Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/REMARC SA

REMARC SA

CUI 1892013 · SA· Municipiul Constanţa· Repararea și întreținerea navelor și bărcilor

mandat cenzori expiratONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2019-06-10. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări neschimbate. Pierdere netă raportată.

REMARC SA are sediul în Municipiul Constanţa și raportează activitatea repararea și întreținerea navelor și bărcilor. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2022.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2019-06-10. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Datoriile au crescut+0,2%

Datoriile raportate sunt 449,3 K lei în 2022, față de 448,3 K lei în 2021. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2022

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
84/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20220 leiNeschimbat față de anul anterior2020: 02021: 02022: 0
Rezultat net 2022-1 K leiPierdere redusă cu 73,7%2020: 02021: -3.8002022: -1.000
Angajați 20220Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2022-352,1 K leiDeficit de capital majorat cu 0,3%2020: -347.3212021: -351.1212022: -352.121
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2022 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0112020: 0 lei020202021: 0 lei020212022: 0 lei02022

Marjă netă

Nu există valori comparabile.

Cifra de afaceri: Neschimbat față de anul anterior.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2021-351,1 K lei
2022-352,1 K lei

Datorii raportate

2021448,3 K lei
2022449,3 K lei

Disponibilități bănești

2021—
2022—

Capital de lucru net

2021—
2022—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2022: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202020212022Ultima variație
Cifră de afaceri0 lei0 lei0 leiNeschimbat față de anul anterior
Rezultat net0 lei-3,8 K lei-1 K leiPierdere redusă cu 73,7%
Capitaluri proprii-347,3 K lei-351,1 K lei-352,1 K leiDeficit de capital majorat cu 0,3%
Datorii444,5 K lei448,3 K lei449,3 K lei+0,2% față de anul anterior
Creanțe93,1 K lei93,1 K lei93,1 K leiNeschimbat față de anul anterior
Angajați——0Fără an comparabil

Indicatori financiari · comparație

2022 / 2021

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20222021
Rezultat / active (A+B)-1%-3,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2022: 14,7% (n=36) · 2021: 6,5% (n=27)

Capital și îndatorare

Indicator20222021
Capitaluri proprii / active (A+B)-362,3%-361,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2022: 61,2% (n=36) · 2021: 63,3% (n=27)

Datorii / active (A+B)462,3%461,3%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2022: 38,7% (n=36) · 2021: 36,7% (n=27)

Ponderea activelor imobilizate4,3%4,3%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2022: 16,5% (n=36) · 2021: 13,5% (n=27)

Active circulante / datorii totale0,21×0,21×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2022: 1,68× (n=43) · 2021: 1,72× (n=32)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-1.000
Angajați
0
Datorii
449.306
Active imobilizate
4.134
Active circulante
93.051
Capitaluri proprii
-352.121
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
1.000
Stocuri
—
Creanțe
93.051
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
90.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-3.800
Angajați
—
Datorii
448.306
Active imobilizate
4.134
Active circulante
93.051
Capitaluri proprii
-351.121
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
3.800
Stocuri
—
Creanțe
93.051
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
90.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
444.506
Active imobilizate
4.134
Active circulante
93.051
Capitaluri proprii
-347.321
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
0
Stocuri
—
Creanțe
93.051
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
90.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

84/ 100Atenție foarte ridicată
4semnale de urmărit · 1 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

mandat cenzori expirat

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2019-06-10. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Obligații fiscale restante publicate

393.894 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2022 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2022
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2022 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2022

Starea verificărilor

ONRCmandat cenzori expirat2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-07

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2023-08-28Sursa bilanțului 2022Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

mandat cenzori expirat

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2019-06-10. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Obligații fiscale restante publicate

393.894 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2022 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2022
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2022 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2022
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-03-03 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2022.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat79.231 lei254.469 lei333.700 lei333.700 lei0 lei
Asigurări sociale4.191 lei12.311 lei16.502 lei16.502 lei0 lei
Șomaj1.020 lei2.619 lei3.639 lei3.639 lei0 lei
Sănătate11.393 lei28.660 lei40.053 lei40.053 lei0 lei

Observație ANAF: Insolventa

Istoric publicat

Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.

EdițieTotalBuget de statAsigurări socialeȘomajSănătateContestat
2026-06-30393.894 lei333.700 lei16.502 lei3.639 lei40.053 lei0 lei
2016-03-31393.694 lei333.500 lei16.502 lei3.639 lei40.053 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-06–2026-10-07 · verificat 2026-10-07.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

3 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
1892013
Număr de înregistrare
J13/1789/1992
Înmatriculare
3 martie 1992
EUID
ROONRC.J13/1789/1992
Formă juridică
SA
Sediu social
Str. CELULOZEI 5-7 Municipiul Constanţa Constanţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. CELULOZEI 5-7 CONSTANŢA CONSTANŢA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
3 martie 1992
Înregistrare fiscală
30 ianuarie 2025
Telefon
0241584590 · Firme cu același număr
Fax
0241639520

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator judiciar
AS INSOLV SPRL
administrator special
PETRESCU TRAIAN
reprezentant al persoanei juridice
DRAGOMIR MARIUS

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
REMARC S.A.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 03.03.1992
Înregistrare fiscală
9 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
J13/1789/1992
Cod CAEN
3315
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.MIXTA-DE STAT SI PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa

Contact și adrese

Telefon
0241584590 · Firme cu același număr
Fax
0241639520 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, STR. CELULOZEI, NR.5-7, AP.CAM
Cod poștal fiscal
900155
Strada sediului
Str. Celulozei
Numărul sediului
5-7
Localitatea sediului
Mun. Constanţa
Județul sediului
CONSTANŢA
Codul poștal al sediului
900155
Strada domiciliului fiscal
Str. Celulozei
Numărul domiciliului fiscal
5-7
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Constanţa
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
900155

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 iulie 1993
TVA până la
31 iulie 2012
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.e) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
10 iunie 2019
Publicarea deciziei
10 iunie 2019

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

0 activități autorizate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2022.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20222023-08-28—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-07Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ConstanţaMunicipiul ConstanţaStrada CelulozeiCAEN 3315
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI