Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RAUL IOAN TRANSPORT S.R.L.

RAUL IOAN TRANSPORT S.R.L.

CUI 44293808 · SRL· Municipiul Galaţi· Transporturi rutiere de mărfuri

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

RAUL IOAN TRANSPORT S.R.L. are sediul în Municipiul Galaţi și raportează activitatea transporturi rutiere de mărfuri. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a crescut+11,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 467,8 K lei, față de 420,4 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât5%

Marja netă calculată este 5% în 2024, față de 15,5% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Datoriile au scăzut-21%

Datoriile raportate sunt 191,1 K lei în 2024, față de 242 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024467,8 K lei+11,3% față de anul anterior2022: 393.5202023: 420.3632024: 467.757
Rezultat net 202423,5 K lei-64% față de anul anterior2021: -5.6242022: 11.3372023: 65.2442024: 23.482
Angajați 20242+0% față de anul anterior2021: 12022: 22023: 22024: 2
Capitaluri proprii 202494,5 K lei+33,1% față de anul anterior2021: -5.5742022: 5.7632023: 71.0072024: 94.489
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0234 K468 K—20212022: 393,5 K lei393,5 K20222023: 420,4 K lei420,4 K20232024: 467,8 K lei467,8 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%7,8%15,5%Mediana sectorului (2024): 3,5% · n=3262920212022: 2,9%2,9%20222023: 15,5%15,5%20232024: 5%5%2024

Cifra de afaceri: +11,3% față de anul anterior. Marja netă: 5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii94,5 K lei+33,1% față de anul anterior
Datorii191,1 K lei-21% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri393,5 K lei420,4 K lei467,8 K lei+11,3% față de anul anterior
Rezultat net11,3 K lei65,2 K lei23,5 K lei-64% față de anul anterior
Capitaluri proprii5,8 K lei71 K lei94,5 K lei+33,1% față de anul anterior
Datorii318 K lei242 K lei191,1 K lei-21% față de anul anterior
Creanțe35,6 K lei22,8 K lei478 lei-97,9% față de anul anterior
Angajați222+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri5%3,5%n=32.62915,5%5,7%n=32.623
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)33,1%28,1%n=29.20322,7%31%n=29.125
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)66,9%73%n=29.20377,3%70,1%n=29.125
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)99,8%31,1%n=29.20391,1%27,9%n=29.125
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)8,2%2,7%n=29.18720,8%4,7%n=29.107
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive24,9%21,3%n=26.85091,9%29,9%n=27.468
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0×0,83×n=40.9960,12×0,91×n=40.729
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3600,37 zile61,73 zilen=31.00319,56 zile66,24 zilen=30.890
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați233.879 lei257.350 lein=28.111210.182 lei245.231 lein=28.239

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
467.757
Rezultat net
23.482
Angajați
2
Datorii
191.096
Active imobilizate
285.130
Active circulante
455
Capitaluri proprii
94.489
Venituri totale
494.039
Cheltuieli totale
463.357
Stocuri
—
Creanțe
478
Casă și conturi la bănci
-23
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
420.363
Rezultat net
65.244
Angajați
2
Datorii
241.956
Active imobilizate
285.130
Active circulante
27.833
Capitaluri proprii
71.007
Venituri totale
420.363
Cheltuieli totale
351.373
Stocuri
—
Creanțe
22.844
Casă și conturi la bănci
4.989
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
393.520
Rezultat net
11.337
Angajați
2
Datorii
318.016
Active imobilizate
285.130
Active circulante
38.649
Capitaluri proprii
5.763
Venituri totale
393.520
Cheltuieli totale
378.868
Stocuri
—
Creanțe
35.599
Casă și conturi la bănci
3.050
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-5.624
Angajați
1
Datorii
291.485
Active imobilizate
285.130
Active circulante
781
Capitaluri proprii
-5.574
Venituri totale
11
Cheltuieli totale
5.635
Stocuri
—
Creanțe
20
Casă și conturi la bănci
761
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-05-18 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44293808
Număr de înregistrare
J17/803/2021
Înmatriculare
18 mai 2021
EUID
ROONRC.J17/803/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
IASOMIEI 3 R3 Municipiul Galaţi Galaţi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. IASOMIEI 3 Galaţi GALAŢI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 mai 2021
Înregistrare fiscală
12 martie 2026
Telefon
0772986023 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
SOHORCA MIHAELA-NICOLETA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RAUL IOAN TRANSPORT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 18.05.2021
Înregistrare fiscală
18 mai 2021
Număr registrul comerțului
J17/803/2021
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi

Contact și adrese

Telefon
0772986023 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. GALAŢI, MUN. GALAŢI, STR. IASOMIEI, NR.3, BL.R3, SC.3, ET.4, AP.55
Strada sediului
Str. Iasomiei
Numărul sediului
3
Localitatea sediului
Mun. Galaţi
Județul sediului
GALAŢI
Strada domiciliului fiscal
Str. Iasomiei
Numărul domiciliului fiscal
3
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Galaţi
Județul domiciliului fiscal
GALAŢI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
17 februarie 2022
Perioada 2: TVA de la
1 august 2021
Perioada 2: TVA până la
31 ianuarie 2022
Perioada 2: Anulare operată la
2 februarie 2022
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GalaţiMunicipiul GalaţiCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI