Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RAVEN ADVERTISING AGENCY S.R.L.

RAVEN ADVERTISING AGENCY S.R.L.

CUI 46952549 · SRL· Oraş Popeşti Leordeni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

RAVEN ADVERTISING AGENCY S.R.L. are sediul în Oraş Popeşti Leordeni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-11,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,1 mil. lei, față de 1,3 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât3,8%

Marja netă calculată este 3,8% în 2025, față de 43,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+84,2%

Datoriile raportate sunt 789 K lei în 2025, față de 428,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,1 mil. lei-11,6% față de anul anterior2022: 5002023: 219.0092024: 1.273.8902025: 1.125.547
Rezultat net 202543 K lei-92,2% față de anul anterior2022: -6.8502023: 33.3252024: 554.1162025: 43.042
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025250,5 K lei-55,4% față de anul anterior2022: -6.6502023: 26.6752024: 561.6302025: 250.450
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0637 K1 mil.2022: 500 lei50020222023: 219 K lei219 K20232024: 1,3 mil. lei1,3 mil.20242025: 1,1 mil. lei1,1 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-1.370%-663,3%43,5%2022: -1.370%-1.370%20222023: 15,2%15,2%20232024: 43,5%43,5%20242025: 3,8%3,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 24,5% · n=11.510

Cifra de afaceri: -11,6% față de anul anterior.Marjă netă 3,8% · -39,7 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024561,6 K lei
2025250,5 K lei

Datorii raportate

2024428,4 K lei
2025789 K lei

Disponibilități bănești

202470,9 K lei
2025151,1 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri219 K lei1,3 mil. lei1,1 mil. lei-11,6% față de anul anterior
Rezultat net33,3 K lei554,1 K lei43 K lei-92,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii26,7 K lei561,6 K lei250,5 K lei-55,4% față de anul anterior
Datorii609,4 K lei428,4 K lei789 K lei+84,2% față de anul anterior
Creanțe49,7 K lei266,3 K lei293,9 K lei+10,4% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă3,8%43,5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 24,5% (n=11.510) · 2024: 27,4% (n=11.469)

Rezultat / active (A+B)4,2%56%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 23,9% (n=9.143) · 2024: 24,4% (n=8.916)

Rezultat / capitaluri proprii17,2%98,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 90,3% (n=11.005) · 2024: 78,5% (n=11.096)

Vânzări per angajat1.125.547 lei1.273.890 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 223.621 lei (n=7.785) · 2024: 215.289 lei (n=7.881)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)24,2%56,7%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 54,8% (n=9.146) · 2024: 61,5% (n=8.919)

Datorii / active (A+B)76,3%43,3%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 43,4% (n=9.146) · 2024: 37,2% (n=8.919)

Ponderea activelor imobilizate53,2%54,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 16,5% (n=9.146) · 2024: 14,8% (n=8.919)

Active circulante / datorii totale0,61×1,04×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,8× (n=13.484) · 2024: 2,13× (n=13.619)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări94 zile75,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 109,5 zile (n=10.835) · 2024: 95,2 zile (n=10.571)

Stocuri în zile de vânzări12,5 zile30,9 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 5,3 zile (n=4.582) · 2024: 5,3 zile (n=4.444)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.125.547
Rezultat net
43.042
Angajați
1
Datorii
789.042
Active imobilizate
550.257
Active circulante
484.149
Capitaluri proprii
250.450
Venituri totale
1.130.015
Cheltuieli totale
1.056.179
Stocuri
39.161
Creanțe
293.885
Casă și conturi la bănci
151.103
Cheltuieli în avans
5.086
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.273.890
Rezultat net
554.116
Angajați
1
Datorii
428.369
Active imobilizate
543.246
Active circulante
446.427
Capitaluri proprii
561.630
Venituri totale
1.261.318
Cheltuieli totale
673.675
Stocuri
109.228
Creanțe
266.251
Casă și conturi la bănci
70.948
Cheltuieli în avans
326
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
219.009
Rezultat net
33.325
Angajați
1
Datorii
609.449
Active imobilizate
495.782
Active circulante
138.426
Capitaluri proprii
26.675
Venituri totale
232.066
Cheltuieli totale
196.551
Stocuri
84.386
Creanțe
49.699
Casă și conturi la bănci
4.341
Cheltuieli în avans
1.916
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
500
Rezultat net
-6.850
Angajați
1
Datorii
6.884
Active imobilizate
102
Active circulante
132
Capitaluri proprii
-6.650
Venituri totale
500
Cheltuieli totale
7.345
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
132
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-27

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-02-11Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-10-03 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-26–2026-10-27 · verificat 2026-10-27.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

3 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
46952549
Număr de înregistrare
J2022006808237
Înmatriculare
3 octombrie 2022
EUID
ROONRC.J2022006808237
Formă juridică
SRL
Sediu social
Cheiul Dâmboviţei 26 Oraş Popeşti Leordeni Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str Cheiul Dâmboviţei 26 Oraş Popeşti Leordeni ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
3 octombrie 2022
Înregistrare fiscală
31 martie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
VLĂSCEANU GABRIELA-ALEXANDRA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RAVEN ADVERTISING AGENCY S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 03.10.2022
Înregistrare fiscală
3 octombrie 2022
Număr registrul comerțului
J2022006808237
Cod CAEN
7311
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, ORŞ. POPEŞTI-LEORDENI, STR. CHEIUL DÂMBOVIŢEI, NR.26, VILA B15. CAM. 1
Cod poștal fiscal
77160
Strada sediului
Str. Cheiul Dâmboviţei
Numărul sediului
26
Localitatea sediului
Orş. Popeşti-Leordeni
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77160
Detalii sediu
vila B15. cam. 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Cheiul Dâmboviţei
Numărul domiciliului fiscal
26
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Popeşti-Leordeni
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77160
Detalii domiciliu fiscal
vila B15. cam. 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 decembrie 2022
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iunie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (3) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COLEGIUL NATIONAL UNIREA FOCSANI3 din 3 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Materiale publicitare (Rev.2)2 din 3 înregistrări (66,7%) · Vezi selecția

Servicii de tiparire si de distributie (Rev.2)1 din 3 înregistrări (33,3%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

11 februarie 2026Achiziție directă

Pinuri turnate

Autoritate: COLEGIUL NATIONAL UNIREA FOCSANI

CPV 22462000-6 — Materiale publicitare (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 22462000-6

Vezi detaliile atribuirii →
3.300 leiValoare publicată
28 ianuarie 2026Achiziție directă

Pachet aniversar promotional

Autoritate: COLEGIUL NATIONAL UNIREA FOCSANI

CPV 79824000-6 — Servicii de tiparire si de distributie (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79824000-6

Vezi detaliile atribuirii →
32.800 leiValoare publicată
18 decembrie 2025Achiziție directă

Spider + sistem

Autoritate: COLEGIUL NATIONAL UNIREA FOCSANI

CPV 22462000-6 — Materiale publicitare (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 22462000-6

Vezi detaliile atribuirii →
5.660 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

12 activități autorizate

CAEN 1812 Rev. 3Alte activități de tipărire n.c.a.

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 3Servicii de mutare

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7312 Rev. 3Servicii de reprezentare media

CAEN 7320 Rev. 3Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

CAEN 7412 Rev. 3Design grafic și activități de comunicare vizuală

CAEN 7414 Rev. 3Alte activități de design specializat

CAEN 8230 Rev. 3Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-27Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovOraş Popeşti LeordeniCAEN 7311
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI