Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RELIAN STRUCT SRL

RELIAN STRUCT SRL

CUI 28297034 · SRL· Sat Vetiş, Comuna Vetiş

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

RELIAN STRUCT SRL are sediul în Sat Vetiş, Comuna Vetiş. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+3.046,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2,9 mil. lei, față de 91,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut21,4%

Marja netă calculată este 21,4% în 2025, față de 5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20252,9 mil. lei+3.046,8% față de anul anterior2020: 442.6812021: 299.9482022: 251.0202023: 254.6952024: 91.4502025: 2.877.727
Rezultat net 2025614,8 K lei+13.427% față de anul anterior2020: 14.2862021: 7112022: 2.2902023: 2.9212024: 4.5452025: 614.804
Angajați 20254-20% față de anul anterior2020: 62021: 52022: 52023: 42024: 52025: 4
Capitaluri proprii 20251,3 mil. lei+89,3% față de anul anterior2020: 1.027.0132021: 1.027.7242022: 771.7402023: 684.1702024: 688.7162025: 1.303.520
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.3 mil.2020: 442,7 K lei442,7 K20202021: 299,9 K lei299,9 K20212022: 251 K lei251 K20222023: 254,7 K lei254,7 K20232024: 91,5 K lei91,5 K20242025: 2,9 mil. lei2,9 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%10,7%21,4%2020: 3,2%3,2%20202021: 0,2%0,2%20212022: 0,9%0,9%20222023: 1,1%1,1%20232024: 5%5%20242025: 21,4%21,4%2025Reper 2025: mediana sectorului 9,1% · n=21.873

Cifra de afaceri: +3.046,8% față de anul anterior.Marjă netă 21,4% · +16,4 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024688,7 K lei
20251,3 mil. lei

Datorii raportate

20245,3 mil. lei
20258,4 mil. lei

Disponibilități bănești

2024249,1 K lei
2025637 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri254,7 K lei91,5 K lei2,9 mil. lei+3.046,8% față de anul anterior
Rezultat net2,9 K lei4,5 K lei614,8 K lei+13.427% față de anul anterior
Capitaluri proprii684,2 K lei688,7 K lei1,3 mil. lei+89,3% față de anul anterior
Datorii832,9 K lei5,3 mil. lei8,4 mil. lei+57,8% față de anul anterior
Creanțe297,7 K lei1,1 mil. lei1,5 mil. lei+37,9% față de anul anterior
Angajați454-20% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă21,4%5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 9,1% (n=21.873) · 2024: 8,4% (n=33.726)

Rezultat / active (A+B)6,3%0,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=18.775) · 2024: 2% (n=27.231)

Rezultat / capitaluri proprii47,2%0,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 19,6% (n=21.049) · 2024: 24,6% (n=31.114)

Vânzări per angajat719.432 lei18.290 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 146.488 lei (n=18.342) · 2024: 126.637 lei (n=29.144)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)13,4%11,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 34,2% (n=18.786) · 2024: 36,9% (n=27.247)

Datorii / active (A+B)86,6%88,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 64,5% (n=18.786) · 2024: 61,3% (n=27.247)

Ponderea activelor imobilizate68,5%77,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 20,4% (n=18.786) · 2024: 19,4% (n=27.247)

Active circulante / datorii totale0,36×0,25×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,04× (n=30.383) · 2024: 1,12× (n=44.266)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări187,2 zile4.273,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 95,6 zile (n=19.903) · 2024: 92,2 zile (n=29.935)

Stocuri în zile de vânzări114,6 zile50 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 21,1 zile (n=11.572) · 2024: 20,5 zile (n=16.724)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.877.727
Rezultat net
614.804
Angajați
4
Datorii
8.388.175
Active imobilizate
6.642.515
Active circulante
3.049.180
Capitaluri proprii
1.303.520
Venituri totale
5.793.482
Cheltuieli totale
5.098.194
Stocuri
915.721
Creanțe
1.496.471
Casă și conturi la bănci
636.988
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
91.450
Rezultat net
4.545
Angajați
5
Datorii
5.315.336
Active imobilizate
4.656.711
Active circulante
1.347.341
Capitaluri proprii
688.716
Venituri totale
2.425.108
Cheltuieli totale
2.416.550
Stocuri
12.700
Creanțe
1.085.534
Casă și conturi la bănci
249.107
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
254.695
Rezultat net
2.921
Angajați
4
Datorii
832.913
Active imobilizate
648.091
Active circulante
868.992
Capitaluri proprii
684.170
Venituri totale
427.945
Cheltuieli totale
422.476
Stocuri
478.812
Creanțe
297.682
Casă și conturi la bănci
92.498
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
251.020
Rezultat net
2.290
Angajați
5
Datorii
318.009
Active imobilizate
599.876
Active circulante
489.873
Capitaluri proprii
771.740
Venituri totale
316.392
Cheltuieli totale
311.593
Stocuri
80.175
Creanțe
263.117
Casă și conturi la bănci
146.581
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
299.948
Rezultat net
711
Angajați
5
Datorii
196.325
Active imobilizate
549.924
Active circulante
674.125
Capitaluri proprii
1.027.724
Venituri totale
300.232
Cheltuieli totale
296.521
Stocuri
270.973
Creanțe
201.376
Casă și conturi la bănci
201.776
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
442.681
Rezultat net
14.286
Angajați
6
Datorii
337.383
Active imobilizate
492.745
Active circulante
871.651
Capitaluri proprii
1.027.013
Venituri totale
459.871
Cheltuieli totale
441.887
Stocuri
302.619
Creanțe
379.890
Casă și conturi la bănci
189.142
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-14

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2012-11-28 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-13–2026-10-14 · verificat 2026-10-14.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
28297034
Număr de înregistrare
J30/286/2011
Înmatriculare
4 aprilie 2011
EUID
ROONRC.J30/286/2011
Formă juridică
SRL
Sediu social
63/7 Sat Vetiş, Comuna Vetiş Satu Mare
Adresă fiscală
Str. DEALUL CETĂŢII 36A Sighetu Marmaţiei MARAMUREŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
28 noiembrie 2012
Înregistrare fiscală
4 februarie 2026
Telefon
0744434901 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NISTE MARINELA
administrator
NISTE VIOREL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RELIAN STRUCT SRL
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 28.11.2012
Înregistrare fiscală
4 aprilie 2011
Număr registrul comerțului
J24/1054/2012
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Sighetu Marmatiei

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. MARAMUREŞ, MUN. SIGHETU MARMAŢIEI, STR. DEALUL CETĂŢII, NR.36A
Cod poștal fiscal
435500
Strada sediului
Str. Dealul Cetăţii
Numărul sediului
36A
Localitatea sediului
Mun. Sighetu Marmaţiei
Județul sediului
MARAMUREŞ
Codul poștal al sediului
435500
Strada domiciliului fiscal
Str. Dealul Cetăţii
Numărul domiciliului fiscal
36A
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Sighetu Marmaţiei
Județul domiciliului fiscal
MARAMUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
435500

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
18 septembrie 2012
Perioada 2: TVA de la
12 aprilie 2011
Perioada 2: TVA până la
31 iulie 2012
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.e) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
30 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
31 ianuarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

0 activități autorizate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-14Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Satu MareSat Vetiş, Comuna VetişCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI