Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RARAU SHOP S.R.L.

RARAU SHOP S.R.L.

CUI 44210381 · SRL· Municipiul Câmpulung Moldovenesc

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

RARAU SHOP S.R.L. are sediul în Municipiul Câmpulung Moldovenesc. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+54,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 746,9 K lei, față de 483,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât11,8%

Marja netă calculată este 11,8% în 2025, față de 23,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+60,8%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025746,9 K lei+54,5% față de anul anterior2021: 119.4422022: 272.6162023: 294.9442024: 483.3862025: 746.882
Rezultat net 202588,3 K lei-21,5% față de anul anterior2021: 82.1582022: 157.2212023: 45.6832024: 112.4162025: 88.265
Angajați 20251+0% față de anul anterior2021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025535,7 K lei+19,7% față de anul anterior2021: 132.1582022: 289.3792023: 335.0622024: 447.4782025: 535.743
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0373 K747 K2021: 119,4 K lei119,4 K20212022: 272,6 K lei272,6 K20222023: 294,9 K lei294,9 K20232024: 483,4 K lei483,4 K20242025: 746,9 K lei746,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%34,4%68,8%Mediana sectorului (2025): 2,6% · n=4372021: 68,8%68,8%20212022: 57,7%57,7%20222023: 15,5%15,5%20232024: 23,3%23,3%20242025: 11,8%11,8%2025

Cifra de afaceri: +54,5% față de anul anterior. Marja netă: 11,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii535,7 K lei+19,7% față de anul anterior
Datorii730,9 K lei+111,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri294,9 K lei483,4 K lei746,9 K lei+54,5% față de anul anterior
Rezultat net45,7 K lei112,4 K lei88,3 K lei-21,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii335,1 K lei447,5 K lei535,7 K lei+19,7% față de anul anterior
Datorii301,8 K lei345,7 K lei730,9 K lei+111,4% față de anul anterior
Creanțe16,4 K lei68,7 K lei110,5 K lei+60,8% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri11,8%2,6%n=43723,3%3,5%n=519
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)42,3%27,5%n=30556,4%28,9%n=344
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)57,7%70,1%n=30543,6%70,5%n=344
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)39,5%8,4%n=3057,1%7,7%n=344
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)7%1,1%n=30514,2%2,2%n=344
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive16,5%14,9%n=32825,1%13%n=386
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,05×1,01×n=5262,13×1,06×n=607
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36053,24 zile20,2 zilen=37951,15 zile19,29 zilen=436
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360215,04 zile203,95 zilen=408422,8 zile214,22 zilen=481
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați746.882 lei239.259 lein=263483.386 lei227.545 lein=334

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
746.882
Rezultat net
88.265
Angajați
1
Datorii
730.858
Active imobilizate
499.909
Active circulante
766.692
Capitaluri proprii
535.743
Venituri totale
748.808
Cheltuieli totale
640.067
Stocuri
446.135
Creanțe
110.450
Casă și conturi la bănci
210.107
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
483.386
Rezultat net
112.416
Angajați
1
Datorii
345.690
Active imobilizate
56.253
Active circulante
736.915
Capitaluri proprii
447.478
Venituri totale
484.686
Cheltuieli totale
354.091
Stocuri
567.708
Creanțe
68.682
Casă și conturi la bănci
100.525
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
294.944
Rezultat net
45.683
Angajați
1
Datorii
301.827
Active imobilizate
4
Active circulante
640.775
Capitaluri proprii
335.062
Venituri totale
295.127
Cheltuieli totale
246.937
Stocuri
597.603
Creanțe
16.433
Casă și conturi la bănci
26.739
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
3.890
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
272.616
Rezultat net
157.221
Angajați
1
Datorii
108.074
Active imobilizate
2.008
Active circulante
395.445
Capitaluri proprii
289.379
Venituri totale
272.617
Cheltuieli totale
110.794
Stocuri
279.084
Creanțe
58.968
Casă și conturi la bănci
57.393
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
119.442
Rezultat net
82.158
Angajați
1
Datorii
125.394
Active imobilizate
4.680
Active circulante
252.872
Capitaluri proprii
132.158
Venituri totale
119.642
Cheltuieli totale
36.313
Stocuri
106.536
Creanțe
50.000
Casă și conturi la bănci
96.336
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-04-29 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44210381
Număr de înregistrare
J2021000880331
Înmatriculare
29 aprilie 2021
EUID
ROONRC.J2021000880331
Formă juridică
SRL
Sediu social
Vornic Gheorghiu 3 Municipiul Câmpulung Moldovenesc Suceava · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str Vornic Gheorghiu 3 Câmpulung Moldovenesc SUCEAVA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
29 aprilie 2021
Înregistrare fiscală
1 aprilie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MUNTEANU MIRCEA TRAIAN
administrator
MUNTEANU STEFAN AURELIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RARAU SHOP S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 29.04.2021
Înregistrare fiscală
29 aprilie 2021
Număr registrul comerțului
J2021000880331
Cod CAEN
4763
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Câmpulung Moldovenesc

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. SUCEAVA, MUN. CÂMPULUNG MOLDOVENESC, STR. VORNIC GHEORGHIU, NR.3
Strada sediului
Str. Vornic Gheorghiu
Numărul sediului
3
Localitatea sediului
Mun. Câmpulung Moldovenesc
Județul sediului
SUCEAVA
Strada domiciliului fiscal
Str. Vornic Gheorghiu
Numărul domiciliului fiscal
3
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Câmpulung Moldovenesc
Județul domiciliului fiscal
SUCEAVA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 februarie 2025
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 octombrie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4763 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive

CAEN 7721 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv

CAEN 8551 Rev. 3Învățământ în domeniul sportiv și recreațional

CAEN 8559 Rev. 3Alte forme de învățământ n.c.a.

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

CAEN 9529 Rev. 3Repararea și întreținerea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SuceavaMunicipiul Câmpulung MoldovenescCAEN 4764
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI