Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.
Bilanț 2025RAMONTANA TURISM S.R.L.
ActivăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.
RAMONTANA TURISM S.R.L. are sediul în Sat Frumuşani, Comuna Frumuşani. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.
Datoriile raportate sunt 51 K lei în 2025, față de 3,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.
Bilanț 2025Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateNu există valori pentru cifra de afaceri.
Marjă netă
Nu există valori comparabile.
Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: —. Valorile sunt din bilanțuri anuale.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | — | — | — | Fără an comparabil |
| Rezultat net | 2,8 K lei | 1,9 K lei | 764 lei | -59,6% față de anul anterior |
| Capitaluri proprii | 8,7 K lei | 10,6 K lei | 16 K lei | +51,2% față de anul anterior |
| Datorii | 3,9 K lei | 3,1 K lei | 51 K lei | +1.531% față de anul anterior |
| Creanțe | 90 lei | 547 lei | 8,2 K lei | +1.402% față de anul anterior |
| Angajați | — | — | — | Fără an comparabil |
Repere financiare derivate
Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.
| Indicator | Formula | Firma 2025 | Sector 2025 | Firma 2024 | Sector 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Capitaluri proprii / active | capitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante) | 23,9% | 22,4%n=4.758 | — | 48,1%n=1.334 |
| Datorii / active | datorii / (active imobilizate + active circulante) | 76,1% | 67,2%n=4.758 | — | 45,5%n=1.334 |
| Structura activelor | active imobilizate / (active imobilizate + active circulante) | 61,8% | 61,4%n=4.758 | — | 25,6%n=1.334 |
| Randamentul activelor | rezultat net / (active imobilizate + active circulante) | 1,1% | 0,5%n=4.754 | — | 7,8%n=1.333 |
| Randamentul capitalurilor proprii | rezultat net / capitaluri proprii pozitive | 4,8% | 12,2%n=4.199 | 17,8% | 36,1%n=1.447 |
| Acoperirea datoriilor cu active circulante | active circulante / datorii | 0,5× | 0,58×n=6.298 | 4,39× | 1,47×n=1.886 |
Istoric financiar complet · 4 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2025
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- —
- Rezultat net
- 764
- Angajați
- —
- Datorii
- 50.951
- Active imobilizate
- 41.373
- Active circulante
- 25.602
- Capitaluri proprii
- 16.024
- Venituri totale
- 4.116
- Cheltuieli totale
- 3.232
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 8.216
- Casă și conturi la bănci
- 17.386
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 5.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2024
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- —
- Rezultat net
- 1.890
- Angajați
- —
- Datorii
- 3.124
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 13.719
- Capitaluri proprii
- 10.595
- Venituri totale
- 4.965
- Cheltuieli totale
- 2.778
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 547
- Casă și conturi la bănci
- 13.172
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 5.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- —
- Rezultat net
- 2.824
- Angajați
- —
- Datorii
- 3.884
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 12.590
- Capitaluri proprii
- 8.706
- Venituri totale
- 4.000
- Cheltuieli totale
- 719
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 90
- Casă și conturi la bănci
- 12.500
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 5.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- —
- Rezultat net
- 0
- Angajați
- —
- Datorii
- 6.603
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- —
- Capitaluri proprii
- -6.603
- Venituri totale
- 0
- Cheltuieli totale
- —
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casă și conturi la bănci
- —
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 5.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2018-08-21; reactivare la 2022-04-07. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.
ANAF · 2022-04-07Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2018-08-21; reactivare la 2022-04-07. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.
ANAF · 2022-04-07Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-03-18 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Conformare fiscală publicată
Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.
Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-10–2026-10-11 · verificat 2026-10-11.
Nume de administratori menționate alături de firmă
Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.
Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
0 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 23591950
- Număr de înregistrare
- J2021000274518
- Înmatriculare
- 19 martie 2021
- EUID
- ROONRC.J2021000274518
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- Fabricii 4 Sat Frumuşani, Comuna Frumuşani Călăraşi · Firme la aceeași adresă
- Adresă fiscală
- Str Fabricii 4 Frumuşani CĂLĂRAŞI · Firme la aceeași adresă
- TVA
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- TRANSFER(SOSIRE)
- Data stării fiscale
- 18 martie 2021
- Înregistrare fiscală
- 28 iulie 2025
- Telefon
- 3203837
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- ZBURLEA CORINA ELENA
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- RAMONTANA TURISM S.R.L.
- Stare de înregistrare
- TRANSFER(SOSIRE) din data 18.03.2021
- Înregistrare fiscală
- 26 martie 2008
- Număr registrul comerțului
- J2021000274518
- Cod CAEN
- 5510
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Unitatea Fiscală Orăşenească Budeşti
Contact și adrese
- Telefon
- 3203837
- Domiciliu fiscal
- JUD. CĂLĂRAŞI, SAT FRUMUŞANI COM. FRUMUŞANI, STR. FABRICII, NR.4, CORP 3. CAMERA 1
- Cod poștal fiscal
- 917100
- Strada sediului
- Str. Fabricii
- Numărul sediului
- 4
- Localitatea sediului
- Sat Frumuşani Com. Frumuşani
- Județul sediului
- CĂLĂRAŞI
- Codul poștal al sediului
- 917100
- Detalii sediu
- Corp 3. Camera 1
- Strada domiciliului fiscal
- Str. Fabricii
- Numărul domiciliului fiscal
- 4
- Localitatea domiciliului fiscal
- Sat Frumuşani Com. Frumuşani
- Județul domiciliului fiscal
- CĂLĂRAŞI
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 917100
- Detalii domiciliu fiscal
- Corp 3. Camera 1
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Da
- Perioada 1: TVA de la
- 22 noiembrie 2022
- Perioada 2: TVA de la
- 28 martie 2008
- Perioada 2: TVA până la
- 30 noiembrie 2010
- Perioada 2: Motivul anulării
- Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.b) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
- TVA la încasare
- Nu
- În registrul RO e-Factura
- Nu
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
- Inactivare
- 21 august 2018
- Reactivare
- 7 aprilie 2022
- Publicarea deciziei
- 21 august 2018
Achiziții publice
Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.
Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Ajutoare de stat publicate
Înregistrări asociate exact prin CUI în registrul național de transparență, colectate la 1 octombrie 2026. Acordarea unui ajutor este context economic, nu restanță, sancțiune sau semnal de insolvență. Totalul însumează valoarea publicată pentru fiecare rând și nu reprezintă neapărat suma încasată.
1 înregistrare · valoare publicată 1.472.675 lei · 27 iulie 2026
ajutoare de minimis acordate întreprinderilor unice
fonduri nerambursabile · Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene (MIPE)
Intensitate publicată: 90% · Activități finanțate: 5520Proiecte europene ale firmei
Legăturile folosesc CUI-ul beneficiarului când este publicat; în rest, numele și județul trebuie să indice o singură firmă.
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
52 activități autorizate
CAEN 0150 Rev. 3Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
CAEN 1011 Rev. 3Prelucrarea și conservarea cărnii
CAEN 1012 Rev. 3Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre
CAEN 1039 Rev. 3Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
CAEN 1061 Rev. 3Fabricarea produselor de morărit
CAEN 1071 Rev. 3Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
CAEN 1072 Rev. 3Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
CAEN 1073 Rev. 3Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similar
CAEN 1082 Rev. 3Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
CAEN 1084 Rev. 3Fabricarea condimentelor și ingredientelor
CAEN 1085 Rev. 3Fabricarea de mâncăruri preparate
CAEN 1086 Rev. 3Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice
CAEN 1089 Rev. 3Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CAEN 4611 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
CAEN 4617 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
CAEN 4638 Rev. 3Comerț cu ridicata specializat al altor alimente
CAEN 4721 Rev. 3Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
CAEN 4722 Rev. 3Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
CAEN 4723 Rev. 3Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
CAEN 4724 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
CAEN 4725 Rev. 3Comerț cu amănuntul al băuturilor
CAEN 4726 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
CAEN 4727 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
CAEN 4751 Rev. 3Comerț cu amănuntul al textilelor
CAEN 4753 Rev. 3Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
CAEN 4755 Rev. 3Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
CAEN 4761 Rev. 3Comerț cu amănuntul al cărților
CAEN 4762 Rev. 3Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
CAEN 4764 Rev. 3Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
CAEN 4769 Rev. 3Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
CAEN 4771 Rev. 3Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
CAEN 4772 Rev. 3Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
CAEN 4773 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
CAEN 5510 Rev. 3Hoteluri și alte facilități de cazare similare
CAEN 5520 Rev. 3Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
CAEN 5530 Rev. 3Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare
CAEN 5611 Rev. 3Restaurante
CAEN 5612 Rev. 3Activități ale unităților mobile de alimentație
CAEN 5621 Rev. 3Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
CAEN 5622 Rev. 3Alte servicii de alimentație n.c.a.
CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor
CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
CAEN 6812 Rev. 3Dezvoltare (promovare) imobiliară
CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
CAEN 9313 Rev. 3Activități ale centrelor de fitness
CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.
CAEN 9622 Rev. 3Activități de tratament și înfrumusețare
CAEN 9623 Rev. 3Activități ale centrelor spa, saunelor și bailor de abur
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2021–2025 | 2026-06-11 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-10-03 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-10-11 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Fără înregistrări în acoperire |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.