Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/REGIA AUTONOMA PENTRU ACTIVITATI NUCLEARE RA

REGIA AUTONOMA PENTRU ACTIVITATI NUCLEARE RA

CUI 10882752 · RA· Municipiul Drobeta-Turnu Severin

este sub incidența Legii nr. 85/2006ONRC · 2026-09-03

Obligații fiscale restante publicate208.075.221 lei în total.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

REGIA AUTONOMA PENTRU ACTIVITATI NUCLEARE RA are sediul în Municipiul Drobeta-Turnu Severin. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Obligații fiscale restante publicateNecesită verificare

208.075.221 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Cifra de afaceri a crescut+265,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 47,1 mil. lei, față de 12,9 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut4,7%

Marja netă calculată este 4,7% în 2025, față de -15,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI indisponibilVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202547,1 mil. lei+265,3% față de anul anterior2020: 8.352.3182021: 10.379.2942022: 128.858.5972023: 39.487.5612024: 12.896.8362025: 47.117.659
Rezultat net 20252,2 mil. leiTrecere pe profit2020: 18.572.8392021: 9.437.2702022: -155.522.8772023: -268.561.4702024: -2.038.4452025: 2.220.181
Angajați 202550Fără an comparabil2022: 502023: 492025: 50
Capitaluri proprii 2025-741,4 mil. leiDeficit de capital redus cu 0,3%2020: -321.053.1722021: -311.615.9022022: -469.706.5592023: -737.631.7532024: -743.566.1352025: -741.445.475
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate064 mil.129 mil.2020: 8,4 mil. lei8,4 mil.20202021: 10,4 mil. lei10,4 mil.20212022: 128,9 mil. lei128,9 mil.20222023: 39,5 mil. lei39,5 mil.20232024: 12,9 mil. lei12,9 mil.20242025: 47,1 mil. lei47,1 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-680,1%-228,9%222,4%2020: 222,4%222,4%20202021: 90,9%90,9%20212022: -120,7%-120,7%20222023: -680,1%-680,1%20232024: -15,8%-15,8%20242025: 4,7%4,7%2025

Cifra de afaceri: +265,3% față de anul anterior.Marjă netă 4,7% · +20,5 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-743,6 mil. lei
2025-741,4 mil. lei

Datorii raportate

20241,4 mld. lei
20251,4 mld. lei

Disponibilități bănești

202421,2 mil. lei
20253,6 mil. lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 146,6 mil. lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri39,5 mil. lei12,9 mil. lei47,1 mil. lei+265,3% față de anul anterior
Rezultat net-268,6 mil. lei-2 mil. lei2,2 mil. leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii-737,6 mil. lei-743,6 mil. lei-741,4 mil. leiDeficit de capital redus cu 0,3%
Datorii1,4 mld. lei1,4 mld. lei1,4 mld. lei-3,6% față de anul anterior
Creanțe225,3 mil. lei191,6 mil. lei195,1 mil. lei+1,8% față de anul anterior
Angajați49—50Fără an comparabil

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă4,7%-15,8%
Rezultat net / cifra de afaceri
Rezultat / active (A+B)0,2%-0,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului
Vânzări per angajat942.353 lei—
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-80,9%-77%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)
Datorii / active (A+B)148,6%146,4%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)
Ponderea activelor imobilizate68,4%65,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)
Active circulante / datorii totale0,21×0,24×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări1.490,8 zile5.348,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare
Stocuri în zile de vânzări695,4 zile3.389,9 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
47.117.659
Rezultat net
2.220.181
Angajați
50
Datorii
1.362.202.974
Active imobilizate
626.848.518
Active circulante
289.779.346
Capitaluri proprii
-741.445.475
Venituri totale
53.388.209
Cheltuieli totale
51.168.028
Stocuri
91.016.881
Creanțe
195.117.444
Casă și conturi la bănci
3.645.021
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
149.311.735
Provizioane
146.558.630
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
12.896.836
Rezultat net
-2.038.445
Angajați
—
Datorii
1.413.545.931
Active imobilizate
631.608.045
Active circulante
334.242.116
Capitaluri proprii
-743.566.135
Venituri totale
21.297.764
Cheltuieli totale
23.336.209
Stocuri
121.440.885
Creanțe
191.600.789
Casă și conturi la bănci
21.200.442
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
149.311.735
Provizioane
146.558.630
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
39.487.561
Rezultat net
-268.561.470
Angajați
49
Datorii
1.426.201.134
Active imobilizate
631.608.045
Active circulante
352.831.701
Capitaluri proprii
-737.631.753
Venituri totale
49.901.236
Cheltuieli totale
318.462.706
Stocuri
122.428.980
Creanțe
225.258.302
Casă și conturi la bănci
5.144.419
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
149.311.735
Provizioane
146.558.630
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
128.858.597
Rezultat net
-155.522.877
Angajați
50
Datorii
1.573.716.374
Active imobilizate
874.961.313
Active circulante
524.918.867
Capitaluri proprii
-469.706.559
Venituri totale
142.224.836
Cheltuieli totale
297.747.713
Stocuri
174.993.608
Creanțe
267.743.329
Casă și conturi la bănci
82.181.930
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
149.311.735
Provizioane
146.558.630
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
10.379.294
Rezultat net
9.437.270
Angajați
—
Datorii
1.594.158.629
Active imobilizate
946.944.156
Active circulante
631.468.936
Capitaluri proprii
-311.615.902
Venituri totale
46.023.445
Cheltuieli totale
36.586.175
Stocuri
375.495.321
Creanțe
239.532.984
Casă și conturi la bănci
16.440.631
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
149.311.735
Provizioane
146.558.630
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
8.352.318
Rezultat net
18.572.839
Angajați
—
Datorii
1.632.279.638
Active imobilizate
955.410.861
Active circulante
651.685.970
Capitaluri proprii
-321.053.172
Venituri totale
41.358.551
Cheltuieli totale
22.785.712
Stocuri
380.256.039
Creanțe
259.360.629
Casă și conturi la bănci
12.069.302
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
149.311.735
Provizioane
146.558.630
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 1 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

este sub incidența Legii nr. 85/2006

ONRC · 2026-09-03
Obligații fiscale restante publicate

208.075.221 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCeste sub incidența Legii nr. 85/20062026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăVerificare nereușită2026-10-16
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-09-30

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

este sub incidența Legii nr. 85/2006

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Obligații fiscale restante publicate

208.075.221 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1998-08-17 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI verificare nereușită · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Verificarea BPI nu a putut fi finalizată și va fi reluată.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat59.474.542 lei28.659.713 lei88.134.255 lei88.134.255 lei0 lei
Asigurări sociale82.770.547 lei8.561.574 lei91.332.121 lei91.332.121 lei0 lei
Șomaj2.263.211 lei198.803 lei2.462.014 lei2.462.014 lei0 lei
Sănătate24.647.212 lei1.499.619 lei26.146.831 lei26.146.831 lei0 lei

Observație ANAF: Faliment

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

2 dosare cu nume identic · 2024-09-30–2026-09-30 · verificat 2026-09-30.

Dosar 13203/225/20242024-11-22 · Judecătoria DROBETATURNUSEVERIN · Intimat

contestaţie la executare dosar executare nr. 249/E/2009 · Fond

Dosar 13204/225/20242024-11-22 · Judecătoria DROBETATURNUSEVERIN · Intimat

contestaţie la executare dosar executare nr. 471/E/2010 · Fond

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

4 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
10882752
Număr de înregistrare
J25/282/1998
Înmatriculare
7 august 1998
EUID
ROONRC.J25/282/1998
Formă juridică
RA
Sediu social
Str. NICOLAE IORGA 1 Municipiul Drobeta-Turnu Severin Mehedinţi
Adresă fiscală
Nicolae Iorga 1 Drobeta-Turnu Severin MEHEDINŢI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
17 august 1998
Înregistrare fiscală
4 decembrie 2023
Telefon
0252326147 · Firme cu același număr
Fax
0252321685

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator special
MĂRCULESCU DUMITRU
lichidator judiciar
EURO INSOL SPRL
reprezentant al persoanei juridice
ANDRONACHI SERGIU-ION
reprezentant al persoanei juridice
MUNTEANU-LAZĂR ADRIAN-DUMITRU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
REGIA AUTONOMA PENTRU ACTIVITATI NUCLEARE RA
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 17.08.1998
Înregistrare fiscală
17 august 1998
Cod CAEN
2013
Formă juridică
REGIE AUTONOMĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.DE STAT-REGIE AUTONOMA
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mehedinţi

Contact și adrese

Telefon
0252326147 · Firme cu același număr
Fax
0252321685 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. MEHEDINŢI, MUN. DROBETA-TURNU SEVERIN, STR. N. IORGA, NR.1
Cod poștal fiscal
1500
Strada sediului
Str. N. Iorga
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Mun. Drobeta-Turnu Severin
Județul sediului
MEHEDINŢI
Codul poștal al sediului
1500
Strada domiciliului fiscal
Str. N. Iorga
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Drobeta-Turnu Severin
Județul domiciliului fiscal
MEHEDINŢI
Cod poștal domiciliu fiscal
1500

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
17 august 1998
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 august 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Identificatori LEI și structură contabilă

Înregistrări GLEIF asociate exact prin CUI sau printr-un număr ONRC unic, colectate la 2 octombrie 2026. Relațiile indică părinții care consolidează contabil entitatea; nu descriu automat acționariatul sau beneficiarul real. Un LEI nereînnoit nu înseamnă că firma este inactivă.

REGIA AUTONOMA PENTRU ACTIVITATI NUCLEARE-SUCURSALA ROMAG TERMO

LEI
315700MD1OAYD7FMHM03
Stare LEI
nereînnoit la termen
Stare entitate în GLEIF
activă în evidența LEI
Categorie
entitate juridică
Identificator validat
10882752 · Asociere prin CUI
Nivel de validare
validare completă
Prima înregistrare LEI
20 decembrie 2017
Ultima actualizare
28 aprilie 2026
Următoarea reînnoire
20 decembrie 2018
Adresă juridică LEI
Str. Nicolae Iorga Nr.1, Drobeta Turnu Severin, RO-MH, 220236, RO
Părinte direct de consolidare
Entitatea declară că nu este consolidată contabil.
Părinte final de consolidare
Entitatea declară că nu este consolidată contabil.

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 6203 Rev. 2Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6920 Rev. 2Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

CAEN 8425 Rev. 2Activități de luptă împotriva incendiilor și de prevenire a acestora

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-16Verificare nereușită
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-09-30Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MehedinţiMunicipiul Drobeta-Turnu SeverinStrada Nicolae IorgaCAEN 2013
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI