Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RELI COM SRL

RELI COM SRL

CUI 2856582 · SRL· Municipiul Feteşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

RELI COM SRL are sediul în Municipiul Feteşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+18,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 393,8 K lei, față de 332,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-1,1%

Marja netă calculată este -1,1% în 2025, față de -6,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+9,8%

Datoriile raportate sunt 127,4 K lei în 2025, față de 116 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025393,8 K lei+18,5% față de anul anterior2020: 201.9742021: 209.4802022: 241.3532023: 280.5532024: 332.4152025: 393.768
Rezultat net 2025-4,4 K leiPierdere redusă cu 79,4%2020: -12.0062021: -22.7892022: 223.6922023: -30.2552024: -21.1802025: -4.369
Angajați 20252Neschimbat față de anul anterior2020: 22021: 22022: 22023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025-81,8 K leiDeficit de capital majorat cu 5,6%2020: -226.8562021: -249.6452022: -25.9532023: -56.2082024: -77.3882025: -81.757
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0197 K394 K2020: 202 K lei202 K20202021: 209,5 K lei209,5 K20212022: 241,4 K lei241,4 K20222023: 280,6 K lei280,6 K20232024: 332,4 K lei332,4 K20242025: 393,8 K lei393,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-10,9%40,9%92,7%2020: -5,9%-5,9%20202021: -10,9%-10,9%20212022: 92,7%92,7%20222023: -10,8%-10,8%20232024: -6,4%-6,4%20242025: -1,1%-1,1%2025Reper 2025: mediana sectorului 2% · n=29.731

Cifra de afaceri: +18,5% față de anul anterior.Marjă netă -1,1% · +5,3 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-77,4 K lei
2025-81,8 K lei

Datorii raportate

2024116 K lei
2025127,4 K lei

Disponibilități bănești

20246,1 K lei
202531,2 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri280,6 K lei332,4 K lei393,8 K lei+18,5% față de anul anterior
Rezultat net-30,3 K lei-21,2 K lei-4,4 K leiPierdere redusă cu 79,4%
Capitaluri proprii-56,2 K lei-77,4 K lei-81,8 K leiDeficit de capital majorat cu 5,6%
Datorii90,6 K lei116 K lei127,4 K lei+9,8% față de anul anterior
Creanțe18 lei1,1 K lei580 lei-46,7% față de anul anterior
Angajați222Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-1,1%-6,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2% (n=29.731) · 2024: 1,9% (n=32.263)

Rezultat / active (A+B)-9,6%-54,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=20.723) · 2024: 1,9% (n=22.355)

Vânzări per angajat196.884 lei166.208 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 259.175 lei (n=21.783) · 2024: 242.354 lei (n=24.014)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-179,2%-200,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 22,4% (n=20.741) · 2024: 24% (n=22.373)

Datorii / active (A+B)279,2%300,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 77,8% (n=20.741) · 2024: 76,2% (n=22.373)

Ponderea activelor imobilizate12%7,8%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 15,6% (n=20.741) · 2024: 14,9% (n=22.373)

Active circulante / datorii totale0,32×0,31×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,95× (n=35.415) · 2024: 0,95× (n=38.825)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări0,5 zile1,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 8 zile (n=26.828) · 2024: 6,9 zile (n=28.302)

Stocuri în zile de vânzări7,7 zile30,8 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 63 zile (n=27.389) · 2024: 65,5 zile (n=29.567)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
393.768
Rezultat net
-4.369
Angajați
2
Datorii
127.379
Active imobilizate
5.453
Active circulante
40.169
Capitaluri proprii
-81.757
Venituri totale
425.854
Cheltuieli totale
430.223
Stocuri
8.368
Creanțe
580
Casă și conturi la bănci
31.221
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
332.415
Rezultat net
-21.180
Angajați
2
Datorii
115.990
Active imobilizate
3.015
Active circulante
35.587
Capitaluri proprii
-77.388
Venituri totale
333.734
Cheltuieli totale
354.914
Stocuri
28.403
Creanțe
1.089
Casă și conturi la bănci
6.095
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
280.553
Rezultat net
-30.255
Angajați
2
Datorii
90.575
Active imobilizate
3.618
Active circulante
30.749
Capitaluri proprii
-56.208
Venituri totale
280.553
Cheltuieli totale
310.808
Stocuri
13.868
Creanțe
18
Casă și conturi la bănci
16.863
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
241.353
Rezultat net
223.692
Angajați
2
Datorii
62.526
Active imobilizate
4.221
Active circulante
32.352
Capitaluri proprii
-25.953
Venituri totale
491.353
Cheltuieli totale
262.745
Stocuri
28.001
Creanțe
238
Casă și conturi la bănci
4.113
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
209.480
Rezultat net
-22.789
Angajați
2
Datorii
294.224
Active imobilizate
4.824
Active circulante
39.755
Capitaluri proprii
-249.645
Venituri totale
209.480
Cheltuieli totale
230.175
Stocuri
36.240
Creanțe
309
Casă și conturi la bănci
3.206
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
201.974
Rezultat net
-12.006
Angajați
2
Datorii
288.754
Active imobilizate
4.824
Active circulante
57.074
Capitaluri proprii
-226.856
Venituri totale
201.974
Cheltuieli totale
212.814
Stocuri
50.598
Creanțe
365
Casă și conturi la bănci
6.111
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-15

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1993-01-29 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-14–2026-10-15 · verificat 2026-10-15.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
2856582
Număr de înregistrare
J1992000981216
Înmatriculare
17 noiembrie 1992
EUID
ROONRC.J1992000981216
Formă juridică
SRL
Sediu social
CĂLĂRAŞI 566 C1pp Municipiul Feteşti Ialomiţa
Adresă fiscală
Str. CĂLĂRAŞI 566 Feteşti IALOMIŢA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
29 ianuarie 1993
Înregistrare fiscală
25 ianuarie 2026
Telefon
0725368260 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
LUPU RAFIRA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RELI COM SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 29.01.1993
Înregistrare fiscală
29 ianuarie 1993
Număr registrul comerțului
J1992000981216
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Feteşti

Contact și adrese

Telefon
0725368260 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. IALOMIŢA, MUN. FETEŞTI, STR. CĂLĂRAŞI, NR.566, BL.C1PP, ET.4, AP.20
Cod poștal fiscal
925100
Strada sediului
Str. Călăraşi
Numărul sediului
566
Localitatea sediului
Mun. Feteşti
Județul sediului
IALOMIŢA
Codul poștal al sediului
925100
Strada domiciliului fiscal
Str. Călăraşi
Numărul domiciliului fiscal
566
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Feteşti
Județul domiciliului fiscal
IALOMIŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
925100

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 decembrie 1997
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2019
Actualizare TVA la încasare
22 martie 2019
Publicare TVA la încasare
23 martie 2019
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-15Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IalomiţaMunicipiul FeteştiCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI