Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RELIGO CONSTRUCT SRL

RELIGO CONSTRUCT SRL

CUI 24183940 · SRL· Sat Valea Largă, Comuna Valea Largă

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

RELIGO CONSTRUCT SRL are sediul în Sat Valea Largă, Comuna Valea Largă. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-88,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 74,3 K lei, față de 661,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-96,3%

Marja netă calculată este -96,3% în 2025, față de 15,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-92,8%

Datoriile raportate sunt 5,5 K lei în 2025, față de 75,7 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202574,3 K lei-88,8% față de anul anterior2020: 312.2372021: 167.8342022: 45.6952023: 153.9782024: 661.8112025: 74.328
Rezultat net 2025-71,6 K leiTrecere pe pierdere2020: 3.1582021: 9.9012022: -25.4872023: -8.7112024: 104.6142025: -71.597
Angajați 20251-50% față de anul anterior2020: 32021: 22022: 12023: 22024: 22025: 1
Capitaluri proprii 202576 K lei-48,5% față de anul anterior2020: 217.3092021: 127.2112022: 51.7232023: 43.0122024: 147.6262025: 76.029
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0331 K662 K2020: 312,2 K lei312,2 K20202021: 167,8 K lei167,8 K20212022: 45,7 K lei45,7 K20222023: 154 K lei154 K20232024: 661,8 K lei661,8 K20242025: 74,3 K lei74,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-96,3%-40,3%15,8%2020: 1%1%20202021: 5,9%5,9%20212022: -55,8%-55,8%20222023: -5,7%-5,7%20232024: 15,8%15,8%20242025: -96,3%-96,3%2025Reper 2025: mediana sectorului 9,1% · n=21.873

Cifra de afaceri: -88,8% față de anul anterior.Marjă netă -96,3% · -112,1 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024147,6 K lei
202576 K lei

Datorii raportate

202475,7 K lei
20255,5 K lei

Disponibilități bănești

2024221,8 K lei
202517,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri154 K lei661,8 K lei74,3 K lei-88,8% față de anul anterior
Rezultat net-8,7 K lei104,6 K lei-71,6 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii43 K lei147,6 K lei76 K lei-48,5% față de anul anterior
Datorii41,4 K lei75,7 K lei5,5 K lei-92,8% față de anul anterior
Creanțe——128 leiFără an comparabil
Angajați221-50% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-96,3%15,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 9,1% (n=21.873) · 2024: 8,4% (n=33.726)

Rezultat / active (A+B)-87,8%46,8%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=18.775) · 2024: 2% (n=27.231)

Rezultat / capitaluri proprii-94,2%70,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 19,6% (n=21.049) · 2024: 24,6% (n=31.114)

Vânzări per angajat74.328 lei330.906 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 146.488 lei (n=18.342) · 2024: 126.637 lei (n=29.144)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)93,3%66,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 34,2% (n=18.786) · 2024: 36,9% (n=27.247)

Datorii / active (A+B)6,7%33,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 64,5% (n=18.786) · 2024: 61,3% (n=27.247)

Ponderea activelor imobilizate76,7%0,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 20,4% (n=18.786) · 2024: 19,4% (n=27.247)

Active circulante / datorii totale3,47×2,93×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,04× (n=30.383) · 2024: 1,12× (n=44.266)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări0,6 zile—
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 95,6 zile (n=19.903) · 2024: 92,2 zile (n=29.935)

Stocuri în zile de vânzări7,4 zile0,2 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 21,1 zile (n=11.572) · 2024: 20,5 zile (n=16.724)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
74.328
Rezultat net
-71.597
Angajați
1
Datorii
5.475
Active imobilizate
62.531
Active circulante
18.973
Capitaluri proprii
76.029
Venituri totale
74.340
Cheltuieli totale
145.193
Stocuri
1.522
Creanțe
128
Casă și conturi la bănci
17.323
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
661.811
Rezultat net
104.614
Angajați
2
Datorii
75.713
Active imobilizate
1.241
Active circulante
222.098
Capitaluri proprii
147.626
Venituri totale
661.825
Cheltuieli totale
542.352
Stocuri
294
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
221.804
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
153.978
Rezultat net
-8.711
Angajați
2
Datorii
41.357
Active imobilizate
2.713
Active circulante
81.656
Capitaluri proprii
43.012
Venituri totale
153.986
Cheltuieli totale
161.189
Stocuri
2.589
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
79.067
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
45.695
Rezultat net
-25.487
Angajați
1
Datorii
12.541
Active imobilizate
5.333
Active circulante
58.931
Capitaluri proprii
51.723
Venituri totale
45.705
Cheltuieli totale
70.744
Stocuri
1.358
Creanțe
4.616
Casă și conturi la bănci
52.957
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
167.834
Rezultat net
9.901
Angajați
2
Datorii
19.449
Active imobilizate
3.563
Active circulante
143.097
Capitaluri proprii
127.211
Venituri totale
167.858
Cheltuieli totale
156.312
Stocuri
1.358
Creanțe
5.116
Casă și conturi la bănci
136.623
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
312.237
Rezultat net
3.158
Angajați
3
Datorii
23.651
Active imobilizate
1.725
Active circulante
239.235
Capitaluri proprii
217.309
Venituri totale
312.253
Cheltuieli totale
306.488
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
239.235
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 89% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-11

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2024-12-11Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 89% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2008-07-11 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-10–2026-10-11 · verificat 2026-10-11.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

3 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
24183940
Număr de înregistrare
J2008001287260
Înmatriculare
11 iulie 2008
EUID
ROONRC.J2008001287260
Formă juridică
SRL
Sediu social
597 Sat Valea Largă, Comuna Valea Largă Mureş
Adresă fiscală
597 Valea Largă MUREŞ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
11 iulie 2008
Înregistrare fiscală
26 mai 2026
Telefon
0747879235 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
OLTEAN GHEORGHE-FLORIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RELIGO CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 11.07.2008
Înregistrare fiscală
14 iulie 2008
Număr registrul comerțului
J2008001287260
Cod CAEN
4100
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Luduş

Contact și adrese

Telefon
0747879235 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. MUREŞ, SAT VALEA LARGĂ COM. VALEA LARGĂ, , NR.597
Numărul sediului
597
Localitatea sediului
Sat Valea Largă Com. Valea Largă
Județul sediului
MUREŞ
Numărul domiciliului fiscal
597
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Valea Largă Com. Valea Largă
Județul domiciliului fiscal
MUREŞ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
21 septembrie 2017
TVA până la
5 octombrie 2026
Anulare operată la
5 octombrie 2026
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Istoric al schimbărilor observate

Sunt păstrate numai diferențele dintre verificări, începând cu activarea istoricului. Data cererii ANAF nu este tratată ca schimbare.

  1. 6 noiembrie 2026
    • inregistrare scop Tva.perioade TVA: valoare actualizată → valoare actualizată
    • Înregistrare în scopuri de TVA: Da → Nu

Achiziții publice

Explorează toate (3) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COMUNA CHETANI2 din 3 înregistrări (66,7%) · Vezi relația

SCOALA GIMNAZIALA CHETANI1 din 3 înregistrări (33,3%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Lucrari de constructii de cai de acces pentru pietoni (Rev.2)1 din 3 înregistrări (33,3%) · Vezi selecția

Lucrari de izolare termica (Rev.2)1 din 3 înregistrări (33,3%) · Vezi selecția

Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)1 din 3 înregistrări (33,3%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

11 decembrie 2024Achiziție directă

Amenajare cale de acces betonata

Autoritate: COMUNA CHETANI

CPV 45233260-9 — Lucrari de constructii de cai de acces pentru pietoni (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45233260-9

Vezi detaliile atribuirii →
37.776 leiValoare publicată
19 august 2024Achiziție directă

Reparatii si igienizari Gradinita si Scoala gimnaziala HADARENI

Autoritate: SCOALA GIMNAZIALA CHETANI

CPV 45453000-7 — Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45453000-7

Vezi detaliile atribuirii →
109.484 leiValoare publicată
29 februarie 2024Achiziție directă

REABILITAREA ŞI EFICIENTIZAREA ENERGETICA A DISPENSARULUI UMAN DIN COMUNA CHETANI

Autoritate: COMUNA CHETANI

CPV 45321000-3 — Lucrari de izolare termica (Rev.2)

T1 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45321000-3

Vezi detaliile atribuirii →
562.021 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

36 activități autorizate

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4212 Rev. 3Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.

CAEN 4222 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4291 Rev. 3Construcții hidrotehnice

CAEN 4299 Rev. 3Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 3Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 3Activități de zidărie

CAEN 4613 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4671 Rev. 3Comerț cu ridicata al autovehiculelor

CAEN 4781 Rev. 3Comerț cu amănuntul al autovehiculelor

CAEN 4932 Rev. 3Transporturi terestre de pasageri, ocazionale

CAEN 4939 Rev. 3Alte transporturi terestre de călători n.c.a.

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 7712 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele

CAEN 7722 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.

CAEN 7731 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole

CAEN 7732 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

CAEN 7733 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)

CAEN 7740 Rev. 3Leasing cu bunuri intangibile (cu excepția lucrărilor care fac obiectul drepturilor de autor)

CAEN 8121 Rev. 3Activități generale de curățenie a clădirilor

CAEN 8122 Rev. 3Activități specializate de curățenie

CAEN 8123 Rev. 3Alte activități de curățenie

CAEN 9321 Rev. 3Activități ale parcurilor tematice și de distracții

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-11Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MureşSat Valea Largă, Comuna Valea LargăCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI