Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RECHARGE BUSINESS S.R.L.

RECHARGE BUSINESS S.R.L.

CUI 42621658 · SRL· Municipiul Craiova

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

RECHARGE BUSINESS S.R.L. are sediul în Municipiul Craiova. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+153,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 250,7 K lei, față de 98,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut51%

Marja netă calculată este 51% în 2025, față de 20,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+61,7%

Datoriile raportate sunt 112,3 K lei în 2025, față de 69,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025250,7 K lei+153,7% față de anul anterior2020: 10.0002021: 10.0002022: 64.2402023: 186.4492024: 98.8362025: 250.733
Rezultat net 2025127,8 K lei+539% față de anul anterior2020: 8.2422021: 4682022: 42.6832023: 41.8422024: 19.9912025: 127.752
Angajați 20252+0% față de anul anterior2021: 12022: 12023: 12024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025239,9 K lei+114% față de anul anterior2020: 8.4422021: 8.9102022: 50.2712023: 92.1122024: 112.1032025: 239.855
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0125 K251 K2020: 10 K lei10 K20202021: 10 K lei10 K20212022: 64,2 K lei64,2 K20222023: 186,4 K lei186,4 K20232024: 98,8 K lei98,8 K20242025: 250,7 K lei250,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%41,2%82,4%Mediana sectorului (2025): 26,2% · n=101122020: 82,4%82,4%20202021: 4,7%4,7%20212022: 66,4%66,4%20222023: 22,4%22,4%20232024: 20,2%20,2%20242025: 51%51%2025

Cifra de afaceri: +153,7% față de anul anterior. Marja netă: 51%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii239,9 K lei+114% față de anul anterior
Datorii112,3 K lei+61,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri186,4 K lei98,8 K lei250,7 K lei+153,7% față de anul anterior
Rezultat net41,8 K lei20 K lei127,8 K lei+539% față de anul anterior
Capitaluri proprii92,1 K lei112,1 K lei239,9 K lei+114% față de anul anterior
Datorii238,6 K lei69,4 K lei112,3 K lei+61,7% față de anul anterior
Creanțe206,9 K lei——Fără an comparabil
Angajați122+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri51%26,2%n=10.11220,2%1,3%n=13.055
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)64,9%51,1%n=9.12441,5%-3,6%n=7.667
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)30,4%47,3%n=9.12425,7%99,7%n=7.667
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)33,8%20,3%n=9.12472,8%28,9%n=7.667
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)34,6%7%n=9.1197,4%0%n=7.661
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive53,3%32,4%n=11.19217,8%34,4%n=7.169
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,18×1,39×n=14.3901,06×0,51×n=14.983
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați125.367 lei195.370 lein=5.24649.418 lei63.420 lein=8.593

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
250.733
Rezultat net
127.752
Angajați
2
Datorii
112.290
Active imobilizate
125.086
Active circulante
244.631
Capitaluri proprii
239.855
Venituri totale
343.053
Cheltuieli totale
186.463
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
244.631
Cheltuieli în avans
1.016
Venituri în avans
18.588
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
98.836
Rezultat net
19.991
Angajați
2
Datorii
69.448
Active imobilizate
196.551
Active circulante
73.597
Capitaluri proprii
112.103
Venituri totale
201.225
Cheltuieli totale
168.882
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
73.597
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
88.597
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
186.449
Rezultat net
41.842
Angajați
1
Datorii
238.640
Active imobilizate
264.071
Active circulante
225.954
Capitaluri proprii
92.112
Venituri totale
227.176
Cheltuieli totale
171.598
Stocuri
—
Creanțe
206.933
Casă și conturi la bănci
19.021
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
159.273
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
64.240
Rezultat net
42.683
Angajați
1
Datorii
2.606
Active imobilizate
163
Active circulante
52.714
Capitaluri proprii
50.271
Venituri totale
64.240
Cheltuieli totale
19.630
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
52.714
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
10.000
Rezultat net
468
Angajați
1
Datorii
2.064
Active imobilizate
3.539
Active circulante
7.435
Capitaluri proprii
8.910
Venituri totale
10.000
Cheltuieli totale
9.232
Stocuri
—
Creanțe
4.000
Casă și conturi la bănci
3.435
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
10.000
Rezultat net
8.242
Angajați
—
Datorii
1.702
Active imobilizate
—
Active circulante
10.144
Capitaluri proprii
8.442
Venituri totale
10.000
Cheltuieli totale
1.458
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
10.144
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-06-12 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42621658
Număr de înregistrare
J16/909/2020
Înmatriculare
12 iunie 2020
EUID
ROONRC.J16/909/2020
Formă juridică
SRL
Sediu social
Tudor Arghezi 35 Municipiul Craiova Dolj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. Tudor Arghezi 35 Craiova DOLJ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
12 iunie 2020
Înregistrare fiscală
26 martie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CROITORU MARIA-MĂDĂLINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RECHARGE BUSINESS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 12.06.2020
Înregistrare fiscală
15 iunie 2020
Număr registrul comerțului
J16/909/2020
Cod CAEN
9602
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dolj

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. DOLJ, MUN. CRAIOVA, STR. TUDOR ARGHEZI, NR.35
Strada sediului
Str. Tudor Arghezi
Numărul sediului
35
Localitatea sediului
Mun. Craiova
Județul sediului
DOLJ
Strada domiciliului fiscal
Str. Tudor Arghezi
Numărul domiciliului fiscal
35
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Craiova
Județul domiciliului fiscal
DOLJ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 aprilie 2023
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iunie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DoljMunicipiul CraiovaCAEN 7022
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI