Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RENCO INVEST DISTRIBUTION S.R.L.

RENCO INVEST DISTRIBUTION S.R.L.

CUI 24826728 · SRL· Municipiul Ploieşti

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

RENCO INVEST DISTRIBUTION S.R.L. are sediul în Municipiul Ploieşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+75,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 170,5 K lei, față de 97,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0,1%

Marja netă calculată este 0,1% în 2025, față de -6,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025170,5 K lei+75,4% față de anul anterior2020: 151.8612021: 71.7142022: 139.3262023: 143.4042024: 97.1862025: 170.494
Rezultat net 2025119 lei+102% față de anul anterior2020: 30.5582021: 5.2352022: 26.1862023: 4.2032024: -5.8972025: 119
Angajați 2025—Fără an comparabil2020: 12021: 12022: 1
Capitaluri proprii 202592,5 K lei+0,1% față de anul anterior2020: 62.6342021: 67.8692022: 94.0552023: 98.2592024: 92.3622025: 92.481
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate085 K170 K2020: 151,9 K lei151,9 K20202021: 71,7 K lei71,7 K20212022: 139,3 K lei139,3 K20222023: 143,4 K lei143,4 K20232024: 97,2 K lei97,2 K20242025: 170,5 K lei170,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-6,1%7%20,1%Mediana sectorului (2025): 4,2% · n=5062020: 20,1%20,1%20202021: 7,3%7,3%20212022: 18,8%18,8%20222023: 2,9%2,9%20232024: -6,1%-6,1%20242025: 0,1%0,1%2025

Cifra de afaceri: +75,4% față de anul anterior. Marja netă: 0,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii92,5 K lei+0,1% față de anul anterior
Datorii151,8 K lei-6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri143,4 K lei97,2 K lei170,5 K lei+75,4% față de anul anterior
Rezultat net4,2 K lei-5,9 K lei119 lei+102% față de anul anterior
Capitaluri proprii98,3 K lei92,4 K lei92,5 K lei+0,1% față de anul anterior
Datorii83,7 K lei161,5 K lei151,8 K lei-6% față de anul anterior
Creanțe17,8 K lei23,2 K lei21,3 K lei-8,2% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0,1%4,2%n=506-6,1%4,6%n=771
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0,1%16,8%n=452-6,4%18,3%n=695
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,6×1,11×n=6521,57×1,19×n=963
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36044,92 zile62,2 zilen=48585,83 zile61,28 zilen=748
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360463,93 zile97,73 zilen=462853,69 zile79,37 zilen=694

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
170.494
Rezultat net
119
Angajați
—
Datorii
151.844
Active imobilizate
—
Active circulante
243.705
Capitaluri proprii
92.481
Venituri totale
170.503
Cheltuieli totale
169.410
Stocuri
219.714
Creanțe
21.274
Casă și conturi la bănci
2.717
Cheltuieli în avans
620
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
97.186
Rezultat net
-5.897
Angajați
—
Datorii
161.547
Active imobilizate
—
Active circulante
253.909
Capitaluri proprii
92.362
Venituri totale
98.135
Cheltuieli totale
104.032
Stocuri
230.463
Creanțe
23.170
Casă și conturi la bănci
276
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
143.404
Rezultat net
4.203
Angajați
—
Datorii
83.728
Active imobilizate
—
Active circulante
181.988
Capitaluri proprii
98.259
Venituri totale
155.465
Cheltuieli totale
149.594
Stocuri
163.238
Creanțe
17.772
Casă și conturi la bănci
978
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
1
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
139.326
Rezultat net
26.186
Angajați
1
Datorii
81.418
Active imobilizate
—
Active circulante
175.474
Capitaluri proprii
94.055
Venituri totale
144.166
Cheltuieli totale
114.390
Stocuri
157.875
Creanțe
11.267
Casă și conturi la bănci
6.332
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
1
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
71.714
Rezultat net
5.235
Angajați
1
Datorii
82.701
Active imobilizate
—
Active circulante
150.570
Capitaluri proprii
67.869
Venituri totale
71.714
Cheltuieli totale
64.586
Stocuri
136.120
Creanțe
14.058
Casă și conturi la bănci
392
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
151.861
Rezultat net
30.558
Angajați
1
Datorii
67.062
Active imobilizate
—
Active circulante
129.696
Capitaluri proprii
62.634
Venituri totale
151.957
Cheltuieli totale
116.829
Stocuri
115.470
Creanțe
13.483
Casă și conturi la bănci
743
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-12

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-07-19 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-11–2026-10-12 · verificat 2026-10-12.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
24826728
Număr de înregistrare
J29/3306/2008
Înmatriculare
4 decembrie 2008
EUID
ROONRC.J29/3306/2008
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. FRĂSINET 1 8C Municipiul Ploieşti Prahova · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. 1 DECEMBRIE 1918 3 Moreni DÂMBOVIŢA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
19 iulie 2021
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2026
Telefon
0722880392 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BRĂNESCU GABRIEL-LIVIU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RENCO INVEST DISTRIBUTION S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 19.07.2021
Înregistrare fiscală
4 decembrie 2008
Număr registrul comerțului
J15/1157/2021
Cod CAEN
4674
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Moreni

Contact și adrese

Telefon
0722880392 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. DÂMBOVIŢA, MUN. MORENI, STR. 1 DECEMBRIE 1918, NR.3
Strada sediului
Str. 1 DECEMBRIE 1918
Numărul sediului
3
Localitatea sediului
Mun. Moreni
Județul sediului
DÂMBOVIŢA
Strada domiciliului fiscal
Str. 1 DECEMBRIE 1918
Numărul domiciliului fiscal
3
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Moreni
Județul domiciliului fiscal
DÂMBOVIŢA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
9 decembrie 2008
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 4647 Rev. 2Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat

CAEN 4669 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CAEN 4674 Rev. 2Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire

CAEN 4676 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor produse intermediare

CAEN 5320 Rev. 2Alte activități poștale și de curier

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-12Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul PrahovaMunicipiul PloieştiStrada FrăsinetCAEN 4674
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI