Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RANDA BEAUTY CENTER S.R.L.

RANDA BEAUTY CENTER S.R.L.

CUI 44547990 · SRL· Municipiul Craiova

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

RANDA BEAUTY CENTER S.R.L. are sediul în Municipiul Craiova. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+47,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 35,7 K lei, față de 24,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât13,3%

Marja netă calculată este 13,3% în 2025, față de 19,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+4.903%

Datoriile raportate sunt 79,6 K lei în 2025, față de 1,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202535,7 K lei+47,8% față de anul anterior2021: 5.2002022: 22.9452023: 9.0412024: 24.1402025: 35.686
Rezultat net 20254,7 K lei+1,7% față de anul anterior2021: -9.1362022: 7.6422023: -1.3162024: 4.6622025: 4.739
Angajați 2025—Fără an comparabil2021: 22022: 22023: 22024: 0
Capitaluri proprii 20256,8 K lei+230,9% față de anul anterior2021: -8.9362022: -1.2942023: -2.6102024: 2.0522025: 6.791
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate018 K36 K2021: 5,2 K lei5,2 K20212022: 22,9 K lei22,9 K20222023: 9 K lei9 K20232024: 24,1 K lei24,1 K20242025: 35,7 K lei35,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-175,7%-71,2%33,3%Mediana sectorului (2025): 3,1% · n=91902021: -175,7%-175,7%20212022: 33,3%33,3%20222023: -14,6%-14,6%20232024: 19,3%19,3%20242025: 13,3%13,3%2025

Cifra de afaceri: +47,8% față de anul anterior. Marja netă: 13,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii6,8 K lei+230,9% față de anul anterior
Datorii79,6 K lei+4.903% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri9 K lei24,1 K lei35,7 K lei+47,8% față de anul anterior
Rezultat net-1,3 K lei4,7 K lei4,7 K lei+1,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii-2,6 K lei2,1 K lei6,8 K lei+230,9% față de anul anterior
Datorii3,3 K lei1,6 K lei79,6 K lei+4.903% față de anul anterior
Creanțe———Fără an comparabil
Angajați20—Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri13,3%3,1%n=9.19019,3%1,3%n=13.055
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive69,8%37%n=5.223227,2%34,4%n=7.169
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,09×0,52×n=10.5142,29×0,51×n=14.983

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
35.686
Rezultat net
4.739
Angajați
—
Datorii
79.648
Active imobilizate
—
Active circulante
86.439
Capitaluri proprii
6.791
Venituri totale
35.686
Cheltuieli totale
30.066
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
86.439
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
24.140
Rezultat net
4.662
Angajați
0
Datorii
1.592
Active imobilizate
—
Active circulante
3.644
Capitaluri proprii
2.052
Venituri totale
24.140
Cheltuieli totale
18.590
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
3.644
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
9.041
Rezultat net
-1.316
Angajați
2
Datorii
3.260
Active imobilizate
—
Active circulante
650
Capitaluri proprii
-2.610
Venituri totale
14.813
Cheltuieli totale
16.115
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
650
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
22.945
Rezultat net
7.642
Angajați
2
Datorii
2.627
Active imobilizate
—
Active circulante
1.333
Capitaluri proprii
-1.294
Venituri totale
22.945
Cheltuieli totale
15.303
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
1.333
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.200
Rezultat net
-9.136
Angajați
2
Datorii
10.673
Active imobilizate
—
Active circulante
1.737
Capitaluri proprii
-8.936
Venituri totale
5.710
Cheltuieli totale
14.846
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
1.737
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-07-06 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44547990
Număr de înregistrare
J2021001739166
Înmatriculare
6 iulie 2021
EUID
ROONRC.J2021001739166
Formă juridică
SRL
Sediu social
CASTANILOR 13 8 Municipiul Craiova Dolj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str CASTANILOR 13 Craiova DOLJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
6 iulie 2021
Înregistrare fiscală
21 mai 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
COSTACHE ANDA ELENA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RANDA BEAUTY CENTER S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 06.07.2021
Înregistrare fiscală
6 iulie 2021
Număr registrul comerțului
J2021001739166
Cod CAEN
9622
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dolj

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. DOLJ, MUN. CRAIOVA, STR. CASTANILOR, NR.13, BL.8, SC.1, AP.3
Strada sediului
Str. Castanilor
Numărul sediului
13
Localitatea sediului
Mun. Craiova
Județul sediului
DOLJ
Strada domiciliului fiscal
Str. Castanilor
Numărul domiciliului fiscal
13
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Craiova
Județul domiciliului fiscal
DOLJ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 8559 Rev. 3Alte forme de învățământ n.c.a.

CAEN 9622 Rev. 3Activități de tratament și înfrumusețare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DoljMunicipiul CraiovaCAEN 9602
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI