriculare
7 octombrie 2004
EUID
ROONRC.J2004001815050
Formă juridică
SRL
Sediu social
512 Sat Sântandrei, Comuna Sântandrei Bihor
Adresă fiscală
512 Sântandrei BIHOR
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
7 octombrie 2004
Înregistrare fiscală
12 mai 2025
Telefon
0359 800 81

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PANTEA FLORIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RAMONEL SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 07.10.2004
Înregistrare fiscală
7 octombrie 2004
Număr registrul comerțului
J2004001815050
Cod CAEN
1071
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor

Contact și adrese

Telefon
0359 800 81
Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, SAT SÂNTANDREI COM. SÂNTANDREI, , NR.512
Cod poștal fiscal
417515
Numărul sediului
512
Localitatea sediului
Sat Sântandrei Com. Sântandrei
Județul sediului
BIHOR
Codul poștal al sediului
417515
Numărul domiciliului fiscal
512
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Sântandrei Com. Sântandrei
Județul domiciliului fiscal
BIHOR
Cod poștal domiciliu fiscal
417515

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
12 noiembrie 2004
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (50) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA NR.1 ORADEA50 din 50 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Paine (Rev.2)50 din 50 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

18 iunie 2026Achiziție directă

ALIMENTE

Autoritate: CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA NR.1 ORADEA

CPV 15811100-7 — Paine (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 15811100-7

Vezi detaliile atribuirii →
784 leiValoare publicată
8 iunie 2026Achiziție directă

ALIMENTE

Autoritate: CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA NR.1 ORADEA

CPV 15811100-7 — Paine (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 15811100-7

Vezi detaliile atribuirii →
588 leiValoare publicată
25 mai 2026Achiziție directă

ALIMENTE

Autoritate: CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA NR.1 ORADEA

CPV 15811100-7 — Paine (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 15811100-7

Vezi detaliile atribuirii →
980 leiValoare publicată
19 mai 2026Achiziție directă

ALIMENTE

Autoritate: CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA NR.1 ORADEA

CPV 15811100-7 — Paine (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 15811100-7

Vezi detaliile atribuirii →
980 leiValoare publicată
20 aprilie 2026Achiziție directă

ALIMENTE

Autoritate: CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA NR.1 ORADEA

CPV 15811100-7 — Paine (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 15811100-7

Vezi detaliile atribuirii →
980 leiValoare publicată
30 martie 2026Achiziție directă

ALIMENTE

Autoritate: CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA NR.1 ORADEA

CPV 15811100-7 — Paine (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 15811100-7

Vezi detaliile atribuirii →
980 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 1071 Rev. 3Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

CAEN 4672 Rev. 3Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4724 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase

CAEN 4942 Rev. 3Servicii de mutare

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5221 Rev. 3Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 9531 Rev. 3Repararea și întreținerea autovehiculelor

CAEN 9540 Rev. 3Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-05Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorSat Sântandrei, Comuna SântandreiCAEN 1062
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI