Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/REDCODESOFTWARE SRL

REDCODESOFTWARE SRL

CUI 38141295 · SRL· Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

REDCODESOFTWARE SRL are sediul în Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+546,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 367,4 K lei, față de 56,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut34,5%

Marja netă calculată este 34,5% în 2025, față de -121,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+2.362,4%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025367,4 K lei+546,3% față de anul anterior2020: 121.9752021: 159.7672022: 37.2922023: 104.8292024: 56.8502025: 367.447
Rezultat net 2025126,6 K leiTrecere pe profit2020: 73.6342021: 101.2662022: -1.8892023: 44.8472024: -69.0482025: 126.633
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 2025117,8 K leiCapitaluri redevenite pozitive2020: 101.1542021: 101.5062022: 15.4062023: 60.2532024: -8.7952025: 117.838
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0184 K367 K2020: 122 K lei122 K20202021: 159,8 K lei159,8 K20212022: 37,3 K lei37,3 K20222023: 104,8 K lei104,8 K20232024: 56,9 K lei56,9 K20242025: 367,4 K lei367,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-121,5%-29%63,4%2020: 60,4%60,4%20202021: 63,4%63,4%20212022: -5,1%-5,1%20222023: 42,8%42,8%20232024: -121,5%-121,5%20242025: 34,5%34,5%2025Reper 2025: mediana sectorului 58,4% · n=14.073

Cifra de afaceri: +546,3% față de anul anterior.Marjă netă 34,5% · +155,9 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-8,8 K lei
2025117,8 K lei

Datorii raportate

2024199,3 K lei
2025162,9 K lei

Disponibilități bănești

2024—
202551 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri104,8 K lei56,9 K lei367,4 K lei+546,3% față de anul anterior
Rezultat net44,8 K lei-69 K lei126,6 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii60,3 K lei-8,8 K lei117,8 K leiCapitaluri redevenite pozitive
Datorii8,4 K lei199,3 K lei162,9 K lei-18,3% față de anul anterior
Creanțe6,5 K lei3,8 K lei93,7 K lei+2.362,4% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă34,5%-121,5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 58,4% (n=14.073) · 2024: 64% (n=21.759)

Rezultat / active (A+B)45,2%-36,3%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 58,3% (n=11.534) · 2024: 63% (n=17.178)

Rezultat / capitaluri proprii107,5%—
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 99,7% (n=14.527) · 2024: 99,7% (n=22.123)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)42%-4,6%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 75% (n=11.537) · 2024: 78,8% (n=17.180)

Datorii / active (A+B)58,1%104,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 24,5% (n=11.537) · 2024: 20,7% (n=17.180)

Ponderea activelor imobilizate42,7%89,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 9,6% (n=11.537) · 2024: 6,7% (n=17.180)

Active circulante / datorii totale0,99×0,1×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 3,2× (n=16.521) · 2024: 4,16× (n=25.029)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări91,8 zile24,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 190,4 zile (n=13.551) · 2024: 179,5 zile (n=20.525)

Stocuri în zile de vânzări15,6 zile101,1 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 0,7 zile (n=4.307) · 2024: 0,2 zile (n=6.609)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
367.447
Rezultat net
126.633
Angajați
—
Datorii
162.888
Active imobilizate
119.688
Active circulante
160.650
Capitaluri proprii
117.838
Venituri totale
367.510
Cheltuieli totale
204.453
Stocuri
15.967
Creanțe
93.671
Casă și conturi la bănci
51.012
Cheltuieli în avans
388
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
56.850
Rezultat net
-69.048
Angajați
—
Datorii
199.267
Active imobilizate
170.643
Active circulante
19.771
Capitaluri proprii
-8.795
Venituri totale
59.352
Cheltuieli totale
128.400
Stocuri
15.967
Creanțe
3.804
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
58
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
104.829
Rezultat net
44.847
Angajați
—
Datorii
8.448
Active imobilizate
10.358
Active circulante
58.339
Capitaluri proprii
60.253
Venituri totale
104.861
Cheltuieli totale
49.316
Stocuri
15.967
Creanțe
6.471
Casă și conturi la bănci
35.901
Cheltuieli în avans
4
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
37.292
Rezultat net
-1.889
Angajați
—
Datorii
20.308
Active imobilizate
18.009
Active circulante
16.564
Capitaluri proprii
15.406
Venituri totale
38.001
Cheltuieli totale
38.906
Stocuri
15.967
Creanțe
264
Casă și conturi la bănci
333
Cheltuieli în avans
1.141
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
159.767
Rezultat net
101.266
Angajați
—
Datorii
15.088
Active imobilizate
19.207
Active circulante
96.175
Capitaluri proprii
101.506
Venituri totale
160.103
Cheltuieli totale
54.541
Stocuri
15.967
Creanțe
264
Casă și conturi la bănci
79.944
Cheltuieli în avans
1.212
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
121.975
Rezultat net
73.634
Angajați
—
Datorii
5.118
Active imobilizate
4.122
Active circulante
102.150
Capitaluri proprii
101.154
Venituri totale
122.243
Cheltuieli totale
45.762
Stocuri
10.822
Creanțe
263
Casă și conturi la bănci
91.065
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-21

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-08-25 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-20–2026-10-21 · verificat 2026-10-21.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38141295
Număr de înregistrare
J2017003546350
Înmatriculare
25 august 2017
EUID
ROONRC.J2017003546350
Formă juridică
SRL
Sediu social
ALBATROSULUI 6 Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa Timiş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. ALBATROSULUI 6 Dumbrăviţa TIMIŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
25 august 2017
Înregistrare fiscală
4 iunie 2026
Telefon
0764410766 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PÎRVULESCU ADRIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
REDCODESOFTWARE SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 25.08.2017
Înregistrare fiscală
25 august 2017
Număr registrul comerțului
J2017003546350
Cod CAEN
6210
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, SAT DUMBRĂVIŢA COM. DUMBRĂVIŢA, STR. ALBATROSULUI, NR.6, CAMERA 1, AP.2
Cod poștal fiscal
307160
Strada sediului
Str. Albatrosului
Numărul sediului
6
Localitatea sediului
Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
307160
Detalii sediu
CAMERA 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Albatrosului
Numărul domiciliului fiscal
6
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
307160
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

13 activități autorizate

CAEN 1413 Rev. 2Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)

CAEN 1414 Rev. 2Fabricarea de articole de lenjerie de corp

CAEN 1419 Rev. 2Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.

CAEN 1420 Rev. 2Fabricarea articolelor din blană

CAEN 1431 Rev. 2Fabricarea prin tricotare sau croșetare a ciorapilor și articolelor de galanterie

CAEN 1439 Rev. 2Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației

CAEN 6209 Rev. 2Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6312 Rev. 2Activități ale portalurilor web

CAEN 7312 Rev. 2Servicii de reprezentare media

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-21Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişSat Dumbrăviţa, Comuna DumbrăviţaCAEN 6201
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI