Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RELU TAXI DRIVE S.R.L.

RELU TAXI DRIVE S.R.L.

CUI 48741246 · SRL· Sat Petrăchioaia, Comuna Petrăchioaia

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

RELU TAXI DRIVE S.R.L. are sediul în Sat Petrăchioaia, Comuna Petrăchioaia. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-32,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 89,6 K lei, față de 133 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât7,4%

Marja netă calculată este 7,4% în 2025, față de 23% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+319,8%

Datoriile raportate sunt 25,5 K lei în 2025, față de -11,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202589,6 K lei-32,6% față de anul anterior2024: 133.0232025: 89.594
Rezultat net 20256,7 K lei-78,3% față de anul anterior2024: 30.6442025: 6.658
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 202537,5 K lei+21,6% față de anul anterior2024: 30.8442025: 37.502
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate067 K133 K2024: 133 K lei133 K20242025: 89,6 K lei89,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-1,1%11%23%Mediana sectorului (2025): -1,1% · n=97312024: 23%23%20242025: 7,4%7,4%2025

Cifra de afaceri: -32,6% față de anul anterior. Marja netă: 7,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii37,5 K lei+21,6% față de anul anterior
Datorii25,5 K lei+319,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20242025Ultima variație
Cifră de afaceri133 K lei89,6 K lei-32,6% față de anul anterior
Rezultat net30,6 K lei6,7 K lei-78,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii30,8 K lei37,5 K lei+21,6% față de anul anterior
Datorii-11,6 K lei25,5 K lei+319,8% față de anul anterior
Creanțe217 lei11 lei-94,9% față de anul anterior
Angajați——Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri7,4%-1,1%n=9.73123%-0,7%n=12.948
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)59,5%20,8%n=6.938160,3%35,3%n=9.459
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)40,5%79,4%n=6.938-60,3%64,8%n=9.459
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)2,6%48,6%n=6.93854,1%51%n=9.459
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)10,6%-4,9%n=6.937159,2%-3,5%n=9.457
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive17,8%6,6%n=6.54499,4%7,4%n=9.158
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,41×0,66×n=10.152—0,8×n=13.197
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3600,04 zile11,33 zilen=6.4150,59 zile11,92 zilen=7.988

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
89.594
Rezultat net
6.658
Angajați
—
Datorii
25.493
Active imobilizate
1.668
Active circulante
61.327
Capitaluri proprii
37.502
Venituri totale
89.594
Cheltuieli totale
81.845
Stocuri
—
Creanțe
11
Casă și conturi la bănci
61.316
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
133.023
Rezultat net
30.644
Angajați
—
Datorii
-11.598
Active imobilizate
10.415
Active circulante
8.831
Capitaluri proprii
30.844
Venituri totale
133.023
Cheltuieli totale
92.977
Stocuri
—
Creanțe
217
Casă și conturi la bănci
8.614
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2024-09-10; reactivare la 2025-07-30. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2025-07-30
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 33% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2024-09-10; reactivare la 2025-07-30. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2025-07-30
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 33% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2023-09-06 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
48741246
Număr de înregistrare
J2023005789235
Înmatriculare
6 septembrie 2023
EUID
ROONRC.J2023005789235
Formă juridică
SRL
Sediu social
LILIACULUI 380 Sat Petrăchioaia, Comuna Petrăchioaia Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str LILIACULUI 380 Petrăchioaia ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
6 septembrie 2023
Înregistrare fiscală
13 iunie 2025
Telefon
0761799457 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NEAGU TRAIAN-CĂTĂLIN
administrator
RADU AUREL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RELU TAXI DRIVE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 06.09.2023
Înregistrare fiscală
6 septembrie 2023
Număr registrul comerțului
J2023005789235
Cod CAEN
4932
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Contact și adrese

Telefon
0761799457 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, SAT PETRĂCHIOAIA COM. PETRĂCHIOAIA, STR. LILIACULUI, NR.380
Cod poștal fiscal
77155
Strada sediului
Str. Liliacului
Numărul sediului
380
Localitatea sediului
Sat Petrăchioaia Com. Petrăchioaia
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77155
Strada domiciliului fiscal
Str. Liliacului
Numărul domiciliului fiscal
380
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Petrăchioaia Com. Petrăchioaia
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77155

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
10 septembrie 2024
Reactivare
30 iulie 2025
Publicarea deciziei
10 septembrie 2024

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 4932 Rev. 3Transporturi terestre de pasageri, ocazionale

CAEN 4933 Rev. 3Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă

CAEN 4939 Rev. 3Alte transporturi terestre de călători n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2024–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovSat Petrăchioaia, Comuna PetrăchioaiaCAEN 4932
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI