Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RECED CONSTRUCT SRL

RECED CONSTRUCT SRL

CUI 23146979 · SRL· Bucureşti Sectorul 2· Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

sediu expiratONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2016-11-11. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

RECED CONSTRUCT SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 2 și raportează activitatea comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2016-11-11. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Datoriile sunt neschimbate0%

Datoriile raportate sunt 679,5 K lei în 2024, față de 679,5 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
84/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024—Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net 2024-1,5 K leiPierdere redusă cu 6,7%2020: 02021: 02022: 02023: -1.5862024: -1.480
Angajați 2024—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 2024-134,7 K leiDeficit de capital majorat cu 1,1%2020: -131.6092021: -131.6092022: -131.6092023: -133.1952024: -134.675
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate

Nu există valori pentru cifra de afaceri.

Marjă netă

Nu există valori comparabile.

Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2023-133,2 K lei
2024-134,7 K lei

Datorii raportate

2023679,5 K lei
2024679,5 K lei

Disponibilități bănești

20233,4 K lei
20242 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri———Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net0 lei-1,6 K lei-1,5 K leiPierdere redusă cu 6,7%
Capitaluri proprii-131,6 K lei-133,2 K lei-134,7 K leiDeficit de capital majorat cu 1,1%
Datorii674,5 K lei679,5 K lei679,5 K leiNeschimbat față de anul anterior
Creanțe155,1 K lei155,1 K lei155,1 K leiNeschimbat față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Rezultat / active (A+B)-0,3%-0,3%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 1,9% (n=22.355) · 2023: 2,9% (n=22.510)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Capitaluri proprii / active (A+B)-24,7%-24,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 24% (n=22.373) · 2023: 24,2% (n=22.537)

Datorii / active (A+B)124,7%124,4%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 76,2% (n=22.373) · 2023: 75,9% (n=22.537)

Ponderea activelor imobilizate7,1%7,1%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 14,9% (n=22.373) · 2023: 13,8% (n=22.537)

Active circulante / datorii totale0,74×0,75×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 0,95× (n=38.825) · 2023: 0,98× (n=39.917)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-1.480
Angajați
—
Datorii
679.488
Active imobilizate
38.663
Active circulante
506.150
Capitaluri proprii
-134.675
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
1.480
Stocuri
349.097
Creanțe
155.094
Casă și conturi la bănci
1.959
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-1.586
Angajați
—
Datorii
679.488
Active imobilizate
38.663
Active circulante
507.630
Capitaluri proprii
-133.195
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
1.586
Stocuri
349.097
Creanțe
155.094
Casă și conturi la bănci
3.439
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
674.489
Active imobilizate
38.663
Active circulante
504.217
Capitaluri proprii
-131.609
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
349.097
Creanțe
155.094
Casă și conturi la bănci
26
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
674.489
Active imobilizate
38.663
Active circulante
504.217
Capitaluri proprii
-131.609
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
349.097
Creanțe
155.094
Casă și conturi la bănci
26
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
674.489
Active imobilizate
38.663
Active circulante
504.217
Capitaluri proprii
-131.609
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
349.097
Creanțe
155.094
Casă și conturi la bănci
26
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

84/ 100Atenție foarte ridicată
4semnale de urmărit · 1 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

sediu expirat

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2016-11-11. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Obligații fiscale restante publicate

146.046 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCsediu expirat2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-10

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

sediu expirat

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2016-11-11. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Obligații fiscale restante publicate

146.046 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2008-01-30 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat38.125 lei28.296 lei66.421 lei66.421 lei0 lei
Asigurări sociale34.849 lei20.003 lei54.852 lei54.852 lei0 lei
Șomaj1.587 lei1.096 lei2.683 lei2.683 lei0 lei
Sănătate13.675 lei8.415 lei22.090 lei22.090 lei0 lei

Observație ANAF: Insolvabil

Istoric publicat

Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.

EdițieTotalBuget de statAsigurări socialeȘomajSănătateContestat
2026-06-30146.046 lei66.421 lei54.852 lei2.683 lei22.090 lei0 lei
2016-03-31146.046 lei66.421 lei54.852 lei2.683 lei22.090 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-09–2026-10-10 · verificat 2026-10-10.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
23146979
Număr de înregistrare
J40/1344/2008
Înmatriculare
30 ianuarie 2008
EUID
ROONRC.J40/1344/2008
Formă juridică
SRL
Sediu social
Pantelimon 255 43 Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Şos. Pantelimon 255 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
30 ianuarie 2008
Înregistrare fiscală
31 martie 2023
Telefon
0727295898 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
RAVEICA IONEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RECED CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 30.01.2008
Înregistrare fiscală
31 ianuarie 2008
Număr registrul comerțului
J40/1344/2008
Cod CAEN
4334
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0727295898 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, ŞOS. PANTELIMON, NR.255, CAMERA NR. 2, BL.43, SC.F, ET.4, AP.216
Cod poștal fiscal
21613
Strada sediului
Şos. Pantelimon
Numărul sediului
255
Localitatea sediului
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
21613
Detalii sediu
CAMERA NR. 2
Strada domiciliului fiscal
Şos. Pantelimon
Numărul domiciliului fiscal
255
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
21613
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA NR. 2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 aprilie 2010
TVA până la
31 iulie 2014
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.e) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 august 2014
Actualizare TVA la încasare
14 august 2014
Publicare TVA la încasare
15 august 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
11 noiembrie 2016
Publicarea deciziei
7 decembrie 2016

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

11 activități autorizate

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4721 Rev. 2Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate

CAEN 4722 Rev. 2Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate

CAEN 4723 Rev. 2Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor, în magazine specializate

CAEN 4724 Rev. 2Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate

CAEN 4729 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate

CAEN 4775 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-10Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2CAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI