Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/REDLOTUS OFFSHORE SAILING S.R.L.

REDLOTUS OFFSHORE SAILING S.R.L.

CUI 40320500 · SRL· Bucureşti Sectorul 2

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

REDLOTUS OFFSHORE SAILING S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 2. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-22,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,4 mil. lei, față de 1,8 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut8,5%

Marja netă calculată este 8,5% în 2025, față de 7,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+141,5%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,4 mil. lei-22,7% față de anul anterior2020: 1.319.1462021: 2.017.3762022: 2.536.9302023: 1.526.2472024: 1.835.7302025: 1.418.104
Rezultat net 2025120,1 K lei-10,7% față de anul anterior2020: 641.0612021: 542.7012022: 1.144.5442023: 542.9612024: 134.4302025: 120.076
Angajați 20254-20% față de anul anterior2020: 22021: 42022: 52023: 52024: 52025: 4
Capitaluri proprii 20251,3 mil. lei+1,5% față de anul anterior2020: 641.2812021: 707.0092022: 1.305.5552023: 1.275.0322024: 1.306.3102025: 1.326.386
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.3 mil.2020: 1,3 mil. lei1,3 mil.20202021: 2 mil. lei2 mil.20212022: 2,5 mil. lei2,5 mil.20222023: 1,5 mil. lei1,5 mil.20232024: 1,8 mil. lei1,8 mil.20242025: 1,4 mil. lei1,4 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%24,3%48,6%Mediana sectorului (2025): 5,3% · n=412020: 48,6%48,6%20202021: 26,9%26,9%20212022: 45,1%45,1%20222023: 35,6%35,6%20232024: 7,3%7,3%20242025: 8,5%8,5%2025

Cifra de afaceri: -22,7% față de anul anterior. Marja netă: 8,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii1,3 mil. lei+1,5% față de anul anterior
Datorii592,1 K lei+37,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,5 mil. lei1,8 mil. lei1,4 mil. lei-22,7% față de anul anterior
Rezultat net543 K lei134,4 K lei120,1 K lei-10,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii1,3 mil. lei1,3 mil. lei1,3 mil. lei+1,5% față de anul anterior
Datorii437,3 K lei431,1 K lei592,1 K lei+37,3% față de anul anterior
Creanțe105,5 K lei48,1 K lei116,2 K lei+141,5% față de anul anterior
Angajați554-20% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri8,5%5,3%n=417,3%7,8%n=41
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)69,5%-0,2%n=3673,4%8,3%n=30
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)31%97,3%n=3624,2%76,2%n=30
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)88,4%64,8%n=3693,3%52,5%n=30
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)6,3%0,2%n=367,6%-0,9%n=30
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive9,1%37,8%n=3010,3%7,9%n=34
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,37×0,46×n=560,28×0,65×n=52
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36029,5 zile135,12 zilen=379,43 zile133,48 zilen=36
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3608,81 zile—5,13 zile45,82 zilen=23
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați354.526 lei178.446 lein=24367.146 lei204.889 lein=24

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.418.104
Rezultat net
120.076
Angajați
4
Datorii
592.074
Active imobilizate
1.685.759
Active circulante
222.011
Capitaluri proprii
1.326.386
Venituri totale
1.600.675
Cheltuieli totale
1.449.032
Stocuri
34.696
Creanțe
116.203
Casă și conturi la bănci
71.112
Cheltuieli în avans
12.111
Venituri în avans
1.421
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
220
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.835.730
Rezultat net
134.430
Angajați
5
Datorii
431.107
Active imobilizate
1.660.392
Active circulante
119.148
Capitaluri proprii
1.306.310
Venituri totale
2.339.025
Cheltuieli totale
2.179.914
Stocuri
26.179
Creanțe
48.110
Casă și conturi la bănci
44.859
Cheltuieli în avans
13.359
Venituri în avans
55.482
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
220
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.526.247
Rezultat net
542.961
Angajați
5
Datorii
437.311
Active imobilizate
1.303.191
Active circulante
444.613
Capitaluri proprii
1.275.032
Venituri totale
2.223.674
Cheltuieli totale
1.665.820
Stocuri
14.286
Creanțe
105.516
Casă și conturi la bănci
324.811
Cheltuieli în avans
6.823
Venituri în avans
42.284
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
220
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.536.930
Rezultat net
1.144.544
Angajați
5
Datorii
798.681
Active imobilizate
1.388.271
Active circulante
714.743
Capitaluri proprii
1.305.555
Venituri totale
2.774.894
Cheltuieli totale
1.607.160
Stocuri
24.846
Creanțe
672.117
Casă și conturi la bănci
17.780
Cheltuieli în avans
22.405
Venituri în avans
21.183
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
220
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.017.376
Rezultat net
542.701
Angajați
4
Datorii
278.667
Active imobilizate
617.921
Active circulante
363.995
Capitaluri proprii
707.009
Venituri totale
2.023.064
Cheltuieli totale
1.463.369
Stocuri
35.927
Creanțe
275.899
Casă și conturi la bănci
52.169
Cheltuieli în avans
3.760
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
220
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.319.146
Rezultat net
641.061
Angajați
2
Datorii
308.608
Active imobilizate
474.782
Active circulante
475.088
Capitaluri proprii
641.281
Venituri totale
1.320.988
Cheltuieli totale
667.431
Stocuri
13.905
Creanțe
423.930
Casă și conturi la bănci
37.253
Cheltuieli în avans
19
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
220
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-09-07 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40320500
Număr de înregistrare
J2018017971404
Înmatriculare
18 decembrie 2018
EUID
ROONRC.J2018017971404
Formă juridică
SRL
Sediu social
MOŞILOR 158 Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Cal MOŞILOR 158 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
7 septembrie 2020
Înregistrare fiscală
7 aprilie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NICOLESCU PAUL ANDREI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
REDLOTUS OFFSHORE SAILING S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 07.09.2020
Înregistrare fiscală
18 decembrie 2018
Număr registrul comerțului
J2018017971404
Cod CAEN
5010
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, CAL MOŞILOR, NR.158, ET.4. CAM.4. MODUL 290
Strada sediului
Cal. Moşilor
Numărul sediului
158
Localitatea sediului
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii sediu
ET.4. CAM.4. MODUL 290
Strada domiciliului fiscal
Cal. Moşilor
Numărul domiciliului fiscal
158
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii domiciliu fiscal
ET.4. CAM.4. MODUL 290

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 august 2020
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 februarie 2021
Actualizare TVA la încasare
25 ianuarie 2021
Publicare TVA la încasare
26 ianuarie 2021
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

17 activități autorizate

CAEN 3315 Rev. 3Repararea și întreținerea navelor și bărcilor, civile

CAEN 4641 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor textile

CAEN 4642 Rev. 3Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei

CAEN 4649 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

CAEN 4650 Rev. 3Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 4664 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CAEN 5010 Rev. 3Transporturi maritime și costiere de pasageri

CAEN 5520 Rev. 3Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 7210 Rev. 3Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie

CAEN 7721 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv

CAEN 7734 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu echipamente de transport pe apă

CAEN 7911 Rev. 3Activități ale agențiilor turistice

CAEN 7912 Rev. 3Activități ale tur-operatorilor

CAEN 7990 Rev. 3Alte servicii de rezervare și asistență turistică

CAEN 8230 Rev. 3Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 8553 Rev. 3Școli de conducere (pilotaj)

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2CAEN 5010
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI