Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RECORD CORAL COOPERATIVĂ AGRICOLĂ

RECORD CORAL COOPERATIVĂ AGRICOLĂ

CUI 39667760 · CA· Sat Bucinişu, Comuna Bucinişu· Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

RECORD CORAL COOPERATIVĂ AGRICOLĂ are sediul în Sat Bucinişu, Comuna Bucinişu și raportează activitatea intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024-100,5 K leiFără an comparabil2021: 503.6242022: 5.375.6242023: 1.654.7752024: -100.540
Rezultat net 2024-758,6 K leiFără an comparabil2021: 393.5592022: 1.032.5422023: -735.8822024: -758.602
Angajați 20240Fără an comparabil2021: 12022: 12023: 12024: 0
Capitaluri proprii 2024-40,8 K leiFără an comparabil2021: 398.7542022: 1.431.2962023: 695.4142024: -40.824
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate03 mil.5 mil.2021: 503,6 K lei503,6 K20212022: 5,4 mil. lei5,4 mil.20222023: 1,7 mil. lei1,7 mil.20232024: -100,5 K lei-100,5 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-44,5%16,8%78,1%Mediana sectorului (2024): 0% · n=552021: 78,1%78,1%20212022: 19,2%19,2%20222023: -44,5%-44,5%20232024
Capital și datorii2024 comparat cu —
Capitaluri proprii-40,8 K leiFără an comparabil
Datorii43,8 K leiFără an comparabil

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri5,4 mil. lei1,7 mil. lei-100,5 K leiFără an comparabil
Rezultat net1 mil. lei-735,9 K lei-758,6 K leiFără an comparabil
Capitaluri proprii1,4 mil. lei695,4 K lei-40,8 K leiFără an comparabil
Datorii-303 K lei20,6 K lei43,8 K leiFără an comparabil
Creanțe93,6 K lei393 K lei2,6 K leiFără an comparabil
Angajați110Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,07×1,11×n=65

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
-100.540
Rezultat net
-758.602
Angajați
0
Datorii
43.830
Active imobilizate
—
Active circulante
3.006
Capitaluri proprii
-40.824
Venituri totale
-100.540
Cheltuieli totale
658.062
Stocuri
—
Creanțe
2.562
Casă și conturi la bănci
444
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.654.775
Rezultat net
-735.882
Angajați
1
Datorii
20.609
Active imobilizate
5.797
Active circulante
710.226
Capitaluri proprii
695.414
Venituri totale
1.654.775
Cheltuieli totale
2.390.657
Stocuri
317.022
Creanțe
392.953
Casă și conturi la bănci
251
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.375.624
Rezultat net
1.032.542
Angajați
1
Datorii
-303.038
Active imobilizate
5.797
Active circulante
1.122.461
Capitaluri proprii
1.431.296
Venituri totale
5.375.624
Cheltuieli totale
4.343.082
Stocuri
1.024.592
Creanțe
93.608
Casă și conturi la bănci
4.261
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
503.624
Rezultat net
393.559
Angajați
1
Datorii
141.298
Active imobilizate
0
Active circulante
540.052
Capitaluri proprii
398.754
Venituri totale
503.624
Cheltuieli totale
110.065
Stocuri
87.743
Creanțe
149.490
Casă și conturi la bănci
302.819
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39667760
Număr de înregistrare
C28/28/2018
Înmatriculare
25 iulie 2018
EUID
ROONRC.C28/28/2018
Formă juridică
CA
Sediu social
Tîrgului 6 Sat Bucinişu, Comuna Bucinişu Olt · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator
CII MATACHE ALICE-MIRELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RECORD CORAL COOPERATIVĂ AGRICOLĂ
Stare de înregistrare
RADIERE din data 16.04.2025
Înregistrare fiscală
25 iulie 2018
Număr registrul comerțului
C28/28/2018
Cod CAEN
4611
Formă juridică
ALTE FORME JURIDICE
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.COOPERATISTA-COOPERATIVE AGRICOLE
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Caracal

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. OLT, SAT BUCINIŞU COM. BUCINIŞU, STR. TÎRGULUI, NR.6, CAMERA 2
Cod poștal fiscal
237060
Strada sediului
Str. Tîrgului
Numărul sediului
6
Localitatea sediului
Sat Bucinişu Com. Bucinişu
Județul sediului
OLT
Codul poștal al sediului
237060
Detalii sediu
camera 2
Strada domiciliului fiscal
Str. Tîrgului
Numărul domiciliului fiscal
6
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Bucinişu Com. Bucinişu
Județul domiciliului fiscal
OLT
Cod poștal domiciliu fiscal
237060
Detalii domiciliu fiscal
camera 2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 iulie 2021
TVA până la
16 aprilie 2025
Anulare operată la
17 aprilie 2025
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 0111 Rev. 2Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase

CAEN 0113 Rev. 2Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor

CAEN 1061 Rev. 2Fabricarea produselor de morărit

CAEN 4621 Rev. 2Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4631 Rev. 2Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

CAEN 4639 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul OltSat Bucinişu, Comuna BucinişuCAEN 4611
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI