Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/REIS FRUIT MARKETING S.R.L.

REIS FRUIT MARKETING S.R.L.

CUI 29981730 · SRL· Sat Afumaţi, Comuna Afumaţi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

REIS FRUIT MARKETING S.R.L. are sediul în Sat Afumaţi, Comuna Afumaţi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+17,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 41,9 mil. lei, față de 35,8 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0%

Marja netă calculată este 0% în 2025, față de 0% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+29,8%

Datoriile raportate sunt 9,2 mil. lei în 2025, față de 7,1 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202541,9 mil. lei+17,1% față de anul anterior2020: 20.0002021: 2.770.7462022: 13.234.8082023: 30.874.0502024: 35.800.6652025: 41.921.342
Rezultat net 20250 leiFără an comparabil2020: 15.6802021: 10.2222022: -51.1802023: 02024: 02025: 0
Angajați 20257+0% față de anul anterior2021: 12022: 22023: 62024: 72025: 7
Capitaluri proprii 2025778,1 K lei-21,2% față de anul anterior2020: 17.7802021: 30.1022022: -21.0772023: 125.9352024: 986.8862025: 778.129
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate021 mil.42 mil.2020: 20 K lei20 K20202021: 2,8 mil. lei2,8 mil.20212022: 13,2 mil. lei13,2 mil.20222023: 30,9 mil. lei30,9 mil.20232024: 35,8 mil. lei35,8 mil.20242025: 41,9 mil. lei41,9 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-0,4%39%78,4%Mediana sectorului (2025): 0% · n=2402020: 78,4%78,4%20202021: 0,4%0,4%20212022: -0,4%-0,4%20222023: 0%0%20232024: 0%0%20242025: 0%0%2025

Cifra de afaceri: +17,1% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii778,1 K lei-21,2% față de anul anterior
Datorii9,2 mil. lei+29,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri30,9 mil. lei35,8 mil. lei41,9 mil. lei+17,1% față de anul anterior
Rezultat net0 lei0 lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii125,9 K lei986,9 K lei778,1 K lei-21,2% față de anul anterior
Datorii5,5 mil. lei7,1 mil. lei9,2 mil. lei+29,8% față de anul anterior
Creanțe2,9 mil. lei5,4 mil. lei6,2 mil. lei+15,6% față de anul anterior
Angajați677+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=2400%0%n=253
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)7,8%22,9%n=24212,3%26,6%n=242
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)92,2%71,6%n=24287,7%71,2%n=242
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)12,1%21,8%n=24216,8%21%n=242
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%n=2390%0%n=239
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%0%n=2200%0%n=224
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,95×1,03×n=2680,95×1,02×n=278
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36053,36 zile40,77 zilen=24254,03 zile40,5 zilen=253
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36020,95 zile15,86 zilen=23711,11 zile14,34 zilen=239
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați5.988.763 lei1.956.750 lein=2255.114.381 lei2.054.044 lein=231

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
41.921.342
Rezultat net
0
Angajați
7
Datorii
9.163.364
Active imobilizate
1.202.659
Active circulante
8.738.685
Capitaluri proprii
778.129
Venituri totale
44.146.370
Cheltuieli totale
43.466.317
Stocuri
2.439.282
Creanțe
6.213.719
Casă și conturi la bănci
85.684
Cheltuieli în avans
149
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
35.800.665
Rezultat net
0
Angajați
7
Datorii
7.057.109
Active imobilizate
1.350.899
Active circulante
6.693.096
Capitaluri proprii
986.886
Venituri totale
37.427.109
Cheltuieli totale
36.411.773
Stocuri
1.104.813
Creanțe
5.373.393
Casă și conturi la bănci
214.890
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
30.874.050
Rezultat net
0
Angajați
6
Datorii
5.492.738
Active imobilizate
997.369
Active circulante
4.621.107
Capitaluri proprii
125.935
Venituri totale
31.720.179
Cheltuieli totale
31.515.887
Stocuri
1.304.587
Creanțe
2.891.634
Casă și conturi la bănci
424.886
Cheltuieli în avans
197
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
13.234.808
Rezultat net
-51.180
Angajați
2
Datorii
3.897.187
Active imobilizate
131.330
Active circulante
3.744.318
Capitaluri proprii
-21.077
Venituri totale
13.484.444
Cheltuieli totale
13.455.857
Stocuri
1.084.168
Creanțe
2.000.824
Casă și conturi la bănci
659.326
Cheltuieli în avans
462
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.770.746
Rezultat net
10.222
Angajați
1
Datorii
662.620
Active imobilizate
7.111
Active circulante
685.611
Capitaluri proprii
30.102
Venituri totale
2.779.605
Cheltuieli totale
2.737.853
Stocuri
19.961
Creanțe
583.568
Casă și conturi la bănci
82.082
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
20.000
Rezultat net
15.680
Angajați
—
Datorii
10.183
Active imobilizate
1.109
Active circulante
26.854
Capitaluri proprii
17.780
Venituri totale
20.000
Cheltuieli totale
3.720
Stocuri
—
Creanțe
23.838
Casă și conturi la bănci
3.016
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2014-05-12; reactivare la 2020-08-28. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2020-08-28

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-16

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2014-05-12; reactivare la 2020-08-28. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2020-08-28
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2012-03-27 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF 2024-07-01 · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-15–2026-10-16 · verificat 2026-10-16.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
29981730
Număr de înregistrare
J2012000804236
Înmatriculare
27 martie 2012
EUID
ROONRC.J2012000804236
Formă juridică
SRL
Sediu social
VLAD ŢEPEŞ 7 Sat Afumaţi, Comuna Afumaţi Ilfov
Adresă fiscală
Str VLAD ŢEPEŞ 7 Afumaţi ILFOV
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
27 martie 2012
Înregistrare fiscală
31 octombrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CEKTIR MEVLUT
administrator
GIURGEA TIBERIU-MARCEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
REIS FRUIT MARKETING S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 27.03.2012
Înregistrare fiscală
27 martie 2012
Număr registrul comerțului
J2012000804236
Cod CAEN
4631
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Ilfov

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, SAT AFUMAŢI COM. AFUMAŢI, STR. VLAD ŢEPEŞ, NR.7, PARTER
Strada sediului
Str. Vlad Ţepeş
Numărul sediului
7
Localitatea sediului
Sat Afumaţi Com. Afumaţi
Județul sediului
ILFOV
Detalii sediu
parter
Strada domiciliului fiscal
Str. Vlad Ţepeş
Numărul domiciliului fiscal
7
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Afumaţi Com. Afumaţi
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Detalii domiciliu fiscal
parter

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
14 septembrie 2020
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
12 mai 2014
Reactivare
28 august 2020
Publicarea deciziei
13 mai 2014

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Categorie de administrare fiscală ANAF

Clasificare nominală în vigoare de la 2024-07-01. Categoria descrie administrația fiscală competentă și dimensiunea fiscală folosită de ANAF; nu este un calificativ de risc.

Categorie
contribuabil mijlociu
Administrație teritorială
Ilfov

Sedii secundare administrate fiscal

ANAF publică 1 sedii secundare pentru această firmă în lista în vigoare de la 2024-07-01. CUI-ul unui sediu secundar este un cod de înregistrare fiscală și nu indică automat o persoană juridică separată.

Distribuție pe județe

Ilfov1 sedii

Denumire publicatăCUI sediuJudeț
REIS FRUIT MARKETING S.R.L. - PUNCT DE LUCRU47033136Ilfov

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

18 activități autorizate

CAEN 4617 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4621 Rev. 3Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4631 Rev. 3Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

CAEN 4632 Rev. 3Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște

CAEN 4633 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile

CAEN 4637 Rev. 3Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente

CAEN 4638 Rev. 3Comerț cu ridicata specializat al altor alimente

CAEN 4639 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4721 Rev. 3Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete

CAEN 4722 Rev. 3Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne

CAEN 4723 Rev. 3Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor

CAEN 4727 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 8292 Rev. 3Activități de ambalare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-16Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovSat Afumaţi, Comuna AfumaţiCAEN 4631
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI