Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RATTAN NOBLESSE S.R.L.

RATTAN NOBLESSE S.R.L.

CUI 39417942 · SRL· Bucureşti Sectorul 6

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

RATTAN NOBLESSE S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 6. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+979,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 739,2 K lei, față de 68,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-20,7%

Marja netă calculată este -20,7% în 2025, față de -32,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+356,6%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025739,2 K lei+979,4% față de anul anterior2020: 478.4562021: 475.7122022: 353.7352023: 327.1352024: 68.4782025: 739.175
Rezultat net 2025-153,2 K lei-590,8% față de anul anterior2020: 190.7532021: 114.6342022: 27.9202023: 29.5292024: -22.1732025: -153.165
Angajați 20252+0% față de anul anterior2020: 102021: 112022: 102023: 52024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025-145 K lei-262,5% față de anul anterior2020: 124.0302021: 143.9272022: 171.8472023: 201.3762024: 89.2032025: -144.962
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0370 K739 K2020: 478,5 K lei478,5 K20202021: 475,7 K lei475,7 K20212022: 353,7 K lei353,7 K20222023: 327,1 K lei327,1 K20232024: 68,5 K lei68,5 K20242025: 739,2 K lei739,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-32,4%3,7%39,9%Mediana sectorului (2025): 1,7% · n=22972020: 39,9%39,9%20202021: 24,1%24,1%20212022: 7,9%7,9%20222023: 9%9%20232024: -32,4%-32,4%20242025: -20,7%-20,7%2025

Cifra de afaceri: +979,4% față de anul anterior. Marja netă: -20,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-145 K lei-262,5% față de anul anterior
Datorii889,2 K lei+281,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri327,1 K lei68,5 K lei739,2 K lei+979,4% față de anul anterior
Rezultat net29,5 K lei-22,2 K lei-153,2 K lei-590,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii201,4 K lei89,2 K lei-145 K lei-262,5% față de anul anterior
Datorii243,2 K lei233,3 K lei889,2 K lei+281,1% față de anul anterior
Creanțe133,3 K lei111,9 K lei510,9 K lei+356,6% față de anul anterior
Angajați522+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-20,7%1,7%n=2.297-32,4%1,6%n=3.389
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-19,5%10,1%n=2.04625,4%11,4%n=3.001
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)119,5%80%n=2.04666,3%74,8%n=3.001
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0,6%34,3%n=2.04611,1%35,1%n=3.001
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-20,6%0,4%n=2.046-6,3%0,2%n=3.001
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive—8,8%n=1.700-24,9%11,9%n=2.512
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,83×0,74×n=2.8971,34×0,8×n=4.196
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360248,82 zile37,58 zilen=2.048588,17 zile40,7 zilen=2.964
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36083,93 zile65,08 zilen=1.831480,45 zile64,68 zilen=2.668
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați369.588 lei149.219 lein=1.80134.239 lei126.887 lein=2.674

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
739.175
Rezultat net
-153.165
Angajați
2
Datorii
889.196
Active imobilizate
4.379
Active circulante
739.855
Capitaluri proprii
-144.962
Venituri totale
739.175
Cheltuieli totale
892.340
Stocuri
172.323
Creanțe
510.898
Casă și conturi la bănci
56.634
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
68.478
Rezultat net
-22.173
Angajați
2
Datorii
233.327
Active imobilizate
39.122
Active circulante
312.658
Capitaluri proprii
89.203
Venituri totale
134.198
Cheltuieli totale
156.371
Stocuri
91.390
Creanțe
111.880
Casă și conturi la bănci
109.388
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
29.250
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
327.135
Rezultat net
29.529
Angajați
5
Datorii
243.208
Active imobilizate
42.210
Active circulante
431.624
Capitaluri proprii
201.376
Venituri totale
363.586
Cheltuieli totale
330.779
Stocuri
103.151
Creanțe
133.257
Casă și conturi la bănci
195.216
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
29.250
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
353.735
Rezultat net
27.920
Angajați
10
Datorii
285.571
Active imobilizate
69.552
Active circulante
417.116
Capitaluri proprii
171.847
Venituri totale
628.289
Cheltuieli totale
594.842
Stocuri
92.056
Creanțe
25.304
Casă și conturi la bănci
299.756
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
29.250
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
475.712
Rezultat net
114.634
Angajați
11
Datorii
71.341
Active imobilizate
100.942
Active circulante
143.576
Capitaluri proprii
143.927
Venituri totale
658.952
Cheltuieli totale
540.389
Stocuri
98.066
Creanțe
13.722
Casă și conturi la bănci
31.788
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
29.250
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
478.456
Rezultat net
190.753
Angajați
10
Datorii
62.843
Active imobilizate
72.460
Active circulante
233.942
Capitaluri proprii
124.030
Venituri totale
740.663
Cheltuieli totale
545.107
Stocuri
41.943
Creanțe
84.900
Casă și conturi la bănci
107.099
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
119.529
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2024-11-27Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2025-05-22 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

1 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39417942
Număr de înregistrare
J2023007660235
Înmatriculare
15 noiembrie 2023
EUID
ROONRC.J2023007660235
Formă juridică
SRL
Sediu social
Taberei 69 TD 43 Bucureşti Sectorul 6 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Drm Taberei 69 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
22 mai 2025
Înregistrare fiscală
24 noiembrie 2025
Telefon
0764928075 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PĂUN MARIA-MĂDĂLINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RATTAN NOBLESSE S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 22.05.2025
Înregistrare fiscală
30 mai 2018
Număr registrul comerțului
J2023007660235
Cod CAEN
3100
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0764928075 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, DRM TABEREI, NR.69, BL.TD 43, SC.1, ET.10, AP.65
Cod poștal fiscal
61366
Strada sediului
Drm. Taberei
Numărul sediului
69
Localitatea sediului
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
61366
Strada domiciliului fiscal
Drm. Taberei
Numărul domiciliului fiscal
69
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
61366

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 octombrie 2020
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 august 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (1) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

MINISTERUL APARARII - U.M. 01512 SIBIU1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Mobilier de gradina (Rev.2)1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

27 noiembrie 2024Achiziție directă

MOBILIER GRADINA

Autoritate: MINISTERUL APARARII - U.M. 01512 SIBIU

CPV 39142000-9 — Mobilier de gradina (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39142000-9

Vezi detaliile atribuirii →
11.876 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 1623 Rev. 3Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții

CAEN 1812 Rev. 3Alte activități de tipărire n.c.a.

CAEN 3100 Rev. 3Fabricarea de mobilă

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4755 Rev. 3Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.

CAEN 7722 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.

CAEN 8559 Rev. 3Alte forme de învățământ n.c.a.

CAEN 9524 Rev. 3Repararea și întreținerea mobilei și a furniturilor casnice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 6CAEN 3109
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI