Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RAY SRL

RAY SRL

CUI 7457787 · SRL· Municipiul Slatina

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

RAY SRL are sediul în Municipiul Slatina. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-1,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 172,3 K lei, față de 175,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut19,6%

Marja netă calculată este 19,6% în 2025, față de 16,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+141,8%

Datoriile raportate sunt 32,3 K lei în 2025, față de 13,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025172,3 K lei-1,8% față de anul anterior2020: 53.5792021: 110.4822022: 187.8322023: 151.7522024: 175.5352025: 172.324
Rezultat net 202533,9 K lei+14,2% față de anul anterior2020: 19.1232021: 77.8482022: 112.6872023: 20.2572024: 29.6442025: 33.855
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202559,1 K lei-52,8% față de anul anterior2020: 126.1352021: 176.6822022: 289.3682023: 174.6252024: 125.2702025: 59.125
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate094 K188 K2020: 53,6 K lei53,6 K20202021: 110,5 K lei110,5 K20212022: 187,8 K lei187,8 K20222023: 151,8 K lei151,8 K20232024: 175,5 K lei175,5 K20242025: 172,3 K lei172,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%35,2%70,5%2020: 35,7%35,7%20202021: 70,5%70,5%20212022: 60%60%20222023: 13,3%13,3%20232024: 16,9%16,9%20242025: 19,6%19,6%2025Reper 2025: mediana sectorului 1,7% · n=185

Cifra de afaceri: -1,8% față de anul anterior.Marjă netă 19,6% · +2,8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024125,3 K lei
202559,1 K lei

Datorii raportate

202413,4 K lei
202532,3 K lei

Disponibilități bănești

202453,3 K lei
202513 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri151,8 K lei175,5 K lei172,3 K lei-1,8% față de anul anterior
Rezultat net20,3 K lei29,6 K lei33,9 K lei+14,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii174,6 K lei125,3 K lei59,1 K lei-52,8% față de anul anterior
Datorii74,4 K lei13,4 K lei32,3 K lei+141,8% față de anul anterior
Creanțe2,7 K lei9 K lei4,4 K lei-50,8% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă19,6%16,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 1,7% (n=185) · 2024: 3,4% (n=215)

Rezultat / active (A+B)37%21,4%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0% (n=195) · 2024: 1% (n=215)

Rezultat / capitaluri proprii57,3%23,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 14,3% (n=144) · 2024: 20,3% (n=162)

Vânzări per angajat172.324 lei175.535 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 165.508 lei (n=148) · 2024: 156.730 lei (n=183)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)64,7%90,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 2,3% (n=195) · 2024: 17,3% (n=216)

Datorii / active (A+B)35,3%9,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 85,4% (n=195) · 2024: 73,1% (n=216)

Ponderea activelor imobilizate71,5%52%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 51,5% (n=195) · 2024: 52,5% (n=216)

Active circulante / datorii totale0,81×4,98×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,55× (n=250) · 2024: 0,6× (n=274)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări9,2 zile18,4 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 29,6 zile (n=170) · 2024: 25,4 zile (n=200)

Stocuri în zile de vânzări17,9 zile8,6 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 38,2 zile (n=161) · 2024: 35,3 zile (n=188)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
172.324
Rezultat net
33.855
Angajați
1
Datorii
32.310
Active imobilizate
65.407
Active circulante
26.028
Capitaluri proprii
59.125
Venituri totale
172.336
Cheltuieli totale
136.791
Stocuri
8.580
Creanțe
4.420
Casă și conturi la bănci
13.028
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
175.535
Rezultat net
29.644
Angajați
1
Datorii
13.363
Active imobilizate
72.096
Active circulante
66.537
Capitaluri proprii
125.270
Venituri totale
201.453
Cheltuieli totale
165.593
Stocuri
4.217
Creanțe
8.987
Casă și conturi la bănci
53.333
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
151.752
Rezultat net
20.257
Angajați
1
Datorii
74.390
Active imobilizate
59.081
Active circulante
189.934
Capitaluri proprii
174.625
Venituri totale
151.752
Cheltuieli totale
127.903
Stocuri
-163
Creanțe
2.669
Casă și conturi la bănci
187.428
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
187.832
Rezultat net
112.687
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
69.028
Active circulante
220.340
Capitaluri proprii
289.368
Venituri totale
187.858
Cheltuieli totale
69.858
Stocuri
2.479
Creanțe
181.733
Casă și conturi la bănci
36.128
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
110.482
Rezultat net
77.848
Angajați
—
Datorii
6.936
Active imobilizate
84.276
Active circulante
99.342
Capitaluri proprii
176.682
Venituri totale
110.482
Cheltuieli totale
29.320
Stocuri
2.343
Creanțe
432
Casă și conturi la bănci
96.567
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
53.579
Rezultat net
19.123
Angajați
—
Datorii
5.637
Active imobilizate
84.276
Active circulante
47.496
Capitaluri proprii
126.135
Venituri totale
53.579
Cheltuieli totale
32.639
Stocuri
2.066
Creanțe
1.151
Casă și conturi la bănci
44.279
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1995-06-26 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-01–2026-11-02 · verificat 2026-11-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
7457787
Număr de înregistrare
J28/318/1995
Înmatriculare
18 mai 1995
EUID
ROONRC.J28/318/1995
Formă juridică
SRL
Sediu social
TIPOGRAFULUI 4 GA 24 Municipiul Slatina Olt
Adresă fiscală
Aleea TIPOGRAFULUI 4 Slatina OLT · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
26 iunie 1995
Înregistrare fiscală
8 ianuarie 2025
Telefon
0765174725 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
RACHERU IONUŢ-ALEXANDRU
administrator
RACHERU VIORICA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RAY SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 26.06.1995
Înregistrare fiscală
26 iunie 1995
Număr registrul comerțului
J28/318/1995
Cod CAEN
1052
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Olt

Contact și adrese

Telefon
0349408462 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. OLT, MUN. SLATINA, ALEEA TIPOGRAFULUI, NR.4, BL.GA 24, SC.A, AP.28
Cod poștal fiscal
230002
Strada sediului
Aleea Tipografului
Numărul sediului
4
Localitatea sediului
Mun. Slatina
Județul sediului
OLT
Codul poștal al sediului
230002
Strada domiciliului fiscal
Aleea Tipografului
Numărul domiciliului fiscal
4
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Slatina
Județul domiciliului fiscal
OLT
Cod poștal domiciliu fiscal
230002

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 1052 Rev. 2Fabricarea înghețatei

CAEN 4781 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul OltMunicipiul SlatinaCAEN 1052
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI