insolvență
ONRC · 2026-09-03RAPHONE SRL
insolvențăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări neschimbate. Rezultat net nul.
RAPHONE SRL are sediul în Loc. Râşnov, Oraş Râşnov. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.
Datoriile raportate sunt 827 K lei în 2025, față de 827,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.
Bilanț 2025Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriReper 2025: mediana sectorului 7% · n=1.633Cifra de afaceri: Neschimbat față de anul anterior.Marjă netă —
Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.
Capital, datorii și lichidități
Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicatorCapitaluri proprii
Datorii raportate
Disponibilități bănești
Capital de lucru net
Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 0 lei | 0 lei | 0 lei | Neschimbat față de anul anterior |
| Rezultat net | -1,2 K lei | -12 K lei | 0 lei | Pierdere eliminată |
| Capitaluri proprii | -315,5 K lei | -327,5 K lei | -327,5 K lei | Neschimbat față de anul anterior |
| Datorii | 845,6 K lei | 827,2 K lei | 827 K lei | -0% față de anul anterior |
| Creanțe | 245,2 K lei | 246,6 K lei | 230,9 K lei | -6,3% față de anul anterior |
| Angajați | — | — | — | Valoare curentă indisponibilă |
Indicatori financiari · comparație
2025 / 2024A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.
Profitabilitate și productivitate
Mediana sectorului: 2025: 6,5% (n=1.568) · 2024: 5,6% (n=3.807)
Capital și îndatorare
Mediana sectorului: 2025: 33,2% (n=1.569) · 2024: 35,2% (n=3.809)
Mediana sectorului: 2025: 62,3% (n=1.569) · 2024: 62% (n=3.809)
Mediana sectorului: 2025: 26,6% (n=1.569) · 2024: 24,8% (n=3.809)
Mediana sectorului: 2025: 1,12× (n=1.802) · 2024: 1,09× (n=4.521)
Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.
Istoric financiar complet · 6 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2025
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 0
- Rezultat net
- 0
- Angajați
- —
- Datorii
- 826.967
- Active imobilizate
- 153.615
- Active circulante
- 333.416
- Capitaluri proprii
- -327.511
- Venituri totale
- 0
- Cheltuieli totale
- —
- Stocuri
- 90.327
- Creanțe
- 230.922
- Casă și conturi la bănci
- 12.167
- Cheltuieli în avans
- 12.425
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 500
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2024
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 0
- Rezultat net
- -12.014
- Angajați
- —
- Datorii
- 827.236
- Active imobilizate
- 153.615
- Active circulante
- 333.686
- Capitaluri proprii
- -327.511
- Venituri totale
- 4.950
- Cheltuieli totale
- 16.964
- Stocuri
- 74.961
- Creanțe
- 246.558
- Casă și conturi la bănci
- 12.167
- Cheltuieli în avans
- 12.424
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 500
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 0
- Rezultat net
- -1.200
- Angajați
- —
- Datorii
- 845.623
- Active imobilizate
- 158.267
- Active circulante
- 359.435
- Capitaluri proprii
- -315.497
- Venituri totale
- 0
- Cheltuieli totale
- 1.200
- Stocuri
- 74.691
- Creanțe
- 245.236
- Casă și conturi la bănci
- 39.508
- Cheltuieli în avans
- 12.424
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 500
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 0
- Rezultat net
- 31.669
- Angajați
- —
- Datorii
- 847.803
- Active imobilizate
- 158.267
- Active circulante
- 362.815
- Capitaluri proprii
- -314.297
- Venituri totale
- 33.200
- Cheltuieli totale
- 1.531
- Stocuri
- 74.961
- Creanțe
- 245.253
- Casă și conturi la bănci
- 42.601
- Cheltuieli în avans
- 12.424
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 500
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 42.114
- Rezultat net
- -95.989
- Angajați
- 3
- Datorii
- 974.578
- Active imobilizate
- 159.698
- Active circulante
- 456.490
- Capitaluri proprii
- -345.966
- Venituri totale
- 316.282
- Cheltuieli totale
- 403.604
- Stocuri
- 90.327
- Creanțe
- 231.481
- Casă și conturi la bănci
- 134.682
- Cheltuieli în avans
- 12.424
- Venituri în avans
- 0
- Provizioane
- 0
- Capital subscris vărsat
- 500
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2020
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 338.326
- Rezultat net
- -195.769
- Angajați
- 7
- Datorii
- 1.170.206
- Active imobilizate
- 170.319
- Active circulante
- 737.186
- Capitaluri proprii
- -250.277
- Venituri totale
- 416.707
- Cheltuieli totale
- 608.308
- Stocuri
- 283.407
- Creanțe
- 241.703
- Casă și conturi la bănci
- 212.076
- Cheltuieli în avans
- 12.424
- Venituri în avans
- 0
- Provizioane
- 0
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
insolvență
ONRC · 2026-09-03149.064 lei în total.
ANAF · 2026-06-301 înregistrare în registrul de insolvență.
BPI / e-Justice · 2026-10-02Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.
Ministerul Finanțelor · 2025Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
insolvență
ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945149.064 lei în total.
ANAF · 2026-06-301 înregistrare în registrul de insolvență.
BPI / e-Justice · 2026-10-02Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.
Ministerul Finanțelor · 2025Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2005-06-29 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-02 · RNPM necolectată · bilanț 2025.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Obligații fiscale restante publicate
Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.
| Buget | Principal | Accesorii | Total | Necontestat | Contestat |
|---|---|---|---|---|---|
| Buget de stat | 79.596 lei | 10.460 lei | 90.056 lei | 90.056 lei | 0 lei |
| Asigurări sociale | 53.155 lei | 5.850 lei | 59.005 lei | 59.005 lei | 0 lei |
| Șomaj | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Sănătate | 0 lei | 3 lei | 3 lei | 3 lei | 0 lei |
Observație ANAF: Faliment
Proceduri de insolvență publicate
Date interconectate din registrul românesc al insolvenței, verificate automat la 2026-10-02.
Deschisă la 11/04/2022
1 dosar de insolvență
Deschidere: 11.04.2022
Practician în insolvență: CENŢU SPRL · acentu@gmail.com
15 publicări în BPI
02/06/2026 · BPI 14 623 din 03/06/2026
02/06/2026 · BPI 14 518 din 03/06/2026
05/02/2026 · BPI 3 230 din 05/02/2026
11/03/2025 · BPI 5 131 din 11/03/2025
07/11/2024 · BPI 19 929 din 07/11/2024
20/03/2024 · BPI 5 324 din 21/03/2024
21/06/2023 · BPI 10 860 din 23/06/2023
13/06/2023 · BPI 10 151 din 14/06/2023
04/01/2023 · BPI 122 din 04/01/2023
09/11/2022 · BPI 18 219 din 09/11/2022
06/09/2022 · BPI 14 213 din 07/09/2022
Dată act indisponibilă · BPI 10 934 din 24/06/2022
15/06/2022 · BPI 10 642 din 21/06/2022
16/06/2022 · BPI 10 542 din 20/06/2022
27/04/2022 · BPI 7 266 din 28/04/2022
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
1 dosare cu nume identic · 2021-10-05–2026-10-06 · verificat 2026-10-06.
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată · Apel
2 termene · ultima soluție: Nefondat
Nefondat
Respinge apelul ca nefondat. Definitivă. Pronunţată azi, 7.11.2023 şi pusă la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei.
Document: Hotarare 1720/2023 · 2023-11-07
Amână pronunţarea
Amână pronunţarea în cauză la data de 7.11.2023. Pronunţată în şedinţa publică azi, 24.10.2023.
Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2023-10-24
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
0 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 17739882
- Număr de înregistrare
- J08/1678/2005
- Înmatriculare
- 29 iunie 2005
- EUID
- ROONRC.J08/1678/2005
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- Str. Mihai Eminescu 145 Loc. Râşnov, Oraş Râşnov Braşov
- Adresă fiscală
- Str. Mihai Eminescu 145 Risnov BRAŞOV
- TVA
- Neînregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 29 iunie 2005
- Înregistrare fiscală
- 5 aprilie 2023
- Telefon
- 0268230774 · Firme cu același număr
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- lichidator provizoriu
- CENŢU SPRL
- reprezentant al persoanei juridice
- CENȚU AUREL
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- RAPHONE S.R.L.
- Stare de înregistrare
- INREGISTRAT din data 29.06.2005
- Înregistrare fiscală
- 30 iunie 2005
- Număr registrul comerțului
- J08/1678/2005
- Cod CAEN
- 4742
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Unitatea Fiscală Orăşenească Râşnov
Contact și adrese
- Telefon
- 0268230774 · Firme cu același număr
- Domiciliu fiscal
- JUD. BRAŞOV, ORŞ. RÂŞNOV, STR. MIHAI EMINESCU, NR.145
- Cod poștal fiscal
- 505400
- Strada sediului
- Str. Mihai Eminescu
- Numărul sediului
- 145
- Localitatea sediului
- Orş. Râşnov
- Județul sediului
- BRAŞOV
- Codul poștal al sediului
- 505400
- Strada domiciliului fiscal
- Str. Mihai Eminescu
- Numărul domiciliului fiscal
- 145
- Localitatea domiciliului fiscal
- Orş. Râşnov
- Județul domiciliului fiscal
- BRAŞOV
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 505400
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Nu
- TVA de la
- 5 iulie 2005
- TVA până la
- 31 iulie 2022
- Anulare operată la
- 3 august 2022
- Motivul anulării
- Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
- TVA la încasare
- Nu
- TVA la încasare de la
- 1 ianuarie 2013
- TVA la încasare până la
- 1 februarie 2014
- Actualizare TVA la încasare
- 6 februarie 2014
- Publicare TVA la încasare
- 7 februarie 2014
- Tip act TVA la încasare
- Radiere
- În registrul RO e-Factura
- Nu
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
Achiziții publice
Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.
Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
46 activități autorizate
CAEN 3511 Rev. 2Producția de energie electrică
CAEN 3530 Rev. 2Furnizarea de abur și aer condiționat
CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CAEN 4211 Rev. 2Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
CAEN 4212 Rev. 2Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
CAEN 4213 Rev. 2Construcția de poduri și tuneluri
CAEN 4221 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
CAEN 4222 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
CAEN 4299 Rev. 2Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor
CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice
CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții
CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie
CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților
CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare
CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
CAEN 4613 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
CAEN 4643 Rev. 2Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
CAEN 4647 Rev. 2Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat
CAEN 4652 Rev. 2Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații
CAEN 4671 Rev. 2Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
CAEN 4674 Rev. 2Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
CAEN 4939 Rev. 2Alte transporturi terestre de călători n.c.a
CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri
CAEN 4942 Rev. 2Servicii de mutare
CAEN 5210 Rev. 2Depozitări
CAEN 5224 Rev. 2Manipulări
CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației
CAEN 6209 Rev. 2Alte activități de servicii privind tehnologia informației
CAEN 6810 Rev. 2Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
CAEN 6831 Rev. 2Agenții imobiliare
CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
CAEN 7120 Rev. 2Activități de testări și analize tehnice
CAEN 7219 Rev. 2Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate
CAEN 7312 Rev. 2Servicii de reprezentare media
CAEN 7911 Rev. 2Activități ale agențiilor turistice
CAEN 7912 Rev. 2Activități ale tur-operatorilor
CAEN 7990 Rev. 2Alte servicii de rezervare și asistență turistică
CAEN 8020 Rev. 2Activități de servicii privind sistemele de securizare
CAEN 5248 Rev. 1Comerțul cu amănuntul, în magazine specializate, al altor produse n.c.a.
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2025 | 2026-06-11 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-11-06 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | 2026-10-02 | Verificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-10-06 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Fără înregistrări în acoperire |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.